Skocz do zawartości
dszyszko

RNS510 niepoprawny sygnał z anteny GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady, mam taki problem, że nawigacja nie łapie dokładnego sygnału - brak jest Almanac.

Może opiszę szerzej problem i od czego...mianowicie

Podmieniłem moją antene do drugiego takiego samego radia RNS510 w celu identyfikacji w drugim samochodzie (był podobny problem, ale nie widział w ogóle satelitów), po powrocie do oryginału wszystko chodziło bez problemów na 100%.

Po jakiś kilku tygodniach uruchamiam nawigację a sygnał jest "rozjechany", po wejściu do ustawień widzi poprawnie około 11 satelitów, ale Almanac status - invalid?! Zrobiłem restart nawigacji (< + > + SETUP) to samo, jeździłem z włączoną nawigacją kilkadziesiąt minut - to samo. Ogólnie nawigacja uruchamia się, jak wyznaczę trasę to lektor mówi, ale moja pozycja jest przesunięta o kilka/kilkanaście kilometrów, zmiana kierunku jazdy również jest widoczna.

Ma ktoś pomysł co można jeszcze zrobić?

Uważam ze bardzo małe prawdopodobieństwo, żeby antena nagle się uszkodziła. No i w systemie antena jest jako Conected.

Programowo również nie było nic zmieniane w radiu, tylko sama antena odkręcona na jakieś 15 minut (do innego) i z powrotem trafiła na swoje miejsce.

Można jeszcze jakoś inaczej zresetować navi, poza zmianą firmware lub w oóle naprawić ten problem?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powracam do tematu.

Uszkodzenie anteny, hmm, trochę duży zbieg okoliczności, że po próbie podmiany, antena się uszkodziła?!

Co lepsze, zauważyłem, że czasami złapał poprawny sygnał i prowadził bez problemu, a po jakimś czasie znowu coś.

Dzisiaj rozebrałem całą antenę, w zasadzie nie zauważyłem nic niepokojącego, oczyściłem wszystko, było trochę zielonego nagaru od wilgoci w kilku miejscach, ale nie powinno to być problemem. Po założenie jednak nadal coś nie tak, widzi 10 satelitów, ale dokładnego pomiaru nie ma i gdzieś przesunięcie kilkudziesięciu kilometrów nadal występuje. Zastanawiam się co mogło się w antenie uszkodzić? nie było ani uderzeń czy podobnych a to nie jajko żeby pękło, co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się po prostu zdarza. Nie ty pierwszy i nie ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się upewnić kup najpierw za trzydzieści kilka złotych antenę na magnes i spróbuj na niej najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj tez tak mam raz chodzi normalnie a raz mam przesuniecie i vcds wywala blad anteny gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co w końcu - wymieniłeś antene czy dokupiłeś za 30 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem antene za 30, czy 40zl i dziala bez problemu

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mój przpadek...

Navi działała do wczoraj... koło południa zobaczyłem, że navi wskazuje zupełnie inne miejsce... nie widziała satelitów. Zrobiłem restart-nic. Przeinstalowałem sw i mapę-teraz mi pokazuje, że jestem w Reichu i w ogóle nie poruszam się na mapie-jadę autem, ale miejsce wskazuje cały czas to samo. Nadal nie widzi satelitów, nie mogę przeinstalować sw-jakiś napis na czarnym ekranie się pokazuje. VCDS nie widzi żadnych błędów.

SW 5274

mapa v14

Navi ori w B6 z 2010r (przycisk z gwiazdką).

Czy u mnie też antena nagle się wysypała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena, kabel między anteną a radiem lub samo radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pab, tylko jeśli to byłby kabel, to wyskoczyłby błąd o przerwie w obwodzie. A vcds jest czysty, bez błędów. Antenę już zamówiłem, ale gdyby to była navi, to co tam mogło się wysypać? Mapa wczytana tydzień wcześniej, soft pół roku temu... nic się po drodze nie działo, nagle dwa dni temu przestała działać-wprowadzić cel mogę, ale z Reichu mi liczy przejazd... a podczas jazdy w ogóle nie przesuwa się mapa... prędkość auta i przyspieszenia pokazuje w navi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację w octavii kumpla ,vcds zero błędów,w columbusie antena connected,zero satelit.Antena za 30zł rozwiązała problem.

Dodam jeszcze ,że początkowo zostawiłem ją za radiem,ale odbiór był słaby,ostatecznie wylądowała na podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, antena connected, satelitów nie widzi... początkowo 0/11, teraz już 0/0.

Almanac brak.

Czekam na antenę, tylko podsufitkę trzeba będzie odchylić i tam podłubać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na antenę, tylko podsufitkę trzeba będzie odchylić i tam podłubać...

 

W Sedanie jest osłonka nad szybą - ładnie schodzi - i nie trzeba podsufitki opuszczać ani odginać.

Ostatnio zamieniłem wzmacniacz antenowy - łatwo poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa po uruchomieniu (zimny start GPS) przez 5 min a potem kaputt Satelity 0/11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi-potrzebowałem auto z kuferkiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, antena wymieniona i navi śmiga, aż przyjemnie.

Wymiana anteny też prosta-między podsufitką a klapą bagażnika jest zaślepka mocowana na pięć "wcisków" blaszanych. Wystarczy ją zdemontować, następnie odchylić lekko podsufitkę i mamy ślicznie widoczne kabelki i antenkę. Warto odłączyć i zdemontować lapmkę oświetlenia bagażnika-nie będzie świecić po oczach i grzać ;-)

Nawet nie wiedziałem, ile syfu może się zabrać pod samą anteną...

Tak na marginesie-kupiłem ori antenkę zdemontowaną z Touarega z 2015r (antenka produkcja 47/15).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jest lakierowana, bo w ogóle nie odróżnia się teraz kolorem od dachu i błyszczy się jak... A poprzednia była taka matowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Mam podobny problem z navi, mianowicie pokazuje mi błędnie położenie, jednak o jakieś 3-4 km. Satelit widzi 0/9 a wcześniej było 0/10. Status ma no fix. Czy to także wina anteny? Przed restartem pokazywał że jestem na Ukrainie więc jest lepiej ale nadal nie o to chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności