Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor

Dzisiejsza podróż zaskoczyła mnie wynikiem, trasa Torun -Bydgoszcz, Bydgoszcz-Torun.

5DC6DFFA-0FCF-4F8F-A304-1937D61FBB8C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne spalanie , podziwiam. Mi tak nie wychodzi nawet przy jeździe emeryckiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie że stojąc autem gdzieś w korku na uruchomionym silniku i jeszcze dobrze nierozgrzanym spalanie Wam drastycznie rośnie? Powiedzmy że w ciagu minuty o 2l lub wiecej. Mam wrażenie, że tak drastyczny skok nie był wcześniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minutes ago, Thomsoon said:

Czy też tak macie że stojąc autem gdzieś w korku na uruchomionym silniku i jeszcze dobrze nierozgrzanym spalanie Wam drastycznie rośnie? Powiedzmy że w ciagu minuty o 2l lub wiecej. Mam wrażenie, że tak drastyczny skok nie był wcześniej widoczny.

parę razy miałem, że po odpaleniu zimnego spalanie rośnie 0.1 co kilka sekund i tak dochodzi chyba do 30 albo i więcej potem przestaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie coś na tej zasadzie, aż się zastanawiam czy to normalne. Ostatnio coś wiecej mam okazje jeździć w okół komina i silnik nawet się nie nagrzewa. Też widzę że przy ostatnim wyjeździe na około 40km ciężko zejść poniżej 6 litrów przy dość spokojnej jeździe. Nie jeździłem jeszcze passatem w zimę. Może to normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Thomsoon napisał:

Czy też tak macie że stojąc autem gdzieś w korku na uruchomionym silniku i jeszcze dobrze nierozgrzanym spalanie Wam drastycznie rośnie? Powiedzmy że w ciagu minuty o 2l lub wiecej. Mam wrażenie, że tak drastyczny skok nie był wcześniej widoczny.

Jest to możliwe. Zwykła matematyka, rośnie zużycie paliwa przy braku wzrostu przebiegu (braku wzrostu km).

A średnie to l/km.

U mnie np. ruszam i po pierwszych 500m mam średnie np. 12,0 l/100 km a czekając na tych pierwszych światłach mogę dojść do 22,0 l/100 km. Liczby przykładowe.

500m przy średnim zużyciu od startu 12 l/100 km to jest 0,06 litra, 3 minuty stania na światłach przy zużyciu 1,0 l/h to jest 0,05l.

Razem zużycie paliwa to 0,11 litra czyli średnio 22,0 l/100 km.

Kiedyś, na tych światłach, miałem średnio blisko 30,0 l/100km (latem, upał i klima).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to ciut niesprawiedliwe ale pochwalę się spalaniem swojego auta :))

DB26BF93-4D5D-45D8-A74E-B23478187D92.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2017 o 18:32, ArturroA8 napisał:

Wiem, że to ciut niesprawiedliwe ale pochwalę się spalaniem swojego auta :))

DB26BF93-4D5D-45D8-A74E-B23478187D92.jpeg

Emerycka jazda bez włączania GTE, co? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej „małżonkowa” bo to samochód mojej małżonki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po Polsce czy Szwecji?

Już pisałem wcześniej - mój kolega nie potrafi zejść w swoim GTE poniżej 7,5 l/100 km a już na trasie to tryb GTE pożera paliwo jak wściekłe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Szwecji oczywiście, tutaj wszyscy jeżdżą jak „emeryci” :) Jeśli chodzi o kolegę, jeździ passatem prywatnie czy może „firmowym”? Myślę że jakby jeździł prywatnie i w perspektywie tankował by co 3 miesiące, to zalezaloby jemu na jak najmniejszym spalaniu. Małżonka przejeżdża dziennie ok 35-40 km więc GTE  spełnia w zupełności jej zapotrzebowanie na „tanie” przemieszczanie się? Infrastuktura miejsc w których można się naładować za free też jest bogata, ciut inaczej niż „u nas”. Jadąc do dużego centrum handlowego ok 40 km, ładuje passata w ok 2h „do pełna” i do domku znowu wracam „za darmo” ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mój kolega jeździ firmowym GTE i praktycznie odkąd go odebrał ani razu nie ładował z prądu - bo nie ma gdzie. Parkuje pod chmurką, nie ma w pobliżu żadnych stacji ładowania, więc baterie mogą się ładować tylko podczas jazdy a to jak zapewne wiesz konsumuje kolejne litry benzyny ;)

Dlatego stoję na stanowisku, że hybrydy/elektryki nie są dla wszystkich a benzyna TAK :)

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja żonka podłącza samochód raz dziennie, na noc u nas w domku, chyba że jedzie na zakupy, to tam się „przyłącza” do słupka szybkiego ładowania i w 2h są bateryjki naładowane. Ale i u nas w PL będzie przybywać miejsc ładowania. W samym Wrocławiu jest już coś o około 25 miejsc ładowania , więc idzie w dobrym kierunku. U mnie w 60-cio tyś. miejscowości Świdnica z której pochodzę jeździ już pierwsza Tesla, ciut żałujemy że się nie „szarpnęliśmy” na nią, ale ten też zupełnie spełnia żony oczekiwania. Lądowanie Tesli w Kątach Wr.  trwa nie więcej niż kilkanaście minut, najciekawsze że za free, a prądu wystarcza na przejechanie 450km. Ale to nie na temat wiec nie ma się co rozpisywać. 

Edytowane przez ArturroA8
Literówka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla to trochę inna Polka cenowa,,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem „zwykłego” passata i owszem, ale GTE z „paroma” dodatkami już niedaleko do przeskoczenia na Teslę, obawialiśmy się najwiecej wyjazdów w dalszą drogę, gdzie ja będę jeździł i szukał „słupków” żeby się podładować, ażeby móc dalej pojechać, a za 2-3 lata, myślę że przybędzie na tyle, ażeby się pokusić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was kto ma skrzynie DSG probowal porownac srednie spalanie na roznych trybach jazdy w tym samym samochodzie?

ja mam TDI 150KM z DSG i z ciekawosci pokusilem sie o takie porownanie:

jadac do pracy przejechalem dokladnie taka sama trase 2x dzien po dniu (16km w Wawie, jazda przez centrum, w dniach 27-28.12 wiec bez korkow) mniej wiecej o tej samej porze (+/- 10min) z czego raz skrzynia byla w trybie D a drugi raz w trybie S.

Oczywiscie staralem sie jechac podobnie co do dynamiki ale nie mam wplywu na swiatla i innych jadacych wiec na wyniki trzeba patrzec z pewna doza rezerwy

niemniej spalanie w trybie D wyszlo 7.7l/100km a w trybie S wyszlo 8.1l/100km

wg mnie to niewielka roznica i jestem troche zdziwiony

czy ktos tez cos takiego porownywal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi takie wyniki wyszły na "docieraniu".

 

DSC_0240.JPG

DSC_0241.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestruje swoje wszystkie tankowania w kolejnych autach w aplikacji Road Trip. Mój Passat Variant 1.8 manual po 2 miesiącach od zakupu i 5000 przebiegu pali średnio 8,53. Trasy różne: autostrady 140km/h, miasto i normalne drogi. Przez wioski i miasta przepisowo 50. Przyspieszam dynamicznie. Nie mam pojęcia jak z takim silnikiem niektórzy robią spalanie na poziomie 6L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało zejść do takiego spalania, jazda przepisowa, 60km/h przez wioski 90km/h teren niezabudowany, swoją drogą nowa navi strasznie się brudzi...

IMG_20171225_164758.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności