Skocz do zawartości
neuros

Działanie przycisku REST

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie trzecie podejście bez rezultatu, podobno nie włącza się aby "chronić" akumulator i mam się cieszyć bo lepiej jak jest zimno niż ma nie odpalić - tłumaczenie nie do przyjęcia

standardowe tłumaczenie TTTM :(

w najbliższych dniach kolejna wizyta w serwisie na wymianę paru elementów więc "odpalę" ten temat na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast włączać rest, jeżeli siedzicie w samochodzie można załączyć zapłon i grzeje normalnie z tego co sie nagrzalo podczas trasy, problem jeżeli chcemy załączyć rest jak wychodzimy do sklepu i musimy zamknąć samochód :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też podłączyć samochodową farelkę ;)

A na serio. Tutaj nie chodzi o to jak się ogrzać na postoju, tylko o funkcjonalność, która jest na wyposażeniu, za którą się zapłaciło w cenie auta, która jest opisana w instrukcji, a która w realu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten przycisk Rest w rodzinnym touaregu z 2005 r. Tak samo ciepło tylko przez chwile wieje tak wiec nie wiem czy tak ma byc poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w serwisie ta sama odpowiedź co u kolegów " tak ma być" więc pytam serwisanta czy niemieccy inżynierowie są tacy debile że wyłączają tylko małą pompkę aby oszczędzać energię a zostawiają włączony układ klimatyzacji????? odp - no to my jeszcze raz napiszemy do centrali. Rozmawia się z nimi jak z kosmitami. Mówisz że coś nie działa tak jak trzeba, a elektryk tłumaczy że musi mieć taki sam egzemplarz samochodu do porównania czy w innym też jesy podobnie czy inaczej. No to mu tłumaczę że jak mi podczas jazdy odpadnie koło to też będzie porównywał z innym CL TDI 190KM?- zrobił się purpurowy i zaczął przeglądać schematy. Serwis w Łodzi to porażka i ten (koło cmentarza i ten koło Renualt) Nie piszę nazw. Elektryk jak podepnie interfejs i nie ma błędów to dla niego jest oK. Jednak producent sterowników nie przewidział wszystkich komunikatów i awarii.:padaka

Edytowane przez germar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przetestowałem i u mnie wygląda tak :

wyłączony zapłon, włączony REST, temp na HI, prędkość dmuchawy mogę regulować tylko na dwie pierwsze prędkości,

temp. na dworze -2

temp. płynu 90*

temp. oleju 74*

dmuchało ciepłym przez 5 min. 20 sek. później przez minutę letnim, po 7 minutach leciało zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tych 7 minutach trzeba było załączyć zapłon (bez odpalania silnika) i znowu poleciałoby ciepłe, co by potwierdziło, że płyn jest nadal ciepły, ale pompka pracuje tylko przy załączonym zapłonie. W MY17 działa to tak samo (czyli nie działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że producent faktycznie tak to zaplanował i jest tak zrobione celowo. Z forum widzę że nikomu REST nie działa tak jak nam się wydaje, że powinien... Jeśli to by była wada, to miałyby ją wszystkie egzemplarze i nie przeszłyby kontroli jakości...

Obstawiam, że załączenie pompki płynu drenowałoby za bardzo akumulator (REST działa bodaj przez 30 minut). Jeśli ktoś by często z tego korzystał, akumulator padałby jak mucha i oczywiście sypałyby się reklamacje do WV z tego powodu. Wyobraźmy sobie że ktoś pracuje jako przedstawiciel handlowy i jeździ po mieście, odwiedzając firmy/sklepy. Jest zima, więc 3km jazdy, później zostawia samochód z włączonym REST na 30 minut. Później znów 3km jazdy, i znów to samo - i tak cały dzień. Akumulator pewnie kilka dni by wytrzymał.

Z kolei producent pewnie przyjął, że REST powinien na włączonym zapłonie działać dłużej, bo zazwyczaj włączony zapłon = ktoś w samochodzie siedzi.

 

Przynajmniej dla mnie, po dłuższym zastanowieniu, działanie REST w obecnej formie ma sens. Mimo, iż nam się wydaje że mógłby działać lepiej, to nie znamy szczegółów technicznych (np. pobór prądu przy włączonym obiegu płynu). Dlatego nie ma sensu ciągnąć dyskusji, wielu osobom (w tym i mi) serwis potwierdził że "tak ma być".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać pobór prądu przez pompę obiegu wody i dmuchawy - nie znam tych parametrów.

Jeżeli intencją producenta była ochrona akumulatora, to powinien również wymusić wyłączenie dmuchawy.

Jeżeli mam się "dogrzewać" przy włączonym zapłonie to po co funkcja REST? Dodatkowo przy włączeniu zapłonu włączają się światła i inne odbiorniki (chyba podgrzewanie foteli), przy włączeniu REST uruchamia się tylko dmuchawa i pompa obiegu wody. Włączenie zapłonu powoduje wyłączenie REST. REST można ponownie włączyć po wyłączeniu zapłonu.

 

Zgłaszałem do serwisu kilka razy - poniżej odpowiedzi:

1. TTTM

2. dlaczego nie zamówiłem od razu auta z niezależnym ogrzewaniem?

3. otrzymałem propozycję dołożenia instalacji z korzystnym rabatem - i tak wyszło ponad 6.000 PLN netto

Sprawa w toku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy porównać pobór prądu przez pompę obiegu wody i dmuchawy - nie znam tych parametrów.

Jeżeli intencją producenta była ochrona akumulatora, to powinien również wymusić wyłączenie dmuchawy.

Jeżeli mam się "dogrzewać" przy włączonym zapłonie to po co funkcja REST? Dodatkowo przy włączeniu zapłonu włączają się światła i inne odbiorniki (chyba podgrzewanie foteli), przy włączeniu REST uruchamia się tylko dmuchawa i pompa obiegu wody. Włączenie zapłonu powoduje wyłączenie REST. REST można ponownie włączyć po wyłączeniu zapłonu.

 

Zgłaszałem do serwisu kilka razy - poniżej odpowiedzi:

1. TTTM

2. dlaczego nie zamówiłem od razu auta z niezależnym ogrzewaniem?

3. otrzymałem propozycję dołożenia instalacji z korzystnym rabatem - i tak wyszło ponad 6.000 PLN netto

Sprawa w toku. :)

 

u mnie w domu pompka curkulacyjna CWU (3 lazienki + kuchnnia + pralnia do 'przetloczenia') pobiera raptem 5W.

masz racje skoro pompka cyrkulacyjna ma nie dzialac bez zaplonu to po co ten caly REST??

w instrukcji jak byk stoi, ze rest BEDZIE dzialal dopoki bedzie cieplo w silniku i napiecie w akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam, że załączenie pompki płynu drenowałoby za bardzo akumulator (REST działa bodaj przez 30 minut). Jeśli ktoś by często z tego korzystał, akumulator padałby jak mucha ...

Raczej błędne założenie. REST nie działa przez 30 minut, tylko może działać maksymalnie do 30 minut, jeżeli tylko pozwala na to stan naładowania akumulatora. Samochód posiada kontrolę stanu akumulatora. Wykorzystuje to np. podczas uruchamiania lub nie uruchamiania układu Start-Stop, może wyłącza światła, w tym długo świecące postojowe, gdy aku jest już na granicy padnięcia, itp. Nie widzę więc żadnego powodu, aby w ten sam sposób nie chronić również akumulatora podczas korzystania z REST. Tym bardziej że w innych i starszych modelach VW takie dogrzewanie resztkowe działa poprawnie i długo bez załączonego zapłonu. Skoro producent chce chronić aku, to tym bardziej nie powinno to działać z załączonym zapłonem bez uruchomionego silnika, bo wówczas pobór prądu jest dużo większy (o czym już było pisane wyżej). Moim zdaniem zrobili babola i tyle.

A przy okazji - czy w MY2017 z Discover Media działa komuś poprawnie odczytywanie znaków drogowych przez przednią kamerę (nie z mapy), gdy karta z mapami jest włożona do slotu? Znam kilka przypadków że znaki są odczytywane tylko przy wyjętej karcie z mapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się schemat elektryczny samochodu, może coś by się wykombinowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off topic odnosnie braku dostepu do funkcji znakow drogowych jest juz aktualizacja na naprawe tego.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra, to zróbcie jak ja:

email ze skargą na brak możliwości naprawienia auta na:

 

[email protected]

 

Konieczny jest formularz skargi -> Dostaniecie mejlem

 

Im wiecej takich reklamacji napiszesz tym czesciej bedziesz zmieniac aso bo w koncu nikt nie bedzie chcial cie obsluzyc . Nie lepiej sie dogadac z szefem stacji dealerskiej ? Volkswagen i tak wysle twoja skarge do aso i to aso na nia odpowiada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z BOKVW, oczywiście lokalny dealer ma rację.

Wniosek: jeżeli nie działa, to jest zgodnie ze stanem seryjnym.

Czy komuś REST działa - chciałbym porównać i uspokoić się.

BOKVW REST2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi sie o ta nie dzialajaca pompke elektryczna, ktora sie nie wlacza przy wlaczeniu REST.

Ona chodzi tylko gdy wlaczony jest zaplon co rujnuje cala idee REST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami napisali, że może to działać do 30 minut. Trzeba in jasno zaznaczyć, że silnik jest jeszcze gorący, a REST dmucha już zimnym. Przecież nikt nie oczekuje, że będzie to działać jak webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni to wiedzą.

Wiedzą, że mam rację ale napisać muszą takie głupoty.

W żadnej odpowiedzi nie podali konkretnych wartości granicznych napięcia aku, temp. cieczy (silnika)

Problem znają, ale go olewają, zima się kończy.

Stosując argument, że inne auta też tak mają można uzasadnić każdą usterkę.

 

Ponawiam pytanie: czy u kogoś działa dłużej niż kilkadziesiąt sekund? Chętnie porównam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie działa tak jak powinno. Mam wrażenie, że jakiś inżynierek w centrali PL ubzdurał sobie jakąś teorię, leje na pojedyncze zgłoszenia i nawet nie chce mu się po niemiecku napisać zgłoszenia do fabryki. Chyba bez wspólnego pisma nic nie wskóramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Merca e z 2012 u niego rest działa prawie do wystudzenia silnika. I tak to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie działa tak jak powinno. Mam wrażenie, że jakiś inżynierek w centrali PL ubzdurał sobie jakąś teorię, leje na pojedyncze zgłoszenia i nawet nie chce mu się po niemiecku napisać zgłoszenia do fabryki. Chyba bez wspólnego pisma nic nie wskóramy.

 

Jasne, na rynek polski produkują nieswiadomie uboższą wersję, w której to nie działa i wystarczy, żeby ktoś zechciał poinformować Wolfsburg i będzie git. Zrobią update oprogramowania.

Je też jestem zawiedziony, że nie działa to tak jak sobie wyobrażałem i tak jak niektórzy z nas znają ten system z innych marek. Ale nie popadajmy w śmieszność. Ten Typ Tak Ma. Nie tylko w Polsce. Jeśli dla kogoś to dramat, to może dochodzić roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową i sąd zapewne zinterpretuje zapisy w instrukcji obsługi.

Edytowane przez flankie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności