Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

teraz pokaż spalanie ze zjazdu dla równowagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2020 o 21:53, Neos97 napisał:

Witam posiadam Passat b8 2017r 2.0 tdi 150 manual i ciężko mam zejść z spalaniem w trasie spokojnej jeździe do 120km/h poniżej 6 litrów Auto zero błędów itp korekty wtrysków tez ok 

Przy spokojnej jeździe w trasie do 120 km/h to z zejściem poniżej 6,0l/100 km nie powinno być w tym aucie najmniejszego problemu. Trzeba diagnozować tylko bardziej dokładnie bo moim zdaniem jest jakiś problem. Ja bym też osobiście zaczął od zalania dobrego preparatu do kompleksowego czyszczenia ukł. wtryskowego oraz przegonił auto porządnie w trasie na wysokich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 17:41, viperpl napisał:

Średnie spalanie z dystansu 5000 km - 4,8L/100 km

Minimalne spalanie z dystansu 50 km - 3,6L / 100 km (tryb mega emeryt)

Zazwyczaj przy jeździe drogami krajowymi z prędkościami (gdzie można) do 120 km/h spalanie nie przekracza 5 L. Czasami pokazuje nawet 4,5 L/100 km.

Na autostradach i ekspresowych pali okolice 5,5-6,5  L - prędkości nie mniej niż 150 km/h

2.0 TDI 150 KM, Manual, Sedan. Ogólnie bardzo ekonomiczny samochód, niestety po przejechaniu 100 tys w 4 lata brakuje mocy - zwłaszcza kiedy trzeba wyprzedzić kogoś jadącego 120/130 km/h i liczą się sekundy :)

 

To spalanie wg kompa. 

A wg dystrybutora?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokaże moje wyniki. Jazda wyłacznie na odcinku Solec Bydgoszcz (około 20 km) i po Bydgoszczy. Nie było w tym czasie żadnej długiej trasy. Auto zatankowane do pełna.

 

IMG_20201130_200926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/28/2020 at 5:41 PM, viperpl said:

2.0 TDI 150 KM, Manual, Sedan. Ogólnie bardzo ekonomiczny samochód, niestety po przejechaniu 100 tys w 4 lata brakuje mocy - zwłaszcza kiedy trzeba wyprzedzić kogoś jadącego 120/130 km/h i liczą się sekundy :)

 

Wybacz komentarz z mojej strony, ale gdzie jadąc 120/130km/h wyprzedzasz inne auta? Na autostradzie tych sekund nie powinno Ci brakować.

jesli natomiast to robisz na drogach jednojezdniowych w swych kierunkach to nie jest kwestia mocy silnika tylko rozsądku!

prosze przemysł następne takie wyprzedzanie, bo Ty zdążysz ale Twój sąsiad może nie mieć mocniejszego silnika i rozsądku!
 

Wjeżdżając na polskie drogi moje spalanie wzrasta o ok. 0,5-1,0 litr / 100km jadąc teoretycznie z taka samą prędkością jak w DE. Różnica polega na tym że cały czas muszę hamować i później przyspieszać bo ktoś mi zajeżdża drogę i nie mogę swobodnie jechać płynnie.

Skoda Octavia 2.0 TDI CR (140KM) DSG (DQ250) utrzymując prędkość 140km/h w DE - spalanie 5,2 l/100km, spalanie w PL 5,8-6,2 l/100km

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 17:41, viperpl napisał:

Średnie spalanie z dystansu 5000 km - 4,8L/100 km

Minimalne spalanie z dystansu 50 km - 3,6L / 100 km (tryb mega emeryt)

Zazwyczaj przy jeździe drogami krajowymi z prędkościami (gdzie można) do 120 km/h spalanie nie przekracza 5 L. Czasami pokazuje nawet 4,5 L/100 km.

Na autostradach i ekspresowych pali okolice 5,5-6,5  L - prędkości nie mniej niż 150 km/h

2.0 TDI 150 KM, Manual, Sedan. Ogólnie bardzo ekonomiczny samochód, niestety po przejechaniu 100 tys w 4 lata brakuje mocy - zwłaszcza kiedy trzeba wyprzedzić kogoś jadącego 120/130 km/h i liczą się sekundy

Też zrobiłem 100 tyś  w 4 lata i tylko jazda do pracy 10 km w obie strony , nie lata po kraju czy europie w interesach,  raczej sporadycznie, oczywiście do sklepu itd czy na wycieczki tu i tam . W mieście na takich odcinkach 5-6 km pali 6 l. pewnie realnie 6,5 . Na trasie najmniej ze średnią Katowice - Wisła miałem 4,5 ale to emerycka jazda wg przepisów. Na Chorwacje było 5,5 - załadoway samochód i gdzie można było to 140-150/h .Więc raczej norma, może by jeszcze mniej palił na mniejszych oponach bo mam 235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jazda z odbioru samochodu (120km autostrada i szosa) - do salonu golfem 1.4tsi 125KM, manual - 6,5 litra, powrót passatem 1.5tsi DSG - 6,3 litra/100 - podobny styl jazdy - po prostu szok. Może pomógł wiatr, ale nie był wyraźny. Równina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Passat 2.0 TDI (190KM) 4motion DSG:

Trasa Austria - PL - 970km ze średnia prędkością 130km/h - głównie tempomat na 160km/h —> spalanie 6.3l/100km 

w druga stronę, wyszło 6,7l/100km ale częściowa jazda po śniegu (nie wiem czy 4x4 częściej się nie załączał).

podsumowujac, raczej ok. Wcześniej była octavia 2.0 TDI CR (140KM) DSG - spalanie było niższe k 0,5-0,7 litra / 100km ale komfort również.

E9B4E0DE-061F-44BB-823F-9B36A5FC73A4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDI 200KM DUTA

IMG_20210224_094657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za motor? Czy może to 190KM z chipem?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najnowszy TDI 2.0 który ma moc 200KM auto rocznik 2020, 53 tydzień produkcji. Spalanie od momentu odbioru z salonu. Dla odmiany ostatni pomiar poprzednim Passatem 2.0 TDi 150 CRBl

IMG_20210312_083715.jpg

Edytowane przez xellio
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian, nie robiłem foty może zrobię i wyedytuję - po 9 tys. km od wyjazdu z salonu, średnie spalanie to 10,1 - CUAA 240KM BiTDI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatr i różnica wysokości - 1.5TSI z trumną na dachu, ten sam kierowca, ten sam styl jazdy - z Warszawy do Zakopanego 7,1, droga powrotna 5,9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wowo napisał:

droga powrotna 5,9 ?

Bo z górki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A1 Częstochowa - Pyrzowice, tempomat 160km/h.

DSC_0697.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze paski też zawyżają zasięg i to znacznie ? Bo mój o 100 km na jednym baku .Wracałem z chorwacji i nie mogłem przez to precyzyjnie obliczyć gdzie zatankować potem na słowenii i potem już w pl. Cały czas pokazywał średnią spalania 4.7 ale policzyłem sobie z zapasem 5.5 bo wiadomo że vw oszukuje . Rzeczywiste spalanie wyszło jednak aż 5.9 . Czyli dotankowałem 35l na prawie pusty jeszcze w chorwacji ale zrobiłem tylko 580 km, a nie ponad  700 jak wg średniej, dojeachłem dosłownie na oparach na słowenię, a miałem mieć jeszcze zapas na 100km.Pod koniec paliwa to zasięg znikał dziwnie szybko. To samo miałem w drodze na chorwację ,też potem mi brakło, a na początku pokazywał, że miałem jeszcze zrobić 140km więcej. Skąd aż taka różnica ? 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawyżają zasięg bo zaniżają spalanie, tak by użytkownik sie nie przestraszył że wg katalogu a rzeczywistością jest spora różnica. twoje spalanie i tak jest zajebiste. jechałem w sobote w to samo miejsce i tą samą trasą i wg mojego kompa pokazywało 6.3 a w rzeczywistsci było pod 7l. jak dla mnie normalny wynik normalne spalanie jak na auto załadowane na full i jadąc ciągle autostrada po 130- 150 poza autostradą na wegrzech po ok 100 i ciagłe agresywne wyprzedzanie bo ruch w obu kierunkach sporawy a oni straszliwie sie wloką jakby na spacer wyjechali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach za takie coś można dostać odszkodowanie i wymiane auta bo to jest jawne i celowe oszustwo. Jednak rok temu jechałem tą samą trasą i te same osoby na pokładzie + bagaże i te same opony, a miałem spalanie 5,4 .Taki sam styl jazdy, ja maksymalnie 130-140 /h. Czy coś się pochrzaniło kompowi w obliczeniach "? Pamiętam że rok temu jakoś precyzyjniej mogłem określić ile starczy mi paliwa żeby nie tankować np. w Austrii gdzie jest po 7 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 hours ago, kubek197878 said:

(…) Pamiętam że rok temu jakoś precyzyjniej mogłem określić ile starczy mi paliwa żeby nie tankować np. w Austrii gdzie jest po 7 zł.

Chyba miałeś na myśli Słowenię, bo akurat Austria ma chyba najtańsze paliwo z tych krajów przez które należy przejechać :)

w USA to tez nie jest tak do końca jak mówisz (pomijając fakt kto tam sprawdza spalanie), ale to nie temat tego postu.

ja jeżdżę dieslem i tez mam przekłamanie - średnio 0,5 l / 100km przy moim stylu jazdy. Ale ogólnie na baku tobie zawsze ponad 1000km nawet jadąc autostradą. 

w każdym razie, spalanie ma dużo zmiennych, takich jak: załadunek, ciśnienie w oponach, wiatr(!), jakoś paliwa (zwłaszcza benzynowe silniki), jakoś świec (benzyna), itp. Przede wszystkim jednak styl jazdy, który bądź co bądź tez się zmienia (mimo iż uważamy ze nie). 

przy czym te pierwsze powinny znaleść odzwierciedlenie na ekranie w podstacji średniego spalania, tak jakość paliwa już niekoniecznie. 

P.S. Nie wiem czy to nadal ma zastosowanie, ale kiedyś kolegi golf palił 10l/100km z silnikiem 1.4 16V (stara konstrukcja). Pojechał do VW na ustawienie zapłonu, po czym spalanie spadło do 7l/100km. Czy tak można z aktualnymi silnikami, tego nie wiem.

P.S.2 najbardziej dokładny pomiar spalania paliwa miałem w Toyota Auris hybrid. Rozbieżność ok. 0,3l/100km, ale w nowej corolli już nie było tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc autostradami czyli płynna jazda bez hamowań i mocnych przyspieszeń ładunek auta ma bardzo mały wpływ na spalanie. Gorzej na zwykłej drodze, a naj gorzej to wygląda w warunkach miejskich.

Cena diesla jest w Austrii najniższa z całej trasy, nawet u nas jest drożej. Prezes Orlenu Obajtek zbiera na kolejną czyli 38 nieruchomość. Aktualna cena w Austrii to 1,17 Euro. 5,3 zł.

To co komp pokazuje plus ok. 0,5 l na 100 km trzeba dodać i będzie ok.

Ja od siebie z domu dojechałem do Makarskiej 1600 km na zbiorniku. 100 % autostrada od Berlina od celu. Tylko 70 Km do Berlina lokalnymi drogami z Polski. Jazda spokojna i przepisowa, jak jadę na urlop to nigdy się nie spieszę i jadę najspokojniej z całego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności