Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w 1.8 TSI DSG Kombi, średnie spalanie długookresowe mam 8,4/100 jazda głównie w mieście.

W dużych korkach to i 10 wychodzi na trasie ok 25km. Jadąc trasą Warszawa -  Katowice, na tempomacie ustawione 150km/h to spalanie od 8,5 do 9litrów, na oponach zimowych, latem trochę mniejsze spalanie jest. Ogólnie jak na takie auto to z spalaniem nie jest źle, jak każde auto ile się wleje tyle spali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 tsi DSG w trzy osoby z bagażem wróciłem do Warszawy z Zell am See na jednym baku!  1133km. Według komputera 5,7. Według dystrybutora i licznika 5,9. Średnia prędkość 96 (bo było jeszcze trochę lokalnej jazdy), co oznacza jazdę na aktywnym tempomacie dokładnie według znaków drogowych. Założenie było - dojechać bez tankowania, a przed zachodem słońca. Dojechaliśmy 10 minut później z zapasem 25km zasięgu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2022 o 11:32, Lukass napisał:

Ja w 1.8 TSI DSG Kombi, średnie spalanie długookresowe mam 8,4/100 jazda głównie w mieście.

W dużych korkach to i 10 wychodzi na trasie ok 25km. Jadąc trasą Warszawa -  Katowice, na tempomacie ustawione 150km/h to spalanie od 8,5 do 9litrów, na oponach zimowych, latem trochę mniejsze spalanie jest. Ogólnie jak na takie auto to z spalaniem nie jest źle, jak każde auto ile się wleje tyle spali :)

Zrób fotkę z radia z kilkudziesięciu km stałej jazdy, gdzie masz pokazane wszystkie parametry jazdy. 

W dniu 4.01.2022 o 18:52, Wowo napisał:

1.5 tsi DSG w trzy osoby z bagażem wróciłem do Warszawy z Zell am See na jednym baku!  1133km. Według komputera 5,7. Według dystrybutora i licznika 5,9. Średnia prędkość 96 (bo było jeszcze trochę lokalnej jazdy), co oznacza jazdę na aktywnym tempomacie dokładnie według znaków drogowych. Założenie było - dojechać bez tankowania, a przed zachodem słońca. Dojechaliśmy 10 minut później z zapasem 25km zasięgu.

Bardzo ekonomiczny silnik. DSG?

Mój rekord na zbiorniku to 950km, gdzie od 30km pokazywało 0km. Weszło 71l. Jazda głównie podmiejska w ciągu miesiąca.

1.8tsi DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jericho napisał:

Zrób fotkę z radia z kilkudziesięciu km stałej jazdy, gdzie masz pokazane wszystkie parametry jazdy. 

Bardzo ekonomiczny silnik. DSG?

Mój rekord na zbiorniku to 950km, gdzie od 30km pokazywało 0km. Weszło 71l. Jazda głównie podmiejska w ciągu miesiąca.

1.8tsi DSG.

Tak wygląda u mnie, coś się zresetowało bo tylko ponad 1600 km pokazuje, ale tak to wygląda. IMG_20220108_120341.thumb.jpg.f41a90defad263fdd2d70b9d9d8a9e91.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia 48kmh mówi że przewaga jest tras a nie miasta, chybe że to miasto bez świateł i korków gdzie jest płynna jazda.

Mój 1.8 DSG ma się tak:

Unikam korków, jazda głównie podmiejska i trasy.

IMG_20220109_182252.jpg

Edytowane przez Jericho
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Passat co prawda, ale czeski bliźniak w liftbacku z 2.0 TSI 190KM i DSG7. Trasa drogami szybkiego ruchu z Monachium do Wawy. Prędkości przeważnie w zakresie 140-160 (z wyłączeniem odcinków z ograniczeniami). W przeciwną stronę było 6,8/100 przy podobnej średniej i czasie.

spalanie_1_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 3 tygodnie temu odebrałem używanego passata 2.0 TDI 190KM 4motion DSG7 z 2018. Niestety niepokoi mnie jego spalanie. Z ostatnich chyba 4tyś km pokazuje spalanie 9.3 l/100km natomiast z ostatnich 30km mam 13.9l/100km ja zrobiłem tym samochodem póki co 250km i to 95% to miasto. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z dużym spalaniem, ale samochód na zimnym zawsze mocno dymi na biało a do tego nawet po krótkim odcinku np 2km po zgaszeniu silnika wentylator załącza się na maxa i ogólnie podczas jazdy silnik jest głośny. Samochód niby mam na rocznej gwarancji u lokalnego dealera w Gdańsku, ale z tego co czytałem po opiniach tych serwisów to nie są zbyt pomocni więc chciałem wpierw zapytać tutaj co może być przyczyną żeby wiedzieć o co ich cisnąć.

Edytowane przez Wojty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wojty napisał:

natomiast z ostatnich 30km mam 13.9l/100km ja zrobiłem tym samochodem póki co 250km i to 95% to miasto.

Po części sam sobie odpowiedziałeś. Miasto, czyli krótkie odcinki na zimnym silniku, zwłaszcza przy obecnych temperaturach - to jest sposób na bardzo duże spalanie.

Szczególnie diesel rozgrzewa się powoli, więc na pierwszych kilometrach jazdy spalanie masz sporo powyżej 10l/100 km. Przejedź ze 30 km, silnik się rozgrzeje, to spalanie zrobi się "książkowe".

O tych innych objawach to pewnie koledzy coś podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat muszę przyznać, że silnik w moim passku naprawdę szybko się nagrzewa w porównaniu np z moim starym Peugeotem 407 2.2 HDI biturbo 2007 192KM ( po zmianie mapy ), który nagrzewa się znacznie dłużej niż Passat, a mimo to spalanie jest dużo niższe niż w młodszym o 11 lat Passacie z mniejszym silnikiem.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się szybko rozgrzewa i dużo pali to znaczy że wypala ci ciągle dpfa.  Sprawdzaj poziom oleju, czy przypadkiem nie przybywa .  Tematów o dpfie na forum jest od groma ,więc proponuję lekturę na nockę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co zauważyłem to, że chyba mi ubywa płynu chłodzącego. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/25/2022 at 8:56 AM, Wojty said:

Witajcie. 3 tygodnie temu odebrałem używanego passata 2.0 TDI 190KM 4motion DSG7 z 2018. Niestety niepokoi mnie jego spalanie. Z ostatnich chyba 4tyś km pokazuje spalanie 9.3 l/100km natomiast z ostatnich 30km mam 13.9l/100km ja zrobiłem tym samochodem póki co 250km i to 95% to miasto. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z dużym spalaniem, ale samochód na zimnym zawsze mocno dymi na biało a do tego nawet po krótkim odcinku np 2km po zgaszeniu silnika wentylator załącza się na maxa i ogólnie podczas jazdy silnik jest głośny. Samochód niby mam na rocznej gwarancji u lokalnego dealera w Gdańsku, ale z tego co czytałem po opiniach tych serwisów to nie są zbyt pomocni więc chciałem wpierw zapytać tutaj co może być przyczyną żeby wiedzieć o co ich cisnąć.

Hej,

ogolnie w grę wchodzi kilka spraw.

1. Czy dymienie na biało występuje cały czas (niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły). Na zimnym silniku, w aktualny b temp. to normalne zjawisko. Ale na ciepłym silniku (temp robocza) to już trochę mniej.

2. Czy wentylator Ci działa cały czas? Mam na myśli nawet jak po krótkiej aucie wyłączysz auto to czy wentylator nadal działa czy się wyłącza? Jeśli działa dalej to teoretycznie (wg. mojej wiedzy, ale poprawcie koledzy) rozpoczyna się procedura wypalania DPF. Tutaj tez komputer dawkuje więcej paliwa aby silnik się szybciej rozgrzał.
Jeśli się wyłącza (wentylator) to sprawdź błędy sterownika - może padł czujnik od wentylatorów, wtedy wentylatory będą działały na max.

3. Zanim zaczniesz jeździć po mechanikach, weź rodzinkę i przejedz się ze 100km po trasie szybszego ruchu (~120km/h) z możliwe stała prędkością. Spalanie powinno pokazać w okolicach 5-6L/100km (mam taka sama konfiguracje jak Ty 2.0 TDI DSG 7 4motion).

4. Po czym stwierdzasz ze zaczyna Ci ubywać płynnu? Pamiętaj ze poziom płynie na zimnym i ciepłym silniku będzie inny! Jak otworzysz korek to widać „tęcze” czy nie?

ogolnie zacząłbym od trasy. Jak to nic nie da, sprawdziłbym poziom wypalenia DPF (z poziomu komputera). Międzyczasie obserwowalnym płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spalanie - BiTDi po programie (303KM) - jazda podmiejska (60%) i miasto (40%)

 

SPALANIE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Jestem szczęśliwym ? posiadaczem Passata B8 Kombi 2.0 150KM. Oto mój wynik z wakacji 2021 (Chorwacja). Większość (80%) to autostrada  ale raczej spokojnie tzn. około 120 km/h.

IMG_20210725_102355.jpg

Edytowane przez TomPassja1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te auta ogólnie mało palą, ja się pochwalę, że na kotle 1000km zrobię, czasem 950km. Ale to jak śmigam do roboty, część miastem, później wpadam na autostradę na 20 minut a tam raz jadę 140 raz 180, ale jadąc spokojnie krajówką to regulaminowe 90, umiejętne posługiwanie się hamulcem i gazem to da się osiągać dobry wynik (mówie to na moim przykładzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio 1 l wzrosła średnia po mieście czyli 7,5, nie wiem od czego, zawsze miałem 6,5 max. Po wymianie oleju (Millers) ,tarcz i klocków się to stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 09:32, kubek197878 napisał:

U mnie ostatnio 1 l wzrosła średnia po mieście czyli 7,5, nie wiem od czego, zawsze miałem 6,5 max. Po wymianie oleju (Millers) ,tarcz i klocków się to stało.

'bo zima i na oponach zimowych teoretycznie wiecej moze palic?

W moim przypadku na trasie jest to roznica nawet ponad 1l przy 140kmh, a rozmiar opon ten sam.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny wpływ na spalanie zimą jest dłuższy czas nagrzewania silnika do temp. roboczej (gdzie osiąga największa sprawność) - sprawdźcie sami, zróbcie są sama trasę z autem wstawionym do garażu na noc, a autem pozostawionym na zewnątrz!

drugo powód to zmiana oporów toczenia opony - może się wydawać pozornie blachy temat, ale ma to dość poważny wpływ na spalanie. Przetestowane na długich dystansach. Dlatego jak kupujecie opony, warto patrzeć na wskaźnik zużycia paliwa / opory toczenia danej „gumy”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyjazd to teściów (2 dorosłe osoby i 3 letnie dziecko w foteliku + bagaże i prawie pełny bak paliwa). Ruch dość spory. Cała trasa pokonana w trybie ECO i z prędkością max 100 km/h. Paliwo drogie wiec trzeba oszczędzać ?


52f10d313910a23amed.jpg

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności