Skocz do zawartości
dszyszko

RNS510 niepoprawny sygnał z anteny GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawostek, teraz mapa się kompletnie pogubila i pokazuje kilkaset km dalej. Ktoś jakiś pomysł czego to wina? Antena? Soft? Mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, zagwozdka od mojego kolegi.

Miał w Pasku navi z monochromatycznym wyświetlaczem (2008r). Antena sprawna. Przełożył do siebie RNS510 z innego Passata, gdzie działała do samego. Wpisał kod, wszystko uruchomił, navi nie widzi satelit, pokazuje mu jakieś inne miejsce w Polsce.

Poza tym wszystko działa-gra radio, muza z CD, sterowanie z kierownicy też działa.

Almanac valid.

Podłączył drugą antenę-dalej to samo.

Gdzie może być przyczyna, że nie widzi satelit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Częstym przypadkiem jest uszkodzona antena Gps na dachu czy ktoś może z ciekawości bądź też z chęci naprawy rozbierał ów antenę? bo zastanawiam się co tam się psuje i co tam jest w środku że w serwisie kosztuje prawię 400zł. Może się da jakoś to naprawić bez wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest kryształ anteny na płytce ze wzmacniaczem. Prawdopodobnie powodem uszkodzenia jest przenikanie wody - korozja elektroniki i miedzi.

Jeśli uszczelka jest nie zniszczona to można usunąć oryginalny kryształ i wstawić tam jakąś tanią antenę kupioną od majfrjenda. Mam taką od ponad roku i sprawuje się doskonale. W moim przypadku to nie była naprawa tylko przeróbka anteny GSM bez GPS.

Na zdjęciu antena 3C0035507M - wersja oryginalna:

antena_3c0035507m_org.thumb.jpg.ef3c012757f9b75bee26b64921010c16.jpg

 

A tutaj po dołożeniu modułu GPS wydłubanego z taniej, chińskiej anteny:

antena_3c0035507m_gps.jpg.3ad1ac4966cff71906e76b27658752a1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja antena też padła . Zainstalowałem z kumplem taką za 30 zł przy szybie .Widzi satelity ,ale często się gubi. Mało tego , żaden tel nie ma gps , bo mam ogrzewaną przednią szybę . Oczywiście jak wyjdę z auta wszystko wraca do normy i telefony łapią sygnał.Muszę kupić antenę dachową.

Edytowane przez nTomek
Oferta zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @pasacik98 ofertę zakupu możesz napisać w dziale giełda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no fakt

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy zna ktoś może dokłada numer tej anteny bo znalazłem kilka i nie wiem która bedzie pasowała do mnie

Passat B7 kombi z 2012 roku silnik 2.0 Diesel

A na aukcjach znalazłem:

3C0035507AC,  3C0035507F,  3C0035507N

 

Witam ponownie.

Wykręciłem starą antenę spisałem numer (3C0035507AA) kupiłem i założyłem nowa - nawigacja od razu złapała sygnał.

Z ciekawości rozkręciłem starą - w środku cała mokra i zaśniedziała - wydaje mi się że to przez uszczelki zniszczone słońcem (sparciałe i twarde)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chciałem zapytać jaki może być powód tego że ciągle w ukrytym menu RNS 510 w sekcji GPS pokazuje Almanac status invalid?

Nawigacja była dokładana do auta oryginalnie nie było też anteny gps. Kupiłem tanią antenę gps podłączyłem i nawigacja działała łapiąc czasami 12/12 satelitów ale na mapie było widoczne lekkie przesuniecie czyli powiedzmy że mapa pokazuje że jestem na środku skrzyżowania a tak naprawdę byłem już za skrzyżowaniem czyli przesuniecie 20 do 30 metrow i almanac status był ciągle invalid. Postanowiłem kupić oryginalną antenę w nadzieji że to rozwiąże powyższe problemy kupiłem 3C0035507AA zamontowałem antene pod kokpitem jaknajwyżej się dało teraz antena widzi 10/12 satelit pozycja na mapie lekko się poprawiła ale nadal występuje lekkie przesuniecie może w granicach 10/20 metrów oraz nadal Almanac status invalid. Jak można rozwiązać problem Almanac status invalid? Może trzeba coś zmienić kodowaniem? Dodam że reset oraz przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomaga. Szukałem informacji w internecie i w zasadzie jeśli antena widzi oraz śledzi satelity to po około 30 minutach jazdy z włączona nawigacją Almanac status powinien się odnowić i zmienić swój status na valid a u mnie cały czas status invalid o co chodzi? Oryginalna antena 3C0035507AA jest w bardzo dobrym stanie wygląda jak nowa nie ma żadnej zielonej czy białej sniedzi brak też jest rdzy. Może połączyć metalową część anteny z masą samochodu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności