Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie umieścić antenę GPS w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pod podszybiem (pod kratką). W miarę łatwo się ją wyjmuje tylko trzeba zrobić w środku mały otworek, żeby przeprowadzić wtyczkę do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej pod kokpitem z prawej strony przy kratce prawego nawiewu. Testując(awaria radia-navi) wystawiłem na wierzchu w prawym narożniku tuż pod szybą. Okazało się, że sygnał nieco wzrósł. Od tego momentu tam zostało, a kabelek wetknąłem pod plastiki, a dalej do radia. Przykleiłem taśmą dwustronną i z zewnątrz nawet nie rzuca się w oczy. Zastanawiałem się czy nie przykleić do szyby u góry w okolicach dachu, ale dałem sobie spokój, bo jednak sama antena trochę waży i obawiałem się żeby nie odkleiła się i odpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, w żadnym wypadku antena GPS nie musi być umieszczona na zewnątrz. Można ją spokojnie schować pod pulpitem i wszystko będzie działało w 100%. No chyba że ktoś posiada jakiś wynalazek to wtedy może być lipa. Ja mam umieszczoną z lewej strony, z tyłu skrzynki z bezpiecznikami. Przewód bardzo łatwo poprowadzić na kolumną kier wprost do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystawiłem na wierzchu w prawym narożniku tuż pod szybą. Okazało się, że sygnał nieco wzrósł.

 

Widziałem na filmie jak gość w Oplu umieścił antenę w prawym górnym rogu na szybie.

Może byłby jeszcze lepszy sygnał.Chciałbym właśnie ją tam umieścić tylko nie wiem jak zdjąć tapicerkę prawego słupka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na filmie jak gość w Oplu umieścił antenę w prawym górnym rogu na szybie.

Może byłby jeszcze lepszy sygnał.Chciałbym właśnie ją tam umieścić tylko nie wiem jak zdjąć tapicerkę prawego słupka.

 

Pod zaślepką airbag jest śrubka na torx 20. Odkręcasz ją i zdejmujesz słupek. Tylko po co jeśli popiołek pisał że może być gdzieś schowana i też będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co jeśli popiołek pisał że może być gdzieś schowana i też będzie działać

 

Gdzieś wcześniej czytałem,że będąc autem w miejscach niżej położonych sygnał może zanikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Norwegii i jeżdże co tydzien w góry i żadnych problemów nie mam. Ale nie dziwie sie bo ja tez zawsze myslalem ze antena musi byc na zewnatrz. Oświecił mnie pan z serwisu Kenwooda i jednak prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak jest inaczej. Mieszkam na blokowisku i gdy miałem niżej antenę to Automapa dłużej szukała sygnału GPS, a i moc sygnału była nieco słabsza(słupki mocy sygnału były niższe). Gdy wyjeżdżam poza osiedle sygnał łapie niemal natychmiast. Nie wiem od czego to zależy ale gdy już złapie sygnał to trzyma i jedynie czasami pojawia się komunikat o słabym sygnale GPS. Testowałem na kilku antenach. Wnioskuję stąd, że w zwartej i wysokiej zabudowie jednak może to mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na filmie jak gość w Oplu umieścił antenę w prawym górnym rogu na szybie.

Może byłby jeszcze lepszy sygnał.Chciałbym właśnie ją tam umieścić tylko nie wiem jak zdjąć tapicerkę prawego słupka.

 

jak już zdejmiesz osłonę słupka to po prostu pod nią schowaj antenę... ja tak mam i jest spoko i nic nie widać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak już zdejmiesz osłonę słupka to po prostu pod nią schowaj antenę...

 

Rysiu,a nie ma kłopotu z poduchą jak zdjąłeś osłonę słupka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysiu,a nie ma kłopotu z poduchą jak zdjąłeś osłonę słupka???

 

Jak upchnął ją pod poduchę to nie ma. Chociaż dziwię się że się zmieściła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak upchnął ją pod poduchę to nie ma. Chociaż dziwię się że się zmieściła :)

 

Może tylko przewód przeprowadzić pod osłonę słupka,a końcówkę anteny wyciągnąć w górny róg:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy jakieś teorie spiskowe tworzycie?

piszę o osłonie słupka przy przedniej szybie po stronie kierowcy, nawet ktoś wyżej napisał jak zdemontować, jak nie wiecie jak to jest jeszcze temat o mocowaniu klipsa parkingowego i tam też instrukcja jak zdjąć (bodajże 3 spinki i jeden wkręt), a pod spodem jest miejsce, nie tylko antenę tam upchnąłem...

najpierw zdemontujcie a potem dyskutujcie, od dołu poza kablami w zasadzie nic nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod spodem jest miejsce, nie tylko antenę tam upchnąłem...

najpierw zdemontujcie a potem dyskutujcie

 

Rysiek,powieliłem Twój temat i upchnąłem tam antenę GPS:P

Tak jak mówiłeś jest tam dużo miejsce na wrzucenie anteny i jeszcze coś nie coś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie wiedziałem gdzie pisać to pisze tutaj. Mam takie pytanie bo zakupiłem nową antenę (rekin) i są tam dwa kabelki jeden czarny i jeden czerwony. Czarny kabelek normalnie przypiołem do kabla od radia a ten drugi nie wiem gdzie mam przymocować do klamry + akumulatora? Z góry dzięki za odpowiedź.lampa40265_large_0.jpg

Edytowane przez Pex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta antena nie jest oryg i wymaga zasilania osobnym kabelkiem. nie podlaczaj jej pod aku, tylko pod wyjscie w radiu zasilane tylko wtedy kiedy radio jest wlaczone zeby nie zjadac niepotrzebnie aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod zasilanie anteny, czyli niebieski. Mozesz sprawdzic czy po wlaczeniu radia pojawia sie na nim 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnij pod zasilanie anteny, czyli niebieski. Mozesz sprawdzic czy po wlaczeniu radia pojawia sie na nim 12V.

 

Nie mam niebieskiego kabelka tylko jest czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności