Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Czy ktoś z was miał takie coś, że co jakiś czas się sam resetuje pomiar dliokresowy? Bo parę razy mi się tak zdarzyło, że po jakiś 4 tys km, od 0 znowu naliczalo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdażyło ze dwa razy. Nie wiem, czy po jakimś konkretnym przebiegu, czy przypadkiem przytrzymałem przycisk, czy tak losowo. Ostatnio było pod 6000 i się wyzerowało.

Przy okazji się pochwałę - trasę Warszawa - Podhale - Warszawa plus trochę jazdy na miejscu, zrobiłem 1.5tsi na jednym baku i jeszcze pod domem miałem 120km zasięgu. A byłem przyzwyczajony, że jak jadę w góry to już po drodze tankuję (np. Subaru - mały bak, wysokie spalanie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie od teściów udało się urwać jeszcze 0.1. Wyliczyłem, że emerycka jazda (w 2 strony) przy dzisiejszych cenach paliwa dała mi oszczędność rzędu 70 zł.

08f6057cca08d739med.jpg

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 2.0 tsi 220 LPG

 

Miasto około 12 l LPG i 1,5-1,8 benzyny - krótkie odcinki po 5-8 km - auto garażowane. 

Trasa 90 7 l lpg + 1 pb

Trasa 150 10-10,5 lpg 1- 1,5 LPG. 

Tryb normal, nie męczę skrzyni na eco i nie uprawiam ecodrivingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto w ostatnie dni miało średnią po mieście bez korków to 4,6 , jazda spokojna. Czy jest możliwe że coś się pochrzaniło i źle przelicza ??? Jeszcze miesiąc temu palił mi 7  przy takiej jeździe ale zmieniłem paliwo i teraz tylko na vervie z orlena, czasem doleje zwykłego ON. Nie miałem jeszcze tak niskiego spalania w mieście. Na trasie komputer podaje już 5 i to jest dziwne. Co jeszcze zauważyłem, że zdecydowanie mniej wypala dpf

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się cieplej to może mniej pali, ale 4.6 to chyba nie wykonalne - tyle to można osiągnąć przy równej jeździe 90-100 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem już średnią 5,2 , a od tankowania mam 5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2022 o 20:49, Maciej_87 napisał:

Na powrocie od teściów udało się urwać jeszcze 0.1. Wyliczyłem, że emerycka jazda (w 2 strony) przy dzisiejszych cenach paliwa dała mi oszczędność rzędu 70 zł.

08f6057cca08d739med.jpg

Instalacja LPG da ci jeszcze większą oszczędności.

W dniu 8.03.2022 o 18:34, Łukasz23TR napisał:

Passat 2.0 tsi 220 LPG

 

Miasto około 12 l LPG i 1,5-1,8 benzyny - krótkie odcinki po 5-8 km - auto garażowane. 

Trasa 90 7 l lpg + 1 pb

Trasa 150 10-10,5 lpg 1- 1,5 LPG. 

Tryb normal, nie męczę skrzyni na eco i nie uprawiam ecodrivingu.

Jaki to sterownik LPG.

Ile Pb brał przy 150kmh?

TDI mogą się schować ?

W dniu 5.03.2022 o 11:27, tomek97200 napisał:

U mnie 90% miasto.

IMG_0075.JPEG

Kolego, piszesz totalne bzdury, albo nie wiesz co to jazda w mieście.

 

Wrocław , średnia prędkość to 10-14kmh, więc jak tobie wychodzi tak wysoka średnia? 

 

Wcześniej jest post z 40% udziałem miasta i średnia długookresowa to 40kmh. U ciebie miasto to 90% i prawie 50kmh.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/12/2022 at 7:20 PM, Jericho said:

Instalacja LPG da ci jeszcze większą oszczędności.

Jaki to sterownik LPG.

Ile Pb brał przy 150kmh?

Instalacja kme nevo sky direct. 

Pierwszy raz zrobiłem trasę, 420 km autostradą prędkość cały czas 160-180 km/h - wziął 0,9 benzyny i 10,8 gazu. 

Za tydzień mam wyjazd to sprawdzę tempomatem ile pali przy 150 km/h.

Spalanie podane z dystrybutora, tankowane na tej samej stacji do pełna.

Pisałeś że Tdi może się schować - miałem przed passatem 2.0 tdi superb 190 km zrobiony na 230 km i przy takiej jeździe 160-180 palił koło 9 a przy 150 na tempomacie w 7 się mieścił. 

Edytowane przez Łukasz23TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała Cię instalacja LPG? 

- Nie całe 5 k z większym niż standardowy zbiornik

co do TDI, to mi wychodzi 6,5-7 l/100km jak cisne 1000km do Szwajcarii w przedziale od 160-180km/h (2.0 TDI 190KM DSG + 4motion)

- no to nie wiem, ja miałem 2.0 tdi ośka i przy 160-180 to te 8-8,5 brała jak nic. Fakt że często ktoś mnie chamował i później mocno przyśpieszałem.

nie wiem jak sprawdzasz spalanie jadąc na tempomacie, bo raczej nie jesteś w stanie zrobić 100% na tempomacie. Ponadto, odnoszę wrażenie ze na tempomacie auto pali więcej (jakby hamowało ale nie odpuszcza wtedy w pełni „gazu”)

- Jechałem a1 prawie pusto, na tempomacie 160 ale często do 180 dobijałem przyśpieszałem. I tak - na tempomacie auto pali więcej, chociażby pod górkę trzyma prędkość gdzie jadać samemu możesz trzymać gaz jak trzymałeś spadnie prędkość o kilka km ale chwilowe spalanie Ci mocno nie wzrośnie ( tutaj bardzo wrażliwa jest benzyna, lekka górka i momentalnie przy 150 spalanie z 9,5 skacze na 14-15). 

 

Może tez właśnie dlatego też palą się tylne tarcze. Z informacji jakie uzyskałem to przy tempomatu aktywnym w pierwszej fazie hamowania wykorzystywane są tylne hamulce - nie wiem czy to prawda, ale przypalić tył na długiej trasie z dużym obciążeniem to nie jest problem.

- Tak to prawda - acc w pierwszej kolejności hamuje tyłem więc przy częstym jeżdzeniu na nim w trasach szybko kończą się klocki i tarcze z tyłu.

Edytowane przez Łukasz23TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2022 o 18:48, Łukasz23TR napisał:

prędkość cały czas 160-180 km/h - wziął 0,9 benzyny i 10,8 gazu.

Bardzo ladny wynik. Powiedziałbym, że nawet za ubogo. Te litrażowanie zrobiłeś w czystej trasie, czyli tankowanie przed i po podróży, czy jeszcze jakies miasto i odpalanie na zimym silniku?

Moj 1.8 przy 140kmh łyka ok 8,5-9l Pb, Przy 160kmh juz powyzej 10l Pb.

 

W dniu 17.03.2022 o 18:58, Gajdzi napisał:

co do TDI, to mi wychodzi 6,5-7 l/100km jak cisne 1000km do Szwajcarii w przedziale od 160-180km/h (2.0 TDI 190KM DSG + 4motion)

To bardzo prosze o screena z conajmniej 50km jazdy na tempomacie z taka predkoscią, a jeszzcze lepiej screen z parametrów jazdy na 1 tankowaniu plus wartość z dystrybutora.

 

W dniu 17.03.2022 o 18:58, Gajdzi napisał:

nie wiem jak sprawdzasz spalanie jadąc na tempomacie, bo raczej nie jesteś w stanie zrobić 100% na tempomacie

Bez zadnego problemu robie pomiar na S3 ze stała prekosćią 130kmh na odcinku ponad 100km.

W dniu 17.03.2022 o 18:58, Gajdzi napisał:

odnoszę wrażenie ze na tempomacie auto pali więcej

I masz słuszne wrazenie, bo tak jest.

 

W dniu 17.03.2022 o 22:48, Łukasz23TR napisał:

Ile kosztowała Cię instalacja LPG? 

Moja 4,5k zł w lutym 2022 ze zbiornikiem 82l. Dopiero litrazuje.

 

W dniu 17.03.2022 o 22:48, Łukasz23TR napisał:

Tak to prawda - acc w pierwszej kolejności hamuje tyłem więc przy częstym jeżdzeniu na nim w trasach szybko kończą się klocki i tarcze z tyłu

Dlatego tez jade z glowa, i gdy widze ze przede mna ktos wolniej jedzie to muskam hamulec by auto hamowalo silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny wynik. Powiedziałbym, że nawet za ubogo. Te litrażowanie zrobiłeś w czystej trasie, czyli tankowanie przed i po podróży, czy jeszcze jakies miasto i odpalanie na zimym silniku?

Moj 1.8 przy 140kmh łyka ok 8,5-9l Pb, Przy 160kmh juz powyzej 10l Pb.

 

Tzn sądzisz że za ubogo bo tak mało gazu czy tak mało benzyny ? Nie czuję żeby samochód był słaby. Przy 150 te 10 benzyny mi palił. Tankowałem samochód przy wjeździe na autostradę i przy zjeździe, z tych 420 km z 15 km zrobiłem w mieście.

 

Ja mam sedana, zbiornik jest taki żeby było na równo wchodzi coś około 60 litrów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 08:16, Łukasz23TR napisał:

 Przy 150 te 10 benzyny mi palił.

Może mi się trafiła jakaś fartowna sztuka, u mnie 3 tygodnie temu trasa do Buska (autostrada 150/170) + pomniejsze drogi - pokazało średnią 7.2, a przed nowym taryfikatorem trasa do Dźwiżyna na wariata w 5h30m 730 km (średnia 170+) to pokazał średnią 8.4. Średnia z 1500 km (głupie random resety) obecnie 8.4, przy czym 60/40 miasto i duże korki. Ogólnie myślałem, że będzie palił powyżej 10 i miło się zaskoczyłem, w lecie z 8.4 spada do 7.8-8 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio uzyskałem 4,0 do 4,3 na trasie max do 100/h, nie wiem co się mu stało, że mniej pali. Wcześniej minimum to 4,8-5,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.03.2022 o 18:58, Gajdzi napisał:

 Ponadto, odnoszę wrażenie ze na tempomacie auto pali więcej (jakby hamowało ale nie odpuszcza wtedy w pełni „gazu”)

 

W dniu 17.03.2022 o 21:33, Maciej_87 napisał:

Gajdzi mam dokładnie takie samo wrażenie.

 

Może chodzi o to, że przy jeździe z włączonym tempomatem w trybie ECO nie załącza się tryb "żeglowania", czyli "jazda na luzie", która w pewnych warunkach może dawać dodatkowe oszczędności spalania?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tradycyjnie trasa do teściów i rekord 4,8 literka ? co ciekawe tym razem pojechałem ta sama trasę w trybie normal a nie ECO tak jak ostatnio i wynik o 0,2 lepszy.

P.S. Tym razem kawałek S11 i A2 który przejeżdżam za każdym razem jadąc do teściów przejechałem bez tempomatu. 

7487e52204428e69med.jpg

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć mniejsze spalanie , to jak naj mniej na tempomacie i nie ważne czy to automat czy manual.

Wie o tym każdy kierowca zawodowy. Tak zwanego Tira, ciężarówki mniejszej ,lub większej włącznie z wszystkimi busami. Każdy kto kradnie paliwo swemu pracodawcy ,a raczej je oszczędza w celu zprywatyzowania na własne potrzeby, to unika tempomatu jak ognia.?

W autach osobowych jest mniej to odczuwalne ,bo i spalania mniejsze, ale jednak zawsze więcej kosztem wygody niestety.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 08:16, Łukasz23TR napisał:

Tzn sądzisz że za ubogo bo tak mało gazu czy tak mało benzyny ? Nie czuję żeby samochód był słaby. Przy 150 te 10 benzyny mi palił. Tankowałem samochód przy wjeździe na autostradę i przy zjeździe, z tych 420 km z 15 km zrobiłem w mieście

Powiedziałbym że delikatnie za ubogo. Prawidłowo LPG powinno być tyle ile Pb wcześniej plus 10-20% i Pb na schłodzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: Passat 2.0 tsi 220@ 295 LPG

180km/h 14,5 LPG + 0,9 PB A1 Torun - Gdańsk

160 km/h 12,7 LPG + 0,9 PB A1 Gdańsk TOruń

Wartości z tempomatu - więc realnie kilka km/h wolniej.

Edytowane przez Łukasz23TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 1200km. Z czego przez 2tyg ok 200km po mieście, krótkie odcinki 7km, zimny silnik, korki,. potem trasa 2x 400km 120-130kmh, potem spokojna i megapłynna jazda pod miastem ze średnia ok 7l/100km wg kompa.

Spalanie z tankowania 1.3l.pb i 9l LPG.

 

Potem trasa 80km na tempomacie 160kmh, średnia wyszła 150kmh, wskazanie wg kompa 10.3l l. Nie tankowałem.

 

1.8tsi DSG variant, koła 17ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności