Skocz do zawartości
Maajkii

Problem z MFD przy aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie dzis chcialem zaktualizacowac navi mfd G.

Soft pewny od kolegi z forum.

Na poczarku bylo okej tyle ze pasek postepu stal w miejscu. Nagle wyrzucilo cos takiego :

9d3ba3736d4be103f5f94a58c17c8164.jpg

No i jak widac waiting for CD

Tyle ze plyta nie chce wyjsc z napedu.. Co powinienem teraz zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ze plyta nie chce wyjsc z napedu.. Co powinienem teraz zrobic?

Pomóc jej wyjść. Często nieoryginalne płyty mają problem w wysunięciem się. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak przycisk w ogole nie reaguje plyta nie przestaje sie krecic.sciagnalem pokrywe z gory nawi moze tak jakos jej pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem juz na rozne sposoby... Plyta nie chce opuscic napedu.. Przycisk wysuwania w ogole nie reaguje. Sciagnalem sam przycisk i gdy wciskam centralnie w przycisk nawet nie slychac klik... Mozna to jakos zrobic zeby nic nie rozpiepszyc? Nie widzi mi sie wydawac 600zl na nowe nawi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinowalem juz na rozne sposoby... Plyta nie chce opuscic napedu.. Przycisk wysuwania w ogole nie reaguje. Sciagnalem sam przycisk i gdy wciskam centralnie w przycisk nawet nie slychac klik... Mozna to jakos zrobic zeby nic nie rozpiepszyc? Nie widzi mi sie wydawac 600zl na nowe nawi..

Pozyczylem fotke od kolegi z forum vw. Moze tu cos grzebac? Naciskalem te dwa przyciski po lewej stronie ale tylko jakies dzwieki slychac i nic sie nie dzieje.. A moze rozebrac to? O ile latwo to pozniej zlozyc..

 

416507bf9a87f65e3e667be137d29367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw ten przycisk czy faktycznie po naciśnięciu zwiera, sam powiedziałeś że nie klika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyciągnąć płytę ręcznie,po zdjęciu górnej pokrywy tak jak na fotce jest zębatka (zaznaczyłem na czerwono),kręć nią kciukiem będziesz widział jak ci się podnosi tależ dociskowy potem zacznie wychodzić płyta.416507bf9a87f65e3e667be137d29367.jpg

 

Ps.Przy okazji wyczyść laser,w tym roczniku sam się o to prosi (ja tak zawsze robię przed wgraniem softu/spolszczenia)

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesz mi jeszcze prosze czy mam do siebie krecic czy w gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam do siebie,z resztą będziesz widział jak zacznie ci się podnosić docisk,idzie to dość powoli ale śmiało,płyta wyjdzie.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszla wsadzilem nowa wyczyscilem laser ale widze ze takjakby ten bialy plastyk jest strasznie luzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólnie z mieteczkiem rozwiązaliśmy telefonicznie problem i wszystko sie zainstalowało prawidło.. Teraz inny problem...

Prawy potencjometr/enkoder przestał reagować na ENTER, moge przeskakiwać po liczbach ale nie mogę wbić cyft.. Nawigacja wyświetla liczbe 1000 czyli nie jest zablokowana. Safe zapala się na pare sekund po włączeniu navi.

Ściągnałem gałke ale nie widzę żebym miał gdzieś nakrętkę którą się dokręca..

Jeśli do wymiany faktycznie jest enkoder/potencjometr to znacie kogoś kto może to zrobić?

 

Najdziwniejsze jest to ze rano dzialal poprawnie bez wiekszych problemow.. Stalo sie to tak o nagle

Edytowane przez Maajkii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany, zawiozlem navi do serwisu car audio. Enkoder wymieniony, zaplacilem 79 brutto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję samozaparcia!!! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję samozaparcia!!! Pozdro!

 

Dziekuje Tobie za pomoc przedewszystkim.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspólnie z mieteczkiem rozwiązaliśmy telefonicznie problem i wszystko sie zainstalowało prawidło.. Teraz inny problem...

 

w czym był problem?

pytam gdyż u mnie od kilku dni też wyświetla komunikat cd defekt, i navi nie reaguje na przycisk wysuwania płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastyk bialy dociskajacy plyte sie wysunal przez co plyta nie mogla sie krecic. Wlozylem tam cos na stale i juz ma looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plastyk bialy dociskajacy plyte sie wysunal przez co plyta nie mogla sie krecic. Wlozylem tam cos na stale i juz ma looz

 

Dzięki za odpowiedź. Muszę sprawdzić u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cd defekt stawiam na czyszczenie lasera(mógł paść),jeżeli nie możesz wyciągnąć płyty pewnie siadł silniczek w napędzie od wsuwania/wyciągania płyty.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w sprawie MFD. Czy jest jaka osoba która potrafiła by mi podłączyć to radyjko.

Po moim podłączeniu działa lecz navi posuwa się strasznie wolno są to takie skoki.

Nie wiem o co chodzi, jak sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności