Skocz do zawartości
Crayo

Czy żarówki bi xenon podlegają gwarancji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przed chwilą auto pokazało mi komunikat - sprawdź prawe światło mijania i rzeczywiści nie mam prawego "oka". Mam w aucie bi xenon'y skrętne a auto jest jeszcze na gwarancji do końca marca - czy taką usterkę można podciągnąć pod gwarancję?

 

pozdr.

Krzychu

 

PS. Jestem zaskoczony - ojciec miał te same bi xenon'y przez 8 lat i nie wymieniał do sprzedaży auta.

Edytowane przez Crayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam się stanęło. Jak żarnik, to powinna być gwarancja na co najmniej rok, bo tak wynika z przepisów ogólnych.

Chociaż jest to oczywiście element eksploatacyjny.

Chociaż wątpię, żeby był to akurat żarnik po kilku miesiącach eksploatacji, być może to coś innego jednak.

Na gwarancji auto to podjedź do ASO i Ci sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to gwarancja trwa 24 miesiące. Miałem taki przypadek u syna w volvo, że padł mu xenon, który był założony w serwisie i bez problemu po przeszło roku mu wymienili. Druga sprawa - jak kupowałem przed kilkunastoma tygodniami dla siebie osramy to się dopytywałem o gwarancję i gościu w sklepie powiedział, że oczywiście jest 24 miechy i doradził jeszcze żebym skserował sobie paragon bo te z kasy fiskalnej po jakimś czasie "płowieją" i później nic na nich nie widać. A swoją drogą ciekawi mnie fakt w jaki sposób ew. dojdzie taki sprzedawca czy reklamuje ten właśnie żarnik skoro na paragonie nie ma żadnych danych tylko to że to była żarówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już załatwione - na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa masz 24 miesiące gwarancji o ile nie jest to wada mechaniczna wynikająca z Twojego użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności