Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Alltrack, biTDI 240, koła 19". Autem dojeżdżam codziennie do pracy ~35km, mieszkam w dosyć pagórkowatym terenie. Warunki do jazdy różne, raz płynnie, innym razem szarpana jazda, nie ma reguły. Średnia prędkość jak widać nie za bogata. Stosunek trasa miasto mniej więcej 70/30. Jeżdżę raczej spokojnie.

 

 

IMG_20190509_062113.jpg

Edytowane przez maykel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak do tej pory 2 pomiary, obydwa autostradowe. Prędkość 130-150km/h - spalanie 5.81 z dystrybutora. Prędkośc 160-200km/h - spalanie 6.92 z dystrybutora. Ogólnie to bardzo mnie zaskoczył tak niskim spalaniem. Jazda do Polski w 3 osoby + pies :) + bagaże.

W drodze powrotnej wykonam jeszcze jeden test, z którego spalanie zestawię ze spalaniem poprzedniego B6 1.6TDI. Taka sama trasa, te same punkty tankowania, To samo obciążenie i prędkość przejazdu. Na dystansie 1500km zminimalizuję błąd pomiaru. Wynikami podzielę się 12 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zalozyc statystki na motostat. Tam bedziesz mial czarno na bialym i chyba bedziesz rekordzista, o ile prędkości ktore podałeś sa realne, bo spalanie przy nich juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B10 będzie produkował paliwo ;)

Wrzuć zdjęcie gdzie będzie widać przejechany dystans i średnią prędkość to więcej się coś powie. Inaczej takie pisanie jest bez sensu.

Ja swego czasu na trasie z IT do PL (gdzie, gdzie się dało jadąc 160 km/h ale dróg bez limitu w DE nie ma wiele, inaczej 130 km/h) spalanie wyszło 6.9 litra. Ale w PL jest to spalanie nieosiągalne, a szczególnie w naszych warunkach autostradowo-ekspresowych dróg gdzie jazda bardziej przypomina walkę o miejsce na lewym pasie niż płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkościach 160-200 zejście poniżej 7 litrów świetny wynik.Pytanie czy realny?Może kolega zmierzył jadąc 2 km z górki?Albo ma faktycznie farta i trafił mu się taki super motor.Ja swego czasu jeżdżąc do DE passatem b5 z max pręd.160 km/h miałem spalanie 7 litrów.W audi a 4 było to już 7.5 ale w automacie.W moim B8 mam realną średnią 5.3 jeżdżąc do pracy z prędkościami do 90 i oczywiście nie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jericho napisał:

Proponuje zalozyc statystki na motostat. Tam bedziesz mial czarno na bialym i chyba bedziesz rekordzista, o ile prędkości ktore podałeś sa realne, bo spalanie przy nich juz nie.

Statystyki na motostat są dostępne u mnie w stopce. Nic do ukrycia. Tankowanie w Peterborough do pełna, następne shell w Dortmundzie i kolejne Orlen w miejscowości Żmigród woj dolnośląskie. Zawsze tankuję do pierwszego odbicia pistoletu. Oczywiście inaczej będzie się kształtowało zurzycie paliwa na trasie 300km, a inaczej 1500km, jaką to ja pokonałem. Dla wywołania większego podziwu i niedowierzania dodam tylko, że kluczem do tego jest jednostajna prędkość na długim dystansie, co możesz uzyskać jedynie na autostradzie. Tak się akurat składa, że wyjeżdżając z domu mam autostradę pod nosem i tak aż do domu w Polsce pod Wrocławiem.

Pisałem również o teście w drodze powrotnej, gdyż 2 lata temu jadąc paskiem 1.6tdi ze stałą prędkością 80mil/h na tempomacie, uzyskałem wynik 4.75 l/100km. Można prześledzić w motostat. Wcale nie uważam, że to jakieś rekordy, bo nawet jadąc wcześniej mercedesem E270CDI uzyskałem wynik 5.4 litra 100km. Kluczem do tego są długa trasa i jednostajna prędkość.

 

A jeśli kto chętny zobaczyć zdjęcia to zrobione dzisiaj zamieszczam poniżej. Drugie zdjęcie pokazuje aktualny przebieg 180 tysięcy km. Jak widać, silnik już się dotarł i może dlatego tak mało pali :)

 

20190725_102224.jpg

20190725_102246.jpg

 

Edytowane przez CzułyStefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dorzucę swoje ostanie spalanie na trasie Bawaria - Bydgoszcz.

IMG_20190722_185145.thumb.jpg.491ef09af8ebca7e00862be9f04bb9d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że nie kupiłem 150KM?, Bawaria Sosnowiec i długodystansowo. 

IMG_20190421_013330.jpg

IMG_20181113_113543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga znad morza (Jantar) i w obie strony. Predkość średnia nie taka zła, ale fizyki sie nie oszuka. Autostrada tempomat 120, więcej tylko momentami przy wyprzedzaniu. Powrót S7 do Piotrkowa potem 91 do Czestochowy i S1. Dziwna droga, ale ze względu na korki na A1 i S1 przynajmniej płynna i oszczędna. I tak zejście załadowanym autem poniżej 5l to jeszcze kilkanascie lat temu dla diesla by był niezly wynik. Głęboka rezerwa została, ale w dwie strony na jednym baku.

DSC_1227.JPG

DSC_1228.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat rok 1982 1.6 diesel na trasie spalal 4 litry, przy takiej prędkości jak pokazujesz czyli średnia 70-80 mój bitdi spala 4.5 litra. 

IMG_20180901_104958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ledwo jechal i mial 20s do setki ;)

Jak jade z tempomatem do pracy 90km/h to tez mam 4l (chyba nawet wrzucałem takie zdjęcie). Gdybym jechal 70 by było pewnie 3.8, tylko po co.

Nie da się ukryć że auta i silniki są coraz lepsze i oszczędniejsze. Lepsze oleje, mniejsze opory toczenia itd. Ale i tak wiekszość marudzi że "kiedyś 2.0 wolnossące..." :) 

Edytowane przez kraq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kraq napisał:

 

Jak jade z tempomatem do pracy 90km/h to tez mam 4l (chyba nawet wrzucałem takie zdjęcie). Gdybym jechal 70 by było pewnie 3.8, tylko po co.

 

Rozumiem że mówimy tu o jeździe ze stałą prędkością bez ciągłego hamowania,przyspieszania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wiadomo że czasem trzeba deliktnie zwolnić czy przyspieszyć ale bez większego wpływu na wynik. Do pracy mam ok. 30km, z czego może 3km to miasto. Ponieważ nie spieszy mi się to sobie jadę z tampomatem tak ok. 95 (zeby cieżarowki nie musiały mnie wyprzedzać). Poniżej 4 nie udało mi się zejść, ale 4.0 juz mialem, chociaż najczęsciej to 4.1-4.3. W Polo 1.2 TSI mialem 3.8, ale to lżejsze auto i mniejszy silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kraq napisał:

Do pracy mam ok. 30km,

Również mam w okolicach 30km ale jeżdżę głównie przez wioski i muszę często hamować,skręcać i rozpędzać się na nowo.Na takiej trasie w ciepłe dni bez klimy spokojnie schodzę poniżej 5 litrów a dodając do tego jazdy do szkoły i do sklepu mam ogólną średnią 5.3 więc też spoko?Pytałem z ciekawości bo w prawdzie nie zamierzam w najbliższej przyszłości zmieniać auta ale może kiedyś, a jeśli już to postawił bym na któreś z TSI (o ile mnie WAG nie.....?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, 1285 napisał:

Również mam w okolicach 30km ale jeżdżę głównie przez wioski i muszę często hamować,skręcać i rozpędzać się na nowo.Na takiej trasie w ciepłe dni bez klimy spokojnie schodzę poniżej 5 litrów a dodając do tego jazdy do szkoły i do sklepu mam ogólną średnią 5.3 więc też spoko?Pytałem z ciekawości bo w prawdzie nie zamierzam w najbliższej przyszłości zmieniać auta ale może kiedyś, a jeśli już to postawił bym na któreś z TSI (o ile mnie WAG nie.....?)

Trasa DG - Piotrkow Tryb. Tutaj już mniej płynności jazdy co się na średnią prędkość przełożyło, ale spalanie jak widać przyzwoite. Do Czestochowy DK1, od Cze-wy DK91.

DSC_1203.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim, ja nie wiem chyba mam innego paska:/ u mnie, mieszkam na wsi, dojazd okolice 10 km sklep-dom, praca 25km, potem trasa Łódź i z powrotem ok.170km i tak przez jakiś 3000km i komp nie schodzi poniżej 6,5 (najczęściej 6,7) no i zaniża ok 0,5 l w porownianu do tankowania "od korka-do korka" na maxa odbicie wlałem 72l.

Czyli faktycznie ( i na fuelio) 7,10/ 7,45/7,11 takie spalanie...skrzynia Dsg 6, jeżdżę jak na mnie, dość spokojnie trasa 140, koło komina to wiadomo...przebieg 148000km...Chciałbym mieć te 4,8-6l :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz średnią  z trasy

Konin Poczdam nocą

Jazda na tempomacie 120 km h

Cały czas autostrada..

Ale crafterem  bitd 180 ps

Passatem  tdi  mamy średnią  w okolicy5.2

Resized_20190806_225041.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ostatnio z Krakowa do Gdańska.Na DK 1 jazda z prędkością do 90 spalanie 4,5 litra.Autostrada A1 prędkości 140-160 tempomat aktywny. Plus klima,4 osoby i bagażnik full.Z całej trasy średnia prędkość 100 kmh a spalanie 5.3.Udało mi się nawet rozpędzić tego muła jak go tutaj zwią(1.6 tdi)do 200 kmh?Ale spoko hejterzy tym razem nie będę chwalił że ten silnik jest petardą bo nią nie jest.Mój poprzedni 1.6tdi z chipem na 140KM był znacznie szybszy na autostradzie przy prędkościach powyżej 120 kmh.Ale spalanie uważam za bardzo dobre.I dalej uważam że do takiej jazdy jaką ja mam do pracy jest wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B7 1.6tdi palił na trasie 4 z małym hakiem, moja żona jak jeździła normalnymi drogami to nawet spalanie miała po 3.6 litra. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w czasach innego oprogramowania zarządzającego emisją spalin:-) Mój 2.0 150km po wizycie w ASO w lutym też zaczął palić normalne wartości paliwa, ale nie da się ukryć, że jest to więcej niż przed erą AdBlue i afery dieselgate. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności