Skocz do zawartości
neuros

Działanie przycisku REST

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat do niczego nie prowadzi. Wszystkim REST działa tak samo. To, że wielu oczekiwało że będzie działał inaczej/lepiej, niczego nie zmienia. W instrukcji nie jest napisane jasno jak dokładnie działa system (w sensie technicznym), moim zdadniem nie ma podstaw do stwierdzenia niezgodności z umową.

Tak samo jak inne systemy, każdy mógł sparwdzić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu najnormalniej w świecie nie kupiliście auta z webastem pełnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kosztuje kilka tysięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogie i nie jest mi potrzebne, REST miał być odpowiedni do moich potrzeb, dogrzać auto bez kopcenia po dojechaniu na miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogie i nie jest mi potrzebne, REST miał być odpowiedni do moich potrzeb, dogrzać auto bez kopcenia po dojechaniu na miejsce

to tańsze są maty grzewcze na fotel z Lidla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś z nich zadowolony? podziel się doświadczeniami

temat nie o sposobach ogrzewania, a o konkretnym urządzeniu ale dziękuję za wskazówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
esteś z nich zadowolony? podziel się doświadczeniami

temat nie o sposobach ogrzewania, a o konkretnym urządzeniu ale dziękuję za wskazówkę

:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości przetestowałem to wczoraj u mnie. Rozgrzałem olej do prawie 100stopni. Zaparkowałem wyłączyłem silnik i włączyłem ten REST. Teperaturę ustawiłem na 24 stopnie. Przez dokładnie 5 minut leciało bardzo ciepłe powietrze, później jak ręką odjął.

20170127_174944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczęściarz, u mnie po 40 sek. wieje zimnym powietrzem

kto da więcej? ;)

dzięki Szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z tym pogodzić. Planowałem zakup od firmy kolejnego auta i poprosiłem o opisanie jak to powinno działać według Producenta. Wspomniałem oczywiście dlaczego jestem taki dociekliwy: mam już taki samochód i trochę wątpliwości związanych z tym układem. W odpowiedzi otrzymałem tylko potwierdzenie, że w samochodzie, który mam jest wszystko OK (podali nawet VIN więc sprawdzali dokładnie) . Ani słowa o sposobie działania w nowym samochodzie. Domyślam się, że sami nie wiedzą lub wiedzą "aż za dobrze". Czy ma sens jechać z tym samochodem do serwisu w Niemczech (będę przejazdem w ciągu kilku tygodni)? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z zagranicznymi serwisami? Zaczyna mi "wisieć" ten cały REST - nie mogę się pogodzić z olewaniem przez VW. Oj, naiwnym. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie to mi nie działa, leci chłodne po 1min., nawet raz to zgłosiłem ale potem wycofałem się z diagnostyki nie miałem czasu na zabawę z serwisem skoro nikomu to nie działa, jedyny patent do włączyć zapłon jak ktoś jest w aucie a na chwilę wychodzę i gaszę samochód jak ktoś siedzi w środku żeby nie zamarzł..

 

ps. z innej beczki, czy w trybie auto temp. wszędzie jednakowa np 21st a z tylnych kratek leci mi chłodne, ręcznie muszę na HI lub min. 25 st żeby z tyłu zaczęło ciepło lecieć, tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REST- wykorzystuje ciepło resztkowe czyli jak jest zimno to działa bardzo krótko, a jak mniej zimno to krótko. Czas działania zależy od temperatury otoczenia i rozgrzania silnika. Tej funkcji nie można traktować jako typowego ogrzewania tylko jako gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale tu chodzi o to, że ta funkcja w rzeczywistości wykorzystuje ciepło resztkowe z układu chłodzenia, czy tam nagrzewnicy powietrza, a nie z silnika. Silnik nadal jest ciepły (gorący?) gdy przestaje wiać ciepłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś inni producenci sobie radzą z tym układem, VW wcześniej też miało to dopracowane.

Inżynierowie VW potrafili napisać program korygujący toksyczność spalin podczas testów, a nie potrafią pozostawić włączonej pompy obiegu wody do momentu nadmiernego wychłodzenia silnika? W czasie pierwszej wizyty w serwisie mechanicy oświadczyli, że zmienili "coś w komputerze" i ustawili czas działania pompy na 10 minut i więcej nie można. Przy kolejnych wizytach już o tym nie mówili, a najchętniej by o tym zapomnieli. Czarodzieje.

Przed chwilą przeczytałem na pasku TVN, że firma z branży przetwórstwa rybnego z Bremerhaven domaga się odszkodowania od VW właśnie za zaniżanie toksyczności spalin. Good luck!

http://www.forbes.pl/deutsche-see-pozywa-volkswagena,artykuly,210730,1,1.html

Edytowane przez Akronaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche na forum niemieckim na temat problemu z REST. Chlopaki maja ten sam problem co my, problem zglaszaja do VW. Odpowiedz na dzien dzisiejszy jest taka, ze vw zna problem, problem jest ze sterownikiem pompy, ktora usypia sie po 2 czy 3 minutach. Pracuja nad nowym oprogramowaniem, ale z informacji jakie napisali paru osobom, nie nalezy sie spodziewac rozwiazania dosc szybko, po prosru nie wiedza ile to potrwa. Bylo malo skarg na niedzialajacy przyscisk REST i dlatego nie byl to problem priorytetowy, takze trzeba wysylac do vw zgloszenie, czym wiecej tym lepiej, pewnie to przyspieszy prace nad rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz mnie zastanowiła jak stałem na przejeździe kolejowym, system start-stop wyłączył silnik kontrolki się nie świecą radyjko gra i ....z krateczek ciepłe powietrze leciało tak długo jak się przejazd nie otworzył z 5min, żaden akumulator nic nie wołał że prądu mu mało.... czyli da się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem ten słynny przycisk REST. U mnie jest tak: po wyłączeniu silnika i wciśnięciu przycisku REST leci ciepłe powietrze przez około minutę...potem leci nadal, ale zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem to w ASO, serwisant przyznał mi rację ale powiedział szczerze, że nie wie czy da się to naprawić... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną odpowiedź z BOKVW, że w moim aucie wszystko działa poprawnie.

Udało mi się skontaktować telefonicznie z autorem tego wyjaśnienia.

Rozmawialiśmy chyba kwadrans i odniosłem wrażenie, że jest to pierwsza osoba, która się problemem zainteresowała.

Był zdziwiony i przyznał mi rację, że tak to nie powinno działać (zimne powietrze po mniej niż 1 minucie).

Na usprawiedliwienie podał, że bazował na informacji z salonu gdzie podejmowali próbę naprawy i uznał je za wiarygodne.

Wczoraj przeprowadziłem kolejne testy i je szczegółowo opisałem.

Mamy w firmie drugi samochód (ten sam silnik, HL, produkcja 2016) i REST działa - ciepło przez 8 minut i reaguje na nastawienia temperatury: po ustawieniu na LO zimne, po minucie zmiana na 20 i letnie, po minucie HI i "gorące" (cykl powtórzony kilkukrotnie, zawsze zgodnie z ustawieniami).

Czekam na odpowiedź. Poinformuję.

 

Dodatkowo w moim aucie nie wyświetla logo stacji radiowych na AID, w tym nowszym już są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedna rzecz mnie zastanowiła jak stałem na przejeździe kolejowym, system start-stop wyłączył silnik kontrolki się nie świecą radyjko gra i ....z krateczek ciepłe powietrze leciało tak długo jak się przejazd nie otworzył z 5min, żaden akumulator nic nie wołał że prądu mu mało.... czyli da się

 

Bo elektryczna pompka dziala tylko gdy wlaczony jest zaplon. A REST ma dzialac jak zaplon nie jest wlaczony i wychodzimy np. do skelpu - aa wtedy pompka nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności