Skocz do zawartości
PiotrekPO

1.8 TSI DSG - wykres z hamowni.

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, a widzisz, u mnie nie ma takiej możliwości wyboru Hardware, jest tylko iOBD2 lub iOBD2 mini.

Nie mam też możliwości wyboru niczego innego poza Bluetooth... pobawię się jeszcze.

A jak ty się łączysz po WiFi to nazwa interfejsu to "V-link" czy coś takiego?

Screenshot_2016-02-28-09-36-15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sieć WIFI nazywa się Vlink albo V-link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nualu

Próbuję znaleźć w sieci wykres mocy i momentu dla 1.8 TSI z mamualem. Natrafiłem tylko na wykres z DSG. Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku, a ponieważ dotyczy 1.8 TSI pozwolę sobie napisać tutaj... mianowicie, ostatnio zauważyłem jak uruchamiam silnik rano (zimny) słyszę taki niepokojący klekot... Pojawia sie tylko na zimnym silniku. Nie wiem czy to jakość paliwa, olej czy rozrząd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zatankować PB98 i chwile pojeździć. Po takim zabiegu raz na jakiś czas u taty w samochodzie problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Mam wrażenie ze w poprzednim 1.4 TSI (140KM) było podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem u mnie testy, ale nie mogłem połączyć tej apki z OBD. Telefon nie widział tego interfejsu po Bluetooth. Czy tobie Mateusz pokazuje się w tej aplikacji możliwość połączenia po Wifi (używałem Androida, więc może jakieś różnice są)?

Do tej pory używałem TorquePRO i łączyłem się po WiFI, więc i teraz tak zrobiłem.

Niestety warunki na drodze nie były idealne i koła długo buksowały stąd najlepszy wynik jaki osiągnąłem to 7,4sek.

Ciekawe że pokazał moc max 260KM i moment obr ok. 390Nm (290 pound-feet [nie umiałem tego zmienić w ustawieniach na Nm).

Z tego co mówi apka to jest moc na kołach. Choć biorę poprawkę na to że przy buksujących kołach to mogą być przekłamania.

Jeżdżę ciągle z wpiętym interfejsem także jak się zdarzą warunki dobre to zrobię update.

[ATTACH=CONFIG]141890[/ATTACH]

 

z tego co sie orientuje :) to na kolach moze pokazac jedynie moment a nie moc. Moc jest pochodna momentu, mocy nie mierzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje :) to na kolach moze pokazac jedynie moment a nie moc. Moc jest pochodna momentu, mocy nie mierzymy.

 

to słabo się orientujesz

 

mierzenie czegokolwiek aplikacją w telefonie jest pozbawione sensu, są co prawda hamownie drogowe ale wymagają zmierzenia dokładnej rzeczywistej masy i robi się w nich też pomiar strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, Ty juz pokazales orientacje jesli chodzi o np. znaki drogowe i rozpoznawanie znakow w passacie, co do mierzenia, aplikacja nic nie mierzy, tylko zczytuje dane, analizuje, przetwarza i je pokazuje w roznej formie, a to roznica, zmierzyc to sobie mozesz dlugosc buta linijka, a jako ktos kto posiada gen matematyczny napewno bardziej sie orientujesz w zagadnieniach z fizyki niz ja, skoro negujesz moja orientacje i mnie oswiecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment obrotowy to siła (na wale obrotowym silnika, nie na kołach).

Moc to moment obrotowy przy danej prędkości kątowa (wału silnika).

 

Moment obrotowy jest różny przy różnych prędkościach kątowych, co też widać na wykresach z hamowni.

Moc można mierzyć równocześnie z momentem, wystarczy mnożyć moment przez prędkość (również mierzoną).

 

Pomiarów na kołach dokonuje się przez dzielenie/mnożenie przez odpowiedni współczynnik narzucany przez układ przeniesienia napędu (w tym skrzynię biegów, aktualny bieg, rozmiar kół, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro moment jest na wale to co jest na kolach?

 

mocy sie nie mierzy ( mierzymy moment ), moc wyliczamy

 

mylisz slowo pomiar ze slowem policzyc, wyliczyc

 

pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, Ty juz pokazales orientacje jesli chodzi o np. znaki drogowe i rozpoznawanie znakow w passacie, co do mierzenia, aplikacja nic nie mierzy, tylko zczytuje dane, analizuje, przetwarza i je pokazuje w roznej formie, a to roznica, zmierzyc to sobie mozesz dlugosc buta linijka, a jako ktos kto posiada gen matematyczny napewno bardziej sie orientujesz w zagadnieniach z fizyki niz ja, skoro negujesz moja orientacje i mnie oswiecisz?

 

Posłuchaj zakompleksiony czlowieku, potrafisz się przypieprzać o słowa potoczne nie mając zielonego pojęcia o niczym.

Pewnie 6 klas ledwo ukończyłeś i nie dotarłeś do pochodnych więc to właśnie moment jest pochodną mocy, spójrz sobie jak wygląda pochodna od x. Jak chcesz już być tak precyzyjny to moment i moc przy pomiarze się wylicza.

Więc wchodzimy już w zbyt zaawansowane dla ciebie sprawy, ale hamownia drogowa działa jak inercyjna i bliżej tutaj do wyliczenia mocy nic momentu. Może kiedyś dorośniesz do pojęć "energia kinetyczna", lub "energia kinetyczna ruchu obrotowego". Od energii tak naturalnie się idzie do masy. Więc dla czepialskiego to aplikacja mierzy czas przyspieszenia i znając masę wylicza moc na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje posty wlasnie wskazuja na kompleksy, nie wiem skad ci przyszlo do glowy 6 klas? pewnie z autopsji. Moment jest pochodna mocy tylko w twoim swiecie, skoro moment i moc sie wylicza to co sie mierzy zeby to wyliczyc? Juz dawno doroslem, i bardziej nie dorosne, mowisz o pochodnych, wczesniej chciales zebym cos matematycznie udowadnial itd, to przez ten gen chyba, mam obiegcje czy poradzisz sobie z pierwiastkiem z 4, bo z 2+2 licze ze tak, 6 klas robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peace and love:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na wiosnę jadę ale podbić sobie programem trochę moc i moment.. Wtedy się podzielę wiedzą :)

 

Hej,

Zaraz lato :) Byłeś może na hamowni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na razie temat zawiesiłem. Po wszystkich usterkach w aucie, wole 3mać gwarancję i nie ryzykować jej utraty majstrowaniem przy oprogramowaniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was myślał już o ewentualnych zmianach na korzyść poprawy dynamiki auta ? Może jest już ktoś , kto to zrobił ? Osobiście zastanawiam się ABT - nie tracimy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mówisz o KM.

Rzuć okiem na wykres z pierwszego posta. Ładnie na nim widać jak w okolicy 2000 obrotów zaczyna pompować turbo i moment idzie w górę i się utrzymuje.

Natomiast KM rosną stopniowo i maxymalne wartości uzyskują w górnych zakresach obrotów, gdzie moment już spadł w dól.

KM są wypadkową momentu, ale o przyspieszeniu świadczy moment obrotowy, natomiast konie są potrzebne do uzyskiwania prędkości maksymalnych.

tak z grubsza.

wg tej wypowiedzi manual będzie lepiej przyśpieszał o 20% dobrze myśl?

manual 320 nm - 250 nm DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności