Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Trefne auto

Zartowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jericho napisał:

Silnik 1.4tdi cusb, a komp skromne min 20% zaniza.

Kolego w nowych autach raczej już tak nie ma.Producenci na papierku zaniżają sporo ale obecne komputery mieszczą się w garnicy 0,2%. A tak poza tematem to widzę że jesteś ostatnio bardzo aktywny w dziale B8 i szukasz chyba tak jak ja kiedyś idealnego auta a takiego chyba niema a napewno nie będzie to passat B8?

Edytowane przez 1285
Chodziło mi o 0,2 litra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1285 napisał:

Kolego w nowych autach raczej już tak nie ma.Producenci na papierku zaniżają sporo ale obecne komputery mieszczą się w garnicy 0,2%. A tak poza tematem to widzę że jesteś ostatnio bardzo aktywny w dziale B8 i szukasz chyba tak jak ja kiedyś idealnego auta a takiego chyba niema a napewno nie będzie to passat B8?

Zgadza sie szukam. Kiedys kupilem wszędzie polecanego passka b5 tdi, i po 3ech miechach stwierdziłem ze to mega przereklamowane auto. Pozniej byl tez b5 ale 1.8t w automacie i gazie i w miarę bylo ok. Teraz nie chce ponownie sie rozczarować, ale widzę ze co niektórzy bajki lubia pisac, a opinie sa bardzo rozbiezne w zakresie spalania i wygluszenia tego auta.

 

Co do mojego auta, to jest z 2016 wiec nie wiem czy takie stare. Serwis zmienil wskazania kompa, ktore teraz pokrywaja się z dystrybutorem ale.przez ten zabieg spalanie realne tez mi uroslo.

Stary pasio w benie mial przeklamanie tylko 0.1l, a palil duzo wiecej niż obecne auta.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech będzie że to bajka na dobranoc?Nadeszły ciepłe dni i spalanko leci w dół.Ta sama trasa przy mrozie to około 5,5 a więc litr do przodu?A tak na serio to kto chce wierzyć niech wierzy kto nie to nie.Kiedy jeździłem dużo za granicę passatem b5 zrobionym na 160 km oczywiście w TDI przy podobnych prędkościach jak pisał kolega galux20(160-180) spalanie wychodziło 6,9 litra na 100km.Następnie jeździliśmy audi a4 150 km i już wychodziło 8,2.

20190226_143405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajek ciąg dalszy :)

 

Tczew - Szczecin

Passat B8 - 1.8TSI DSG7 Variant,


IMG_00071.jpg.df43292f3a138cec1a49908d06b0ac85.jpg.7931f6624f5766bc262177736cab054f.jpg

Szczecin - Tczew

Arteon 2.0TSI 272 DSG7 4M

 

IMG_1142.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy cyfry z ekranu zgadzaja sie potem z tankowania... Mi sluzbowy Rapid 1.4TDI 90KM zaniza o 0.5 litra na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego że napiszemy że zgadza się z komputerem skoro i tak piszecie że nie wierzycie.Choć biję się w pierś nie raz wyniki tsi komentowałem krytycznie ponieważ były podawane z jednej trasy a nie cyklu mieszanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6tdi pali ladnie, tylko ze ja chce w automacie, a tam pechowe dq200 siedzi.

3 godziny temu, rosol napisał:

Tylko czy cyfry z ekranu zgadzaja sie potem z tankowania... Mi sluzbowy Rapid 1.4TDI 90KM zaniza o 0.5 litra na 100km

Tez.mam rapida, ale z dsg. Spalanie na kompie 4.2, tankowanie ok 5. 

 

A teraz moja bajka.

Wskazania przed wizyta w aso.

Po aktualizacji czegos tam w silniku realne spalanie z trasy szczecin wroclaw, gdzie na s3 140kmh tempomat wyszlo 6.3 z kompa i dystrybutora.

 

IMG_20180920_201644_HHT.jpg

IMG_20180920_205703_HHT.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2019 o 22:46, galux20 napisał:

Dzis jezdzilem na europejskiej  autostradzie z predkosciami 180 - 190 non stop

Spalanie z dojazdem do autostrady

30 km  7 litrow srednia wyszla 

Trochę to rozwinę.

Wybierając swój nowy samochód szukałem czegoś do latania szybko po autostradach, mocne benzyny słabo się sprawdzają bo 20 przy dużych prędkościach leci, co oznacza tankowanie co półtorej godziny. A w niektórych krajach by zatankować to trzeba zjechać z autostrady itd..

Ponieważ z racji swojego biznesu mam znajomych w różnych miejscach to i mam wysoko w rynku motoryzacyjnym. Rozeznanie o konkurencji mają zajebiste, trzeba dobrze znać swojego wroga. Zapytałem ich co wybrać na szybkie trasy, ale wskazali zgodnie. Na trasy najlepiej mieć niski współczynnik cx, to pomaga utrzymać ciszę i jest głównym odpowiedzialnym za spalanie. B8 ma współczynnik 0,27, liderem w sedanach jest e-klasa z współczynnikiem 0,23. Przypłacili to obłymi, mało modnymi, kształtami ale dzięki temu jest cisza i niskie spalanie. Jak się porówna z pięknym, ale głośnym volvo S90, to różnica jest widoczna. Dodajmy do tego nowy silnik o rewelacyjnej sprawności i na deser 9 biegów w skrzyni, ostatni ultra długi co daje lekko ponad 1500rpm przy 140km/h.

No cóż, twój B8 musi być z innej planety bo w E-klasie uzyskanie 7 litrów przy 190 to abstrakcja. Przy 140 (gps'owe 134) pali równe 6. To w warunkach bez wiatru, równa droga, minimum 10km pomiaru i prędkość na tempomacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jericho napisał:

1.6tdi pali ladnie, tylko ze ja chce w automacie, a tam pechowe dq200 siedzi.

Z DSG to chyba tylko nówkę albo z bardzo małym przebiegiem.Ja mam manuala i już sporo nalatane km i już skrzynię słychać na kilku biegach.Automat tylko z 2.0 tdi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jericho napisał:

Ja prowadze statyski na motostat, i spalanie.realne mam jak na dloni oraz widac przeklamanie kompa.

Silnik 1.4tdi cusb, a komp skromne min 20% zaniza.

Ja też tam prowadzę swoje statystyki i w moim przypadku różnica jest następująca - 7.75 z tankowań (...to już w sumie 64 tyś km), a MFA pokazuje 7.8 litra więc to żadna różnica.

Różnica to była w B4 gdzie z tankowania wychodziło 6 litrów, a MFA pokazywało ładne 5.5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim musiałem poprawić bo mi komp zaniżał... podbiłem o ile pamiętam o 3%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krakowa do Zakopca, zero korków, średnia 4,8 - 3 osoby. Powrót średnia 4,2 - szok.... być może dla tego, że z górki, temp na plusie . Jazda przepisowa .

Wliczając to margines błędu to i tak dobrze, jednak zasięg zgadzał mi się do kilku km.

Edytowane przez kubek197878
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ja też tam prowadzę swoje statystyki i w moim przypadku różnica jest następująca - 7.75 z tankowań (...to już w sumie 64 tyś km), a MFA pokazuje 7.8 litra więc to żadna różnica.

Różnica to była w B4 gdzie z tankowania wychodziło 6 litrów, a MFA pokazywało ładne 5.5 :D

U ciebie zadna, a u innego 0.5-1l..Rozbieznosci występują nawet w tej samej wersji silnikowej, wiec precyzja niemiecka jest do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem... ale prawda jest taka, że te wszystkie "pomiary" z 50 kilku stron są do potłuczenia o kant... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jericho napisał:

U ciebie zadna, a u innego 0.5-1l..Rozbieznosci występują nawet w tej samej wersji silnikowej, wiec precyzja niemiecka jest do kitu.

W takim razie daj sobie spokój z passatem b8 bo jeżeli kłamiący komputer o 0.5 litra to dla Ciebie dramat to skrzypiące zawieszenie i inne pierdoły w tym aucie doprowadzą Cię do szału??(mnie już doprowadziły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z 2.0 tdi

Ale  w crafterze.

Chce go zamowic

Ale zona  sie puka  w głowe ze  to ledwo wpycha pod gorke passata

A co dopiero 4 tony

Tak powaznie  crafter  to jest idealna szoferka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, radekrp90 napisał:

Wiem... ale prawda jest taka, że te wszystkie "pomiary" z 50 kilku stron są do potłuczenia o kant... ;)

dlatego ja wstawiam tu swoje pomiary z 4000km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal tylko wskazanie komputera z Twojej, nie równej przecież, jazdy ;) Warunki są różne, kierowca każdy prowadzi inaczej, ba nawet pojazdy zachowują się odmiennie.

Ja gdy chcę porównywać spalanie wchodzę na pewną niemiecką stronę (coś podobnego do naszego Motostat) i biorę medianę jako punkt zaczepienia.

Dla Twojego 2.0 TDI 150KM to (kolejne stopnie mediany): 6,1L/100 (201 pojazdów),6,8L/100 (143p) i 7,5 (54p).

Dla porównania dla CAXA (B6 i B7): 7,3 (53p), 7,9 (34p) i 6,8 (34p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności