Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jeżdżę już b8 tdi

W a6c8  2.0 tdi 204 PS

Trasa Konin mostar przez Węgry  sarajewo

Po Polsce nocą 160 kmh

Za granicą na autostradach130 kmh do 140 kmh

Średnia 4.4 wyszła w mostarze 

4 osoby 2 przejścia po 30 min

Passat 150 PS  palił o  0.6 do 0.8 wiecej

 

20210821_064023.heic   

A to powrót z sarajewa Osijek

Budapeszt  zwadron  Konin

Wyszlo 4.3 l /100km

Wyszłoby mniej

Ale z 2 h silnik pracował na granicach

Jazda na autostradach 140kmh

A6c8

Edytowane przez mkpol
Nie pisz posta pod postem. Użyj guzika edytuj
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie silnik z rodziny Evo plus długie przełożenia skrzyni  - bo tym się charakteryzują te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w moim samochodzie ( 150 TDI )  to jakaś enigma …. Żona jeździ nim na codzień ok 20 km w jedna stronę do pracy 17 świateł ( dosłownie ) i robi średnią 3,8  do 4,2 . Ja dziś wróciłem z nad morza i jadąc na tempomacie nastawionym na 140 km/h miałem 6,2 . Znaczy taniej po mieście niż w trasie ?. A zawsze myślałem ze jest na odwrót .  Z kolei znajomy w 190 konnym  Arteonie TSI po mieście spala 10 - 11 litrów ale na trasie niewiele więcej niż ja bo ok 7 litrów .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka samą zagwozdkę tylko w Octavi 2.0TDI 140KM - żona wykręcała spalania poniżej 4, a ja o litr więcej. Zrozumiałem jak się z nią raz przejechałem do pracy… to było muskanie gazu i toczenie się po drodze (bo ruch inaczej nie pozwalał). Do tego bardzo delikatne starty spod świateł i zagadka rozwiązana ?

co do Arteona… to nie wiem czy trasa to 140km/h, ale ten samochód ma zdecydowanie mniejsze opory powietrza niż Passat. Poza tym, 2.0 TSI 190KM to już chyba tez rodzina silników EVO, wiec będzie bardziej ekonomiczny.

kluczem do niskiego spalania w mieście jest delikatny start spod świateł.

w Szwajcarii, gdzie bardzo często bywam, są pętle indukcyjne przed światłami. Dojzezdzasz do świateł a te same zmieniają się aby Ci pozwolić przejechać bez zatrzymania (jeśli ruch pozwala). To ma bardzo duży wpływ na spalanie i ekologię. Ale u nas to za drogie rozwiązanie.

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ysebulba napisał:

<cut> .  Z kolei znajomy w 190 konnym  Arteonie TSI po mieście spala 10 - 11 litrów ale na trasie niewiele więcej niż ja bo ok 7 litrów .

U mnie podobnie B8 2.0 TSI 220KM

Miasto średnio 10l.

W tym roku Polska-Chorwacja-Polska średnia z 2700km 7,5l (przy dużych korkach na autostradzie i granicach + miasto i z wyłączonym Start-Stop, średnia z całości 74km/h)

ale już spokojna jazda autostradami od Słowenii do Polski wyszło 6,7l przy średniej prędkości 100km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 09:04, Gajdzi napisał:

ale ten samochód ma zdecydowanie mniejsze opory powietrza niż Passat

Zdecydowanie? tzn ile? Bo wg danych w necie passek ma Cx=0,29, a artek Cx=0,31.

W dniu 22.08.2021 o 11:53, Freddie napisał:

Miasto średnio 10l.

Prosze was.

Miasto miastu nie rowne, kazdy jezdzi w innej dzielnicy i o roznej porze.

Do tych wynikow obowiazkowo trzeba podawac srednia predkosc, i pomiar z tankowania a nie z kompa ktory bardzo czesto mija sie z prawda. 

1.8tsi dsg, Szczecin 8,5-10,5l przy sredniej ok 23-25kmh, Wrocław 10,5-13l przy ....11-14kmh. Opony letnie 235/19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kolejna osoba dobrze pisze. Już kilkadziesiąt wątków o tym pisałem ze miasto miastu nierówne. Drogi jedno, dwupasmowe , korki itd. 
W pasku mam podobne spalenie jak Ty ( 1.8 tsi). Ostatnio kupiłem golfa 7 1.4 tsi 125 i jestem mega miło zaskoczony spalaniem. We Wrocku potrafi dojść do 6,5 zaś w Trybie mieszanym nawet poniżej 6 zejdzie. Szok 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Passacie 1.5tsi DSG mam przyrost spalania o 0,5l/100 względem golfa 7 1.4 wsi 125, którym się woziłem poprzednie 4 lata. Biorąc pod uwagę masę, powierzchnię czołową i automat, to nie jest źle. Długofalowa średnia to 7/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 21:58, skoczek1213 napisał:

W końcu kolejna osoba dobrze pisze. Już kilkadziesiąt wątków o tym pisałem ze miasto miastu nierówne. Drogi jedno, dwupasmowe , korki itd. 
W pasku mam podobne spalenie jak Ty ( 1.8 tsi). Ostatnio kupiłem golfa 7 1.4 tsi 125 i jestem mega miło zaskoczony spalaniem. We Wrocku potrafi dojść do 6,5 zaś w Trybie mieszanym nawet poniżej 6 zejdzie. Szok 

W której czesci Wrocławia te 6,5l? Obwodnica czy jazda nocna? ;>)

Wrzuc zdjecie z parametrami jazdy z tankowania.

 

 

W dniu 20.09.2021 o 16:04, Wowo napisał:

Ja w Passacie 1.5tsi DSG mam przyrost spalania o 0,5l/100 względem golfa 7 1.4 wsi 125, którym się woziłem poprzednie 4 lata. Biorąc pod uwagę masę, powierzchnię czołową i automat, to nie jest źle. Długofalowa średnia to 7/100.

Jak bralem 1.8tsi to porpzedni własciciel mowił, że srednio 9l mu pije. U mnie po pierwszych trasach wychodziło 8,5l. Przyszedl marzec, opony zmienilem na letnie w tym samym rozmiarze, zaczalem jezdzic delikatniej i na plynnych przejazdach ze Szczecina do niemieckiej przygranicznej miejscowosci i spowrotem (ok w sumie 50km) srednio wychodzi 6,5-6,7l.  Aktualne wskazanie dlugodystansowe to 7,2l ze srednia chyba cos 45kmh.

 

Ale kumpla Kia optima 2019 1.6 180 PS DSG pali troche mniej, aczkolwiek on w trase tankuje zawsze na shellu te lepsze i drozsze o ok 1zl paliwo.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda w dość gęstej mgle z prędkościami pomiędzy 60 a 90/100 km/h na drogach z max prędkością 90 km/h. Z tego przejechane 15 km autostradą A2 z prędkościami 110-120 km/h + 35 km S11 z prędkościami 100-120 km/h. Silnik według instrukcji jeszcze na dotarciu (przejechane w momencie zrobienia zdjęcia 1259 km (instrukcja mówi o 1500 km docierania silnika).

IMG_6192.jpg

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda z prędkością 100km/h , trasa Gorzów Wlkp  - Łódź ,350 km drogami S3 i A2. 

Passat b8, 2.0 tdi 150kucy ,manual ,blue motion.

20211119_132155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie obecnie (jazda wyłącznie miejska) - 11,7 ON/100, w krótkich trasach bywa że 7-8. BiTDI z 4MOTION, zimówki 215 szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  7 wg kompa z ostatnich mrozów, również miejska jazda ale na włączonym dogrzewaniu to troche żre ON . Opona też 215. A nie masz problemów z DPF w mieście ???

Radowan ... mnie nigdy nie zszedł na trasie poniżej 4 l.  Raz miałem średnią 4,3 jadąc dziadkowo. Przeważnie na trasie 5 ale komp zaniża podobno . Jadąc na chorwacje obliczył wg spalania że dojade do miejsca i bede miał jeszcze na jakąś wycieczkę 200km . Dojechałem i zostało mi tylko na 50 km.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet trochę mniej, bo skończył się sezon na wożenie rowerów. 1.5tsi DSG. W rym odcinku jest trasa do Austrii, Warszawa i okolice. 

ACE07EDC-3FD3-4813-ABC2-AC6AE71CBBEC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek… to normalne. Komp przelicza na podstawie aktualnych danych, a przy tym aktualnym stylu jazdy.

u mnie (2.0 TDI 190KM DSG 4motion) jeżdżenie po CH daje rezultat po zatankowaniu 1300km. jeżdżę po PL to pokazuje max zasięg 1100km. W obu przypadkach mam dystans 1000km i robię go na jednym baku (latem bywa ciężko).

Jadąc do Polski robię;
- latem 1000km z oponami 215,
- zimą 1100 z oponami 205.

Komp natomiast pokazuje;
- latem 6,2l/100km
- zima 5,7l/100km

W obu przypadkach jazda w okolicy 160km/h i auto załadowane do rolety (włączając w to miejsce pod podłoga). 

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kubek197878 napisał:

U mnie  7 wg kompa z ostatnich mrozów, również miejska jazda ale na włączonym dogrzewaniu to troche żre ON . Opona też 215. A nie masz problemów z DPF w mieście ???

Radowan ... mnie nigdy nie zszedł na trasie poniżej 4 l.  Raz miałem średnią 4,3 jadąc dziadkowo. Przeważnie na trasie 5 ale komp zaniża podobno . Jadąc na chorwacje obliczył wg spalania że dojade do miejsca i bede miał jeszcze na jakąś wycieczkę 200km . Dojechałem i zostało mi tylko na 50 km.

Jak mi się nie spieszy to jadę dziadkowo i takie mam spalanie. Mój paserati latem przy takiej jeździe spalił najmniej 3,2 ( wrzucałem fotki) jadąc A2. Wyniki z kompa pokrywają się z zatankowanym paliwem ( przekłamanie 0,1-0,2 l/100km). Pisałem już wcześniej - nie wiem tego na pewno ale moja wersja ma znaczki "blue motion" na tylnej klapie, grillu i przednich błotnikach . Dodatkowo ma utwardzone zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 21:44, twinsen napisał:

U mnie spalanie obecnie (jazda wyłącznie miejska) - 11,7 ON/100, w krótkich trasach bywa że 7-8. BiTDI z 4MOTION, zimówki 215 szerokość.

U mnie identycznie. Czyli wygląda na to że nie mam zepsutego auta :). Po Krakowie aktualnie rzadko schodzę poniżej 11,5. Okolce Krakowa wojewódzkimi 6,5 -7  jazda bardzo spokojna. Ostatnie 2 miesiące wyglądają tak:

 

spalanie.jpg

 

Poprzedni B6 CBBB DSG po chipie na 200PS palił 2-3 litry mniej :(

Edytowane przez simono
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa rozgrzej auto i skasuj spalanie. Wtedy będzie 5 litrów od uruchomienia albo może i magiczne 3 litry hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie! Dwa tygodnie temu kupiłem Passata B8, prędzej był B4, B5, B6, B7. Mam do Was pytanie na temat  średniego spalania. U mnie nie chce liczyć średniego spalania długookresowego, ani od tankowania tzn. Liczy do 10godz. od zgaszenia  silnika. Jeżeli uruchomię silnik z przerwą powyżej 10godz. to wszystko się resetuje i spalanie długookresowe liczy od nowa. Jak ustawić, aby liczyło na dłuższym dystansie. B6 i B7 w drugiej pozycji liczyło prawie do 6000klm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 2.0TDI 200KM. 

IMG_20211125_151209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności