Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

jestem własnie po 2 dniowym hasaniu po Śląsku i stuknęło 3700km na zegarze. 80% przejazdów trasy krajowe (DK) trochę miasta ale bez większych korków (Chórzów, Gliwice, B.Biała) + ok. 150km w te i wewte darmowym odcinkiem A4 wewnatrz aglomeracji śląskeij. Myślę, że jest naprawdę nieźle, bo:

- trasa DK1 do B.Białej potwornie zatłoczona i stałem co 400m na światłach jak nie powiem q..tas na weselu:mmm

- pozostała część trasy to zatłoczone DK wykonane w całości w technologii asfaltu falistego więc nie było mowy o płynnej jezdzie z rozsądną predkością podróżną: cała trasa mocno zrywami szarpana ale dość wolna

 

śląsk luty 2016.jpg

 

powrót padał snieg i wolniejsza jazda:

śląsk luty 2016 2.jpg

 

Dotychcszasowy rekord (było miejsce do poprawienia, jak już pisałem w innym watku, ale trasa się skończyła:D)

 

spalanie.jpg

 

Jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o :O :o Ja mam wyniki Twoje raz 2, przy trybie ECO i osiąganiu 97/100 w tym mierniku efektywności jazdy. Temat zgłosiłem już do importera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o :O :o Ja mam wyniki Twoje raz 2, przy trybie ECO i osiąganiu 97/100 w tym mierniku efektywności jazdy. Temat zgłosiłem już do importera...

 

Wiem, pamietam jak pisałeś, że miałeś najniższe na DK 7,6l/100 i mnie trochę to zdziwiło, ale pomyślałem, że lubisz deptać i może sporo hamulców używasz, ale może rzeczywiście jest coś nie teges z twoim egzemplarzem? Moje wyniki mogą być trochę (ale tylko trochę) niemiarodajne bo w temacie ECO zwyklem byłem trochę lepszy niż koledzy z którymi czasem spalania na wakacjach sprawdzaliśmy, ale ten Śląsk to zrobiłem normalnie jak zwykle jeżdżę służbowo, bez jakiejś napinki na niskie spalanie, ale też nie super szybko, bo warunki naprawdę gujowe (tłok, nawierzchnia, tiry etc). Z drugiej strony mam natręctwo wyprzedzania wszystkich Tirów i wszystkiego co mi zasłania lub chlapie na szybę, więc....

Dziwna sprawa i to jeszcze wskaznik ECO97? Kurcze ja nie pamietam, ale mi chyba dał 93 ale nie dam se uciachać za to....

Trybu ECO nie używałem, bo czesto hamuję silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wynik 70% trasa 30% miasto na zbiorniku 1005km średnia 7.3 jazda spokojna.

IMG_20160227_152236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja właśnie zaliczyłem pierwsze 300km

Jazda głównie po mieście - Śląsk, przemieszczanie się między miastami itp... Jazda normalna nie katowałem silnika ale były momenty ciężkiej nogi.. spalanie 8,5 rewelacja a myślę, że przy spokojnej jeździe będzie poniżej 8. IMG_0424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zauważyłem, że swoje zdjęcie nie w ten temat wkleiłem więc przepraszam i poprawiam się ;)

image.jpg

Całość przejechana w trybie Normal i z wyłączonym S/S tak więc nic "eko" nie było ;)

W sumie przyzwyczaiłem się już do tego ze spalanie w cyklu mieszanym mam poniżej 6 litrów dlatego wciąż dziwię się osobom, które mają ten sam silnik i spalanie dużo wyższe... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyje się wywołany :) Ja mam oficjalną skargę na to złożoną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zauważyłem, że swoje zdjęcie nie w ten temat wkleiłem więc przepraszam i poprawiam się ;)

[ATTACH=CONFIG]141955[/ATTACH]

Całość przejechana w trybie Normal i z wyłączonym S/S tak więc nic "eko" nie było ;)

W sumie przyzwyczaiłem się już do tego ze spalanie w cyklu mieszanym mam poniżej 6 litrów dlatego wciąż dziwię się osobom, które mają ten sam silnik i spalanie dużo wyższe... :(

 

Moze jakos magicznie dotarłes swoj silnik ze takie wyniki masz jako jedyny :respect albo wlasnie nie docierałes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jakos magicznie dotarłes swoj silnik ze takie wyniki masz jako jedyny :respect albo wlasnie nie docierałes :)

 

EEE, no nie jest jedyny:D

spalanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyje się wywołany :) Ja mam oficjalną skargę na to złożoną...

 

Wybacz Radku nie chciałem tak bezpośrednio palcem wskazywać :P

Jednak fakt jest taki, że faktycznie u Ciebie te wyniki znacząco odbiegają od moich i jak widzę od kolegi BANIO również. Myślę, że gdybym włączył wszystko co jest przewidziane do eko jazdy to nie byłoby problemu aby osiągnąć wynik poniżej 5 litrów.

Jeżeli chodzi o jazdę po autostradzie w DE to średnie spalanie w trybie Normal na odcinku 650km wyszło mi 7,5 litra przy prędkości 140-180 przy czym głównie była to prędkość max dla tempomatu czyli 160km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój to mi nawet chwilewego nie pokazuje w tych okolicach. W niedzielę, DK, prędkość 70-80 km/h zamknąłem 6,5l. Bez wyprzedzania, jazda emeryckim tempem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz Radku nie chciałem tak bezpośrednio palcem wskazywać :P

Jednak fakt jest taki, że faktycznie u Ciebie te wyniki znacząco odbiegają od moich i jak widzę od kolegi BANIO również. Myślę, że gdybym włączył wszystko co jest przewidziane do eko jazdy to nie byłoby problemu aby osiągnąć wynik poniżej 5 litrów.

Jeżeli chodzi o jazdę po autostradzie w DE to średnie spalanie w trybie Normal na odcinku 650km wyszło mi 7,5 litra przy prędkości 140-180 przy czym głównie była to prędkość max dla tempomatu czyli 160km/h.

 

Potwierdzam u mnie identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1,4 tsi 125 KM spala średnio 7 l cykl mieszany na krótkich odcinkach,6 na trasie 110 do 120 km / h , czyli bardzo dobre wyniki jak na duże kombi.A i nie jest zawali drogą jak sądzą niektórzy ! że niby za słaby motor do dużego kombi.Jest cichy i oszczędny,w miarę dynamiczny,jestem bardzo zadowolony z tego auta,no i te spojrzenia kierowców innych aut kiedy stoi się w korku czy na światłach ;)

Edytowane przez VWMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam swoje wyniki.

Przebieg aktualnie około 13.000 km, wymiany oleju (zerowej) jeszcze nie przeprowadzałem.

Opony zimowe, ciśnienie w oponach 2.9. tryb ustawiony na Comfort przez cały czas.

Dodam, że nie korzystałem z tempomatu w ogóle, chciałem mieć kontrolę osobiście pod prawą nogą.

W aucie pełen zbiornik paliwa, na pokładzie 3 osoby dorosłe + 1 niemowlę w foteliku, bagażnik pełny, ale zasłona bagażnika zamknięta, więc miałem możliwość widzenia w lusterku wewnętrznym to co się dzieje z tyłu auta na drodze.

Rezultat poniżej:

 

Spalanie Passat B8 BiTdi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dotychczasowy rekord przy normalnej jeździe z Krynicy do Krakowa - tryb Eco uploadfromtaptalk1457020833627.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój dotychczasowy rekord przy normalnej jeździe z Krynicy do Krakowa - tryb Eco [ATTACH]142119[/ATTACH]

 

Hmm ciekawe. to moje z wczoraj :) spora różnica, ale może inny styl jazdy :) bo chyba nie przez tryb eco/comfort

 

20160303_093509.jpg

 

A ok trasa Krynica-Kraków czyli zjeżdżałeś z góry :)

Edytowane przez cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej pełen szacun, u mnie wynik nieosiagalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie bede pisal ile R-ka pali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie bede pisal ile R-ka pali :D

 

A to w R pakiecie jest wyższe spalanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Golfie R ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności