Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potwierdzili to co jest wiadome. Stosowanie PB98 do silnika zaprojektowanego na Pb95 nie ma sensu (w sensie "lepszej" mocy silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzili to co jest wiadome. Stosowanie PB98 do silnika zaprojektowanego na Pb95 nie ma sensu (w sensie "lepszej" mocy silnika).

 

Dlatego zamieściłem link do tego aby zakończyć dywagacje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Pb98 ma inne zalety?

Bo na Shell mówią: "do takiego samochodu (dowolny model) to tylko 98, szkoda lać 95 to takiego samochodu" ;)

Ale to moje pytanie jest chyba jest :offtopic: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się pochwalę spalaniem . Średnie spalanie od nowości z 5500km to 8,9 A do baku zalałem 73 literki.

 

2,0 TSI 220km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może Pb98 ma inne zalety?

Bo na Shell mówią: "do takiego samochodu (dowolny model) to tylko 98, szkoda lać 95 to takiego samochodu" ;)

Ale to moje pytanie jest chyba jest :offtopic: .

 

te całe "lepsze" paliwo to taka bajka, miejska legenda. A na Shellu zawsze to powiedzą bo taką maja reklame.

Polepszenie osiągów o 1% jest niezauważalne dla nikogo i szkoda dopłacać do tego taką kasę.

Może jakbyś miał silnik podobny do aut wyczynowych itp - to by się to opłacalo - a do zwyklego auta to nie ma co cudować, bo ani nikt nie zauważy, ani nic to nie da. Oczywiscie bedą tu gadać fantaści - ze oni to czują....

ale mam kuzyna - co też mówi jak to on czuje różnice w głośnikach takich albo innych - i udaje audiofila. W ślepej próbie nie odróżniłby Pepsi od Coca-coli i tak to zwykle bywa z tymi porównaniami - że sie nie da odróżnić - tak samo jak nie da sie odróznić wina z Francji za $1000 butelka od sikacza premium z biedrony za 35zł.

 

ps. film z youtube obejrzalem po tym co napisalem wyżej - wiec zgadując i tak wyszlo to co myslalem

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mi dzisiaj udalo sie osiagnac spalanie podawane przez producenta. :hurra

 

IMG_20170811_100643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

Mi dzisiaj udalo sie osiagnac spalanie podawane przez producenta. :hurra

 

[ATTACH=CONFIG]154554[/ATTACH]

 

Przez 33 km z górki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przez połowę z górki a drugą pod górkę. Trasa z Sienna (Czarna Góra) do Złotego Stoku. Jak wracałem do domu to od miejscowości Sienna (Czarna Góra) do Wrocławia miałem spalanie 3.8 (około 100km). Potem 400 km autostrada (A8 - S8 i A1, przez Łódź) 140 - 150 i wyszło tyle: (oczywiście cały czas clima włączona)

IMG_20170812_171329.jpg

Edytowane przez kameleon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się wahał przed kupnem TSI proszę raporty . trasa do Wiednia z Zielonej Góry Długookresowo się skasowało po 5000 km.

Wynik mega ,poprzednio miałem Mondeo MK5 2,0 tdci i spalanie 8,5 do Chorwacji. Jazda raczej szybka około 160-170 na autostaradach plus kilka korków i dojazdów .

IMG_20170815_210431.jpg

IMG_20170815_210513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jezdze co jakis czas do wiednia

Takze wiem o co chodzi z tym spalaniem.

Diesel na tej trasie spokojnie zejdzie do 4.5

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szedles przez boboszow czy gorzyczki.

Same spalanie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170816_070901.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_20170814_193029.jpg

 

pękło 1500 km na zbiorniku

 

3,6 średnie spalanie w DE

Edytowane przez RADEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lekko OT, ale w Niemczech aktualnie jest taka panika właścicieli diesli, że nie wiadomo co z tym dalej będzie. Kolejne miasta wprowadzają (lub straszą, że wprowadzą) całkowite zakazy wjazdu samochodów dieslami i to nawet najnowszych. Media i właściciele benzynowych aut chwalą, jakie to one ekonomiczne "prawie jak diesel" i lepsze pod każdym względem. Ale prawda jest taka, że spalanie to wciąż*przepaść, przynajmniej w grupie VW. Ostatnio jechałem wyładowanym dość mocno A4 190 TDI Quattro (stałe), trasa blisko 900 km, głównie przez autostrady. Średnie spalanie 4,5 (średnia prędkość 95 km/h, a momentami ponad 200 km/h). Jaka benzyna ze stałym napędem na 4 koła zejdzie przy takiej trasie poniżej 8-9l? Nawet nie chodzi tu o oszczędności, ale jak ktoś jeździ często 'przelotowo' - np. Polska - Austria i robi po 1250 km to przyjemnie jest nie musieć tankować 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak lekko OT, ale w Niemczech aktualnie jest taka panika właścicieli diesli, że nie wiadomo co z tym dalej będzie. Kolejne miasta wprowadzają (lub straszą, że wprowadzą) całkowite zakazy wjazdu samochodów dieslami i to nawet najnowszych. Media i właściciele benzynowych aut chwalą, jakie to one ekonomiczne "prawie jak diesel" i lepsze pod każdym względem. Ale prawda jest taka, że spalanie to wciąż*przepaść, przynajmniej w grupie VW. Ostatnio jechałem wyładowanym dość mocno A4 190 TDI Quattro (stałe), trasa blisko 900 km, głównie przez autostrady. Średnie spalanie 4,5 (średnia prędkość 95 km/h, a momentami ponad 200 km/h). Jaka benzyna ze stałym napędem na 4 koła zejdzie przy takiej trasie poniżej 8-9l? Nawet nie chodzi tu o oszczędności, ale jak ktoś jeździ często 'przelotowo' - np. Polska - Austria i robi po 1250 km to przyjemnie jest nie musieć tankować 3 razy.

 

za 2 tygodnie bede mial 1.8tsi wiec Wam pokaze jak sie jezdzi oszczednie. mam teraz 2.0 CR B6 i 4.9-5.1l/100km na autostradzie z palcem w d. (jezdze z tempomatem 120km/h). Miasto max 5.9-6.1L/100km. Zeby bylo smieszniej jezdze na zimowkach i wielosezonowych 2+2 :)

 

ps. zamierzam z TSI nie przekroczyc 6L na autostradzie i w miescie 7-7.5L. zeby nie bylo nie jezdze jak pizda - czesto zmieniam biegi :) i ogolnie nie przekraczam 1300-1500 obrotow w TDI CR 2.0 to calkiem normalne

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na autostradzie z palcem w d. (jezdze z tempomatem 120km/h)
zeby nie bylo nie jezdze jak pizda

 

[emoji1305]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 2 tygodnie bede mial 1.8tsi wiec Wam pokaze jak sie jezdzi oszczednie. mam teraz 2.0 CR B6 i 4.9-5.1l/100km na autostradzie z palcem w d. (jezdze z tempomatem 120km/h). Miasto max 5.9-6.1L/100km. Zeby bylo smieszniej jezdze na zimowkach i wielosezonowych 2+2 :)

 

ps. zamierzam z TSI nie przekroczyc 6L na autostradzie i w miescie 7-7.5L. zeby nie bylo nie jezdze jak pizda - czesto zmieniam biegi :) i ogolnie nie przekraczam 1300-1500 obrotow w TDI CR 2.0 to calkiem normalne

6 L w trasie spokojnie zrobisz ale na krajowkach. Ja w 2.0 tsi po wyjeździe z salonu bez problemu zrobiłem 6.8L na krajowce. Ale 6 L na autostradzie to tylko z prędkościami niższymi niż autostradowe. Ja wyjeżdżam na autostradę po to aby szybko pokonać dany odcinek więc jadę z prędkością dozwolona na autostradzie ewentualnie + 10 km/h. Jeśli miałbym jechać 120 na autostradzie to wolę pojechać krajową bo te 110 spokojnie można lecieć i będzie niewiele dłużej a taniej. Więc te oszczędności przy tsi są pozorne bo po prostu musisz jechać wolniej niż dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Tczew-Szczecin drogą 22 na Wałcz potem 10-tką na Szczecin. Wyjazd w poprzedni piątek (żeby zobaczyć Pyromagic).

Generalnie miałem trochę czasu w zapasie ale też nie byłem zawalidrogą.

Poza zabudowanym 100km/h na tempomacie, wszystkie ograniczenia przestrzegane. Sam się zdziwiłem jak mało potrafi to auto spalić (klima cały czas włączona)

 

IMG_00071.jpg

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TSI 220 KM: S8 i A1 do Gdańska. Rodzina z bagażami. Bez tempomatu, klima cały czas włączona. Głównie w trybie normal, ostanie 5 km w Gdańsku w trybie Eco. Na liczniku było niewiele ponad 3.5 tyś km.

 

Obecnie na liczniku ponad 5.5 tyś km i średnie spalanie w okolicach 8.8 l/100 km [emoji1303] Tryb mieszany, auto użytkowane prywatnie. Diesel to nigdy nie będzie, ale myślałem, że będzie gorzej.

 

d39da6898125c9bcefe6fe8d2b4759d9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25°C? Jak można jeździć z taką temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25°C? Jak można jeździć z taką temperaturą?

 

Wszystko w imię oszczędnego spalania. Tego lata to do 25 stopni często trzeba dogrzać, nie schłodzić, a ogrzewanie w samochodach spalinowych mamy gratis.

 

PS Zawsze mnie ciekawiło, jak sprawę ogrzewania i chłodzenia rozwiązano w samochodach elektrycznych, ale nigdy do tego stopnia, by zapytać o to googla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności