Skocz do zawartości
Adriano007

Halogeny z białą barwą światła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W swoim VW passat wykorzystuję oryginalne światła przeciwmgłowe przednie jako światła drogowe (opcja skandynawska). Aktualnie mam tam zwykłe żarówki przewidziane do tych świateł ale chciałbym aby ich barwa była biała. Jakie żarówki byście mi polecili prócz oczywiście XenonHid? Będę wdzięczny za konkretne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osram cool blue hyper ewentualnie jakiś LED

 

ale najlepsze rozwiązanie to dzienne z fabii RS

 

 

światła przeciwmgłowe przednie jako światła drogowe

chyba dzienne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba dzienne

Masz racje Marcin. Oczywiście wykorzystuje je jako dzienne. Właśnie zastanawiam się nad tymi osram tylko myślałem o cool blue intense. Te hyper podobno są jaśniejsze- nigdy mich nie miałem. No tak z fabii rs byłyby najlepsze jednak cena ich nie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie mała ale satysfakcja gwarantowana, tym bardziej że Ty masz B6 wiec montaż parktycznie p&p. Ja mimo przeszkód wrzuciłem je do fl-a i mogę je smiało polecić.

Nie wiem jak Cool blue intense ale w hyper nie powiesz że nie sa białe;) może mniej siatła niż w Intense ale w dziennych nie ma to aż tak wielkiego znaczenia jak np w mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zarowki typu led oczywiście z can bus warto inwestować? Czy one nadają sie do lamp halogenowych i czy bedą świeciły u mnie skoro światła do jazdy dziennej ustawione mam na 50 % mocy. Chodzi mi czy przyglądanie nie bedzie wpływać na jej żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się inwestować w led z can bus, świecą punktowo.. zero jakości..

Osram cool blue intense będzie świecić biało-błekitną barwą ale bez szału, mała ilość światła.

Lepiej się sprężyć i kupić LED z fabii RS, sprawdzone i z homologacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej się sprężyć i kupić LED z fabii RS, sprawdzone i z homologacją.

Zgadza się. Świecą naprawdę dobrze

attachment.php?attachmentid=133311&d=1434745072

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkpol ledy z fabii rs robią ci robotę. Niezła kosa z twojego Passka. Najpierw zainwestuje w hb4 osram tylko te cool blue hyper. Ponoć maja do 5000k. A w międzyczasie bede polował na ledy z fabi Rs. Moze sie trafia za przyzwoita cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czyli jak bym trafil na ledy z Fabii RS to bez problemu wkladam je w miejsce przeciwmgielnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniasz tylko fronty i trzeba ogarnąc temat błędu przepalonej żarówki... ale to beszóstkowicze muszą sie wypowiedzieć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zmienić wtyczki. Ale to nie jest problem. Na forum wszystko jest opisane. Jeśli chodzi o szkła to po prostu montuje się te które są w B6. Pasują p'n'p. Błędu można się pozbyć na 2 sposoby - montując rezystory, albo przerabiając bordnetz (to też jest opisane w temacie o światłach DRL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem żarówki f-my Osram cool blue hyper. Diametralna różnica w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Świecą ładnym białym światłem. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ktorych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast ktorych?

Zamiast zwykłych żarówek HB4 w halogenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a co jest w skretnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcji skandynawskiej świecą się tylko przeciwmgloe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć jakieś foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad Night Breaker Unlimited + 110% myślę że dadzą radę. Jeszcze jakieś porządne muszę kupić na doświetlenie zakrętów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opcji skandynawskiej świecą się tylko przeciwmgloe?

W tej opcji świecą przeciwmgielne wraz z pozycyjnymi z przodu i tyłu. Lepsza opcja jest tzw. amerykańska i właśnie przy tej konfiguracji świecą tylko same przeciwmgielne.

 

rzuć jakieś foto

Foty zrobiłem jednak zdjęcia zbyt naświetlone wyszły. Jutro postaram się zrobić zdjęcia i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności