Skocz do zawartości
Wojtek1989PL

B7 pakiet ambient - potrzebne części

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, posiadam Passeratti B7 Variant (2012 r.), Highline i chciałbym ogarnąć u siebie pełne oświetlenie Ambiente - chciałbym ogarnąć to tak jak jest w oryginalne, od czego zacząć? Jakie części należy kupić? Czy w oryginalne kolory podświetleń są wybierane?

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie ;)

 

Pakiet "Oświetlenie Ambient"

- 2 lampki oświetlające przestrzeń wokół nóg z przodu

- lampki oświetlające przestrzeń wokół nóg podczas wsiadania/wysiadania z samochodu

- podświetlenie w listwach wykończeniowych w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w oryginalne kolory podświetleń są wybierane?

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały pakiet ambient ;)

4 x nogi (8J0947409)

4 x biało czerwone na drzwi (1K0947411A)

4 x listwy drzwiowe (w zależności od dekoru) nie można zamontować samych ledow do dekorów bez

2 x lusterka zewnętrzne (lusterka muszą być z lampkami, do tych bez nie można wstawić samych lampek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ambiente w górnej konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z ambiente w górnej konsoli?

tzn?

w desce nie ma, a w lampie sufitowej to standard te 2 czerwone diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko wczoraj zamontowałem w rzednie drzwi listwy podświetlane i lampki biało czerwone z B8 , wszystko działa bo otrzymałem oryginalną instalacje z drzwi oraz małe kodowanko Najnowszym VCDS

 

Bimbasz w twoim wątku jest napisane że listwy podświetlane są podłączone pod podświetlenie przycisków, A to nieprawda w szarej kostce są odpowiednie piny i kodowanie do listw podświetlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn?

w lampie sufitowej to standard te 2 czerwone diody

 

Marcin pytam, bo w B6 diody i podświetlane przełączniki w górnej lampce nie były w standardzie. Tylko HL-e to miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nieprawda w szarej kostce są odpowiednie piny i kodowanie do listw podświetlanych

 

Te piny i kodowanie były wcześniej używane do podłączenia podświetlenia klamek wewnętrznych natomiast zgodnie ze schematem oświetlenie ambięte było podłączane właśnie pod podświetlenie przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin pytam, bo w B6 diody i podświetlane przełączniki w górnej lampce nie były w standardzie. Tylko HL-e to miały.

 

tu się nie zgodzę mam comforta i mam te dwie czerwone diody, co do podświetlenia przycisków to chyba nie ma, ale może nie zwróciłem uwagi na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu się nie zgodzę mam comforta i mam te dwie czerwone diody
Tego nie było w standardzie TL,CL,SL. Tylko jako opcja za dopłatą. Standardowo montowali to tylko w HL-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną wiązkę i jest podłączone pod specjalne piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam oryginalną wiązkę i jest podłączone pod specjalne piny

Być może jeżeli nie były podświetlane klamki wewnętrzne to światłowód był podłączany właśnie pod pin 17 sterownika drzwi kierowcy ale zgodnie ze schematem jeżeli klamki były podświetlane to światłowód był podłączony pod podświetlenie przycisków.

Np. według schematu "światłowód oświetlenia ambiente listwy przy wsiadaniu, przód, strona lewa" jest podłączony pod żarówkę podświetlenia przycisków L76 * przycisku blokowania drzwi kierowcy od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku temu zakładałem sobie to ambiente do cc. W tylnych drzwiach musiałem powycinać otwory na lampki bo za szkiełkiem odblaskowym był plastik, przednie lampki pasowały bez problemu ( i tak zmieniam wszystkie na led logo, w przednich już mam) Przewody od lampek zgodnie ze schematem podłączyłem pod moduły drzwi i zakodowałem. Oświetlenie pod lusterka (zewnętrzne) też dołożyłem (na olx za 50 zł kupiłem dwa doły lusterek z kierunkami do cc) , włożyłem diody i świeci na biało. Oświetlenie na nogi X4 też dołożyłem, zakodowałem i z licznika można sterować jasnością. Listwy na drzwi też założyłem i też oryginalnie pod moduły podłączyłem , zmieniłem tylko kolor leda bo ten biały to jakaś porażka. Oczywiście myślałem że listwy będą oświetlać klamki wewnętrzne ale niestety nie. Ludzie wieczorem nie wiedzą jak wysiąść. Do przewodów od listwy w każdych drzwiach podłączyłem jeszcze małą diodę 3 (3 mm) i jej łepek od środka oświetla klamkę (w Insigni tak zrobiono ambiente w drzwiach). Czyli mamy :

 

oświetlenie dolne drzwi X4 (będę zmieniał na led logo)

oświetlenie zewnętrzne pod lusterkami X2

oświetlenie wewnętrzne lusterka wstecznego (dwie czerwone diody) miałem w standardzie

oświetlenie wewnętrzne listew bocznych na drzwi

oświetlenie klamek wewnętrznych

 

Tak to wygląda u mnie, a w temacie " podświetlane dekory passat cc " ( http://forum.vw-passat.pl/threads/142575-pod%C5%9Bwietlane-dekory-passat-cc?highlight=pod%B6wietlane+dekory ) jest foto fajnego mietka w srodku. Było jeszcze kilka fotek gdzieś w tematach (chyba co zrobiłem w aucie ) Passata CC anglika z listwą led wciśniętą pod listwą na desce, może ktoś będzie pamiętał, kolor ledów do wyboru a wyglądało jak świecąca nitka. Można by było z Paska zrobić takiego Mietka, choć dla mnie to już trochę przesada. Pozdrawiam. Ps zapomniałem dodać podświetlane wyloty powietrza na desce... to już pewnie mają wszyscy.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w lusterkach zewn. lampki oświetlające otoczenie są Ledowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,

 

ja mam ambiente, i jak wszedzie ledy to te w lusterkach takie zwykłe.... albo taki led ciepły :) mysle ze jednak zwykła żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te piny i kodowanie były wcześniej używane do podłączenia podświetlenia klamek wewnętrznych natomiast zgodnie ze schematem oświetlenie ambięte było podłączane właśnie pod podświetlenie przycisków.

 

 

100% masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w lusterkach zewn. lampki oświetlające otoczenie są Ledowe ?

 

Sa zwykle zaroweczki o brzydkiej zoltej barwie.

Polecam tomnik i jego moduly ledowe! Montowalem u mnie ostatnio i jest poezja:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, czy lampka o nr 8K0 947409 jest zamiennikiem 8J0 947409 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są w ogóle oryginalne listwy do B7 z podświetleniem ambient ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności