Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 1997

Wiesz, ja to auto wybrałem, by go potencjalnie odkupić po leasingu. Traktuję go jak prywatne, więc było normalne docieranie i brak butowania jak idiota od momentu odebrania pojazdu w październiku. Dosłownie nie można się przyczepić do eksploatacji, a serwis na to zwala (styl jazdy, warunki na drodze). 

10 hours ago, shibby said:

@Nol i nie miałeś ostrzeżenia o niskim stanie oleju? 

Nie miałem. Widocznie złapałem problem w ostatniej chwili. Nie zakładam, ze w tym systemie również mam usterkę 🙂

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 150KM
    Rok prod: 2016

Może po prosu jeździsz jakoś dziwnie że tyle pali i już . Na trasie jak się lata po 170 to też będzie 6l. Najbardziej optymalnie to do 140/h .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 1997

Jasne, jeżdżę tak dziwnie, że przy tym samym stylu jazdy i warunkach auto ma rozrzut spalania o 1,5litra. Wsiadam w jakiegokolwiek innego Diesla (o swoim starym B5 AFN nawet nie wspominam) i żadnych rozrzutow spalania nie ma na tych samych trasach, a jego poziom oscyluje w granicach 6-6,5l. Trochę się roznymi autami najezdzilem, zanim dostałem na wyłączność B8... Cudów nie ma, nie ma za wiele zmiennych do opanowania, jak się chce jeździć oszczednie, a cale życie jeżdżę dieslami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: ---

Panowie jak to jest z tym spalaniem w 1.4 i 1.8 (miasto, trasa 110/140) czy są duże różnice?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 1.8 TSI 180KM DSG7
    Rok prod: 2015

1.8 DSG

Miasto Wrocław - tutaj mamy 'trochę' niższe śr. prędkości jazdy 😀

6 km/h - 20L (średnia na dystansie kilku km)

12 km/h - 14L

17 km/h - 12L

22 km/h - 10L

Pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś? 😀

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 1.8 TSI 180KM
    Rok prod: 2017
    9 godzin temu, adisb napisał:

Panowie jak to jest z tym spalaniem w 1.4 i 1.8 (miasto, trasa 110/140) czy są duże różnice?

Miałem oby dwa silniki i przy takim samym sposobie (normalnej) jazdy moje średnie osiągnięte wyniki różniły się od siebie o ok. 1-1,5 l/100 km na korzyść 1,4. Przy szybkiej autostradowej jeździe ta różnica może być mniejsza. 

Moje średnie wyniki długookresowe:

1,4 125 KM - od 6,5 do 8 l/100 km

1,5 150 KM (ACT) - od 6 do 8 l/100 km

1,8 180 KM - od 7,5 do 9,5 l/100 km

Tak to wyglądało jeżeli chodzi o moje wyniki tymi trzema Passatami B8. 

Specyfika silników TSI charakteryzuje się dużą rozpiętością spalania i np. jeżdżąc "anemicznie" i w miarę równo, możne bez problemu osiągnąć wyniki na poziomie dla silnika 1,4 - 5,5 l/100km i dla 1,8 - 6,5 l/100km i cieszyć się z niskich kosztów eksploatacji. Ale z kolei jeżdżąc często tak, jak z żoną do porodu, na wyświetlaczu możemy  zobaczyć przy 1,4 - 11 l/100km i przy 1,8 - 12 l/km. Także dużo tutaj zależy od kierowcy i od sposobu jazdy, dlatego najbardziej wiarygodne są wyniki długookresowe (i oczywiście nie w 100% w miejskich korkach). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: ---
    Dnia 15.02.2019 o 13:15, KonradWroc napisał:

1.8 DSG

Miasto Wrocław - tutaj mamy 'trochę' niższe śr. prędkości jazdy 😀

6 km/h - 20L (średnia na dystansie kilku km)

12 km/h - 14L

17 km/h - 12L

22 km/h - 10L

Pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś? 😀

Dnia 15.02.2019 o 19:27, [email protected] napisał:

Miałem oby dwa silniki i przy takim samym sposobie (normalnej) jazdy moje średnie osiągnięte wyniki różniły się od siebie o ok. 1-1,5 l/100 km na korzyść 1,4. Przy szybkiej autostradowej jeździe ta różnica może być mniejsza. 

Moje średnie wyniki długookresowe:

1,4 125 KM - od 6,5 do 8 l/100 km

1,5 150 KM (ACT) - od 6 do 8 l/100 km

1,8 180 KM - od 7,5 do 9,5 l/100 km

Tak to wyglądało jeżeli chodzi o moje wyniki tymi trzema Passatami B8. 

Specyfika silników TSI charakteryzuje się dużą rozpiętością spalania i np. jeżdżąc "anemicznie" i w miarę równo, możne bez problemu osiągnąć wyniki na poziomie dla silnika 1,4 - 5,5 l/100km i dla 1,8 - 6,5 l/100km i cieszyć się z niskich kosztów eksploatacji. Ale z kolei jeżdżąc często tak, jak z żoną do porodu, na wyświetlaczu możemy  zobaczyć przy 1,4 - 11 l/100km i przy 1,8 - 12 l/km. Także dużo tutaj zależy od kierowcy i od sposobu jazdy, dlatego najbardziej wiarygodne są wyniki długookresowe (i oczywiście nie w 100% w miejskich korkach). 

Dzięki panowie za szczegółową informację. 

Przyznam się szczerze, że 1.8 z DSG trochę mnie wynik zaskoczył biorąc pod uwagę, że jeżdżąc teraz Audi B8 2.0 TFSI QUATTRO STRONIC 245/45/18 spalanie średnio po mieście na odcinkach 10-20 km wychodzi ok 10 litrów.

Z drugiej strony trwałość silnika 1.8 a 1.4 będzie z przewagą dla tego pierwszego do 200 tys km.?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 1.8 TSI 180KM
    Rok prod: 2017

W Twoim fajnym Audi wyniki spalania mogą być trochę wyższe ze względu na napęd Quattro. Poza tym, jak na krótkie miejskie odcinki, ok. 10 litrów to i tak dobry wynik.

W Passacie oba silniki (1,4 i 1,8) oceniane są jako bezproblemowe, ponieważ wyeliminowane zostały bolączki znane do roku 2014, czyli branie oleju czy awaryjne łańcuchy rozrządu. Jednakże 1,8 dla Passata jest zdecydowanie lepszy, gdyż daje większą frajdę i o wiele przyjemniejszy dźwięk silnika, a spalanie jest tylko trochę wyższe (to jednak duże auto więc 1,4 może bardziej "cierpieć" szczególnie pod obciążeniem). 

Co do nowego 1,5 ACT to trudno powiedzieć jak będzie z trwałością, bo to w miarę nowa jednostka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta