Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.01.2018 o 16:05, [email protected] napisał:

1,8 tsi, manual

 

20180109_152151.jpg

1.8 tsi manual, trasa Bydgoszcz-Toruń, wlaczajac przejazd przez oba miasta.

0BE2CB7E-3E28-4169-BF13-6DF1900B3E7A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,5? Ale to chyba nie przekraczasz 80 km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, brono napisał:

6,5? Ale to chyba nie przekraczasz 80 km/h?

brono

Oczywiście ze przekraczałem prędkość 80km/h- kluczem okazała się „równa jazda”.

P.S.

Przy dziadkowej trasie zszedłem poniżej szóstki?

58FAC960-3945-41BB-803A-BB02BA9E7CEF.jpeg

73766299-1FB5-4ACC-8BCD-64E77B1C7C01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje spalanie. Start na zimnym silniku i po 2 km od razu wyjazd na autostradę. Można powiedziec, że przepisową jazda autostrada 100 i często 130 (uroki Szwajcarii). Podobny wynik powtórzyłem bez problemu w drodze powrotnej. Spalanie to niestety w ogromnej mierze płynność jazdy....

IMG_20180115_101702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 22:51, galux20 napisał:

Żona dojeżdża do pracy 35 km do konina

Latem5  

Zimą5.5

Na trasie do  Bułgarii jazda przepisów Plus 10 do 20 km h 

Wyszło5.1 

Pełen samochód

Jazda na autostradzie 150 do  160Non stop 7.3

U mnie b.podobnie ale zauważyłem chyba zależność od tego gdzie tankuje . Kiedyś tankowałem tylko na Orlenie tego lepszego diesla to mogłem zejść poniżej 5/100 na trasie tak przy 70-90/h

Teraz ciężko mi poniżej 5.4 , na tej samej trasie, tankuje zwykłego diesla . Natomiast długodystansowe >1000-2000 km mam 6.1 ale znaczna przewaga miasta i trochę tam korków .

Źle nie jest tym bardziej, że jak pamiętam w nowej octavii 1 (1.9 tdi) miałem w takich warunkach 5-5.2 /100.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę po Łodzi z Retkini na Widzew ( dla wtajemniczonych) codziennie, nowy tunel na pewno wspaniale poprawia spalanie, na tej trasie, teraz zimą robiąc w sumie przejazdy na zimnym silniku po 8 km. 2 x dziennie ,średnią długoterminową mam na poziomie 6,8, ALE !!! któregoś dzionka ok godziny 8 wpasowałem się w zakorkowane śródmieście ,robiąc w sumie 14,5 km. pokazał mi średnią od odpalenia na poziomie 10,6.

Trasa, ok 120 km w stronę Radomia, czyli przez wiochy zachowując dozwolone prędkości wyszła mi na poziomie 5,4

Autostradka ok. 200 km - Poznań prędkość do 160 - 5,8.

Motor TDI 150 KM + manual , polecam bo jednak taniej niż TFSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario05 napisał:

Jeżdżę po Łodzi z Retkini na Widzew ( dla wtajemniczonych) codziennie, nowy tunel na pewno wspaniale poprawia spalanie, na tej trasie, teraz zimą robiąc w sumie przejazdy na zimnym silniku po 8 km. 2 x dziennie ,średnią długoterminową mam na poziomie 6,8, ALE !!! któregoś dzionka ok godziny 8 wpasowałem się w zakorkowane śródmieście ,robiąc w sumie 14,5 km. pokazał mi średnią od odpalenia na poziomie 10,6.

Trasa, ok 120 km w stronę Radomia, czyli przez wiochy zachowując dozwolone prędkości wyszła mi na poziomie 5,4

Autostradka ok. 200 km - Poznań prędkość do 160 - 5,8.

Motor TDI 150 KM + manual , polecam bo jednak taniej niż TFSI

Nie jestem pewien czy taniej niz TSI, nie wziałeś pod uwagę różnicy w koszcie zakupu pojazdu oraz różnicy na przykład w kosztach eksploatacji- przeglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracając ostatnio z Niemiec wykonałem mały test spalania dla różnych prędkości. Ustawiałem prędkość na określoną wartość, resetowałem komputer i jechałem na tempomacie 50 km. Średnia zgadzała się z ustawioną prędkością tempomatu. Nie przyspieszałem/hamowałem przez te 50 km. Auto to B8 kombi BiTDI podkręcone na 305 KM

90 km/h - 5,2 l/ 100km

100 km/h - 5,4 l/100 km

110 km/h - 6,0 l/100 km

120 km/h - 7,0 l/100 km

130 km/h - 7,6 l/100 km

 

Z jednej strony da się tym autem naprawdę mało spalić, ale z drugiej nie da się tak wolno jeździć ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na te koniki  to super

Przy150 ps takie spalanie przy prędkości  o 20 do  30 większej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to cytat z artykułu na int. uśmiałem się do łez

"Kolejny koszt to zużycie paliwa. Stanowi on ok. 25 proc. wszystkich kosztów utrzymania samochodu. Dlatego warto wybrać oszczędne auto. Oszczędne, a przy tym zapewniające dobre osiągi. Niektóre modele VW są w stanie przejechać nawet 1500 km na zbiorniku, po zatankowaniu do pełna. Oznacza to, że Passatem 2.0 TDI można dojechać np. z Warszawy do Gdańska, następnie do Zakopanego, w baku wciąż będzie wystarczająca ilość paliwa, aby wrócić do Warszawy.

Jeszcze lepsze rezultaty (zasięg powyżej 1800 km na pełnym zbiorniku) można uzyskać Passatem, stosując się do zasad eco drivingu. Na liczącej 357 km trasie Warszawa-Gdańsk limuzyną VW z silnikiem 2.0 TDI i skrzynią DSG podczas jazdy testowej udało się nam uzyskać zużycie paliwa 3,6 l/100 km. Jeszcze większe wrażenie robi rezultat VW Tiguana 2.0 TDI. 150-konny SUV z napędem na cztery koła zużył zaledwie 4 l oleju napędowego na 100 km.

Także benzynowe Volkswageny są oszczędne - up! z 90-konnym silnikiem 1.0 TSI zużył na tej trasie średnio 3,4 l paliwa na 100 km. Oznacza to, że pokonanie tym autem trasy Warszawa-Gdańsk kosztuje zaledwie 55 zł i to przy całkiem niezłej średniej prędkości. "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego się uśmiałes? Moim można takie wyniki zrobić, to tym bardziej mniejszym dieslem i lżejszy samochodem. 

IMG_20160501_081630.jpg

IMG_20160505_095022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek usmial się z powagi  z jaką to piszą

Kto normalny  będzie jechał  1500 km  z v około 85o 90

3.7 na odcinku uzyskałem 30 km przy takich prędkościach

W sumie to nawet   o wiele dłużej niż normalnie nie jechałem

 

Szczerze  mi się Tak  zdarza  jeździć

I to trasy 2 tyś km

Sprinterem widlastym 190 ps  i wtedy  pali  9.do 9.5

Wierzcie mi że  to rewelacyjne  spalanie

Bo normalnie to 12 litr

 

 

 

 

 

 

JkmJkmkmJkmkmJJaawJawmawmkak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej piszcie ile z tankowań wychodzi.... komp może przekłamywać i dystans 50km nie odzwierciedla spalania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer zawsze pokazuje  mniej o około 0.4 l/ 100 niż wyliczone z kalkulatora

podobnie miałem w b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest podobnie. Komp zaniża o 0,4..... VCDSem można skorygować wyliczanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje dokładnie tyle ile powinien, czyli różnica mniejsza niż 0,1 l/100km,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozglądam się za nowym samochodem w związku z tym, że w tym segmencie w miejscu, gdzie mieszkam najmniej ginie Passatów (ostatni samochód mi skradziono... ) postanowiłem się zdecydować na "samochód dla ludu". 

Mam ciekawą ofertę cenową na wersją 2,0TDI comfortline + pakiet business oraz 1,8TSI highline + pakiet bussiness. Serce przemawia za bogatszą wersją w benzynie, a rozum podpowiada, żeby sobie przeliczyć w excelu całkowite koszty użytkowanie w okresie 3 lat przy łącznym przebiegu 60 000km.

Możecie pochwalić się ile wasze Passerati pali na autostradzie przy ustawionym tempomacie na 150/160km/h.

Wielkie dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałem na poprzedniej stronie fotkę ze spalania z autostrady... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Jelo napisał:

Mam ciekawą ofertę cenową na wersją 2,0TDI comfortline + pakiet business oraz 1,8TSI highline + pakiet bussiness. Serce przemawia za bogatszą wersją w benzynie, a rozum podpowiada, żeby sobie przeliczyć w excelu całkowite koszty użytkowanie w okresie 3 lat przy łącznym przebiegu 60 000km.

Bierz benzyne, 20k / rok to za mało na diesla :) No i roznica w wyposazeniu tez jest kolosalna na rzecz HL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy dieslem a PB w dzisiejszych czasach to tylko DPF.....i mniejszy koszt paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności