Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

12l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności w drugą stronę tj. Kraków-Krynica było 7,6 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to w R pakiecie jest wyższe spalanie? :)

 

Są podwójne ślepe kominy to musi więcej palić! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po dłuższej trasie.

Na postojach na toalety na stacjach silnik nie wyłączany.

3 osoby dorosłe + 1 niemowlę w foteliku, pełen bagażnik.

Ciśnienie w oponach przednich 2.9, a z tyłu ciśnienie 3.2

20160306_021643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze pokażę mój korkowo-miejski ecodriving. Na codziennej trasie do pracy mam spalanie ok 15 l/100km, dziś w trybie ECO i spokojnej jeździe uzyskałem wynik 3l mniejszy. Nie było jednak zbyt dużej frajdy i startów spod świateł... :P

Mogę więc stwierdzić, że podczas jazdy w zakorkowanym mieście mogę tym silnikiem uzyskać wyniki od 11-12l do 16-17 podczas deptania gazu.

20160307_084758.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja jeszcze pokażę mój korkowo-miejski ecodriving. Na codziennej trasie do pracy mam spalanie ok 15 l/100km, dziś w trybie ECO i spokojnej jeździe uzyskałem wynik 3l mniejszy. Nie było jednak zbyt dużej frajdy i startów spod świateł... :P

Mogę więc stwierdzić, że podczas jazdy w zakorkowanym mieście mogę tym silnikiem uzyskać wyniki od 11-12l do 16-17 podczas deptania gazu.

[ATTACH=CONFIG]142293[/ATTACH]

 

To się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza średnia po wyjechaniu z salonu 12 km - 14,9 .hmm , choć jechałem bardzo delikatnie (trochę staliśmy na włączonym zimnym silniku pod salonem) Alltrack 2.0 tsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie było jednak zbyt dużej frajdy i startów spod świateł... :P

 

Z ostrymi startami na mokrym mam problem. Koła dość szybko tracą przyczepność, kontrola trakcji jakoś dziwnie działa, głośno wali łup łup :) Po jej wyłączeniu jest tak samo, tak działa XDS?

Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ostrymi startami na mokrym mam problem. Koła dość szybko tracą przyczepność, kontrola trakcji jakoś dziwnie działa, głośno wali łup łup :) Po jej wyłączeniu jest tak samo, tak działa XDS?

Jak jest u Was?

http://www.mc2racing.com/tech/20061012a/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem pierwsze tankowanie jazda tylko miasto.IMG_0445.jpg

Edytowane przez Darekb1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jak mierzycie poziom oleju? Bagnet w moim silniku jest czarny a olej klei sie do niego srednio. Mam wrazenie ze producent celowo zastosowal taki miernik abyie mozna bylo dokladnie oszacowac spalania oleju. Jakies podpowiedzi? Bo to co jest mnie wk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie. Jak mierzycie poziom oleju? Bagnet w moim silniku jest czarny a olej klei sie do niego srednio. Mam wrazenie ze producent celowo zastosowal taki miernik abyie mozna bylo dokladnie oszacowac spalania oleju. Jakies podpowiedzi? Bo to co jest mnie wk....

 

Hmm bez przesady, wyjąć bagnet, wytrzeć, włożyć, wyjąć i odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczekać aż silnik odstoi trochę. Nie mierzyć zaraz po włączonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bez jaj. Wiem jak wygląda procedura pomiaru. Widocznie nie mieliście do czynienia z bagnetami w innych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe :) spokojnie :)

 

Sorry, ale denerwuje mnie juz poprostu to auto. Wiem, że olej bierze, ale chce wiedziec kiedy dolac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? Ja u siebie nie zauważyłem żeby ubywało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10tys wlasnie minelo. Tyle, ze ja swojego nie od kilku tysiecy juz nie oszczedzam:) i minimalnie mam wrazenie ubywa, ale w granicach normy. Nie chce poprostu przegapic momentu jak zejdzie do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam zawsze, po nocy, kiedy auto stało przynajmniej 8h, na płaskim. Wyjąć, przetrzeć, włożyć i sprawdzić - ja świecę latarką w telefonie żeby zobaczyć gdzie jest mokry :) Choć zgodzę się z Pasterzem, że zrobili to mocno upierdliwie. W poprzednim aucie miałem jasny bagnet z teksturowaną powierzchnią i bez problemu można było dostrzec poziom oleju.

Choć nadmienię że po 21tyś. km nie dolewałem oleju ani razu :) Wymiana była po ok 15tyś. Jak dla mnie to problem zażegnany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności