Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko musisz do tych wskazań komputerowych przy tankowaniu dodać tak 0,4-0,5 l na 100 km. Wtedy będzie prawdziwe spalanie. Grupa VW specjalnie zaniża aby właściciel sie cieszył że ma tak oszczędne auto, a nie każdy to sprawdza z prawdziwym spalaniem. Co nie zmienia faktu że większość ludzi i tak nie wieży jak powiesz że Passat jeszcze kombi pali poniżej 4L.

Ja ostatnio wracałem z Kudowy Zdroju z urlopu jazda przepisowa rodzinna prawie 400 km ze średnią komputerowa 3,5 l.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 15:19, loki7777 napisał:

Jakiej zwyklej wersji bo nie rozumiem?

Mój b8 to wersja bluemotion- żadne to odkrycie z tym że to oznaczenie jest nie tylko na tylnej klapie ale również na przednich błotnikach. Różni się kilkoma detalami m.in. ma mniejszy zbiornik paliwa ( chyba 55l). Zawsze tankuję pod korek i z tego co sprawdziłem komp myli się ok 0,1-0,2 l/100 W tym co podaje.

 

Nie mam 100% pewności co do wszystkich występujących wersji passata b8 z silnikiem 2.0 tdi , chodzi mi tu np. 4 motion, r linę, bi tdi, bluemotion ale wydaje mi się że ta wersja którą jeżdżę posiada jakieś dodatki ( np zmniejszające opory powietrza itp) co powoduje nieco mniejsze spalanie. W związku z tym domyślam się że mniejszy zbiornik paliwa w tej wersji ma starczyć na taki sam zasięg auta jak w porównywalnej wersji. Być może jestem w błędzie ale to już pytanie do znawców czy wersja z logo bluemotion na przednich błotnikach i mniejszym zbiornikiem paliwa różni się w jakikolwiek sposób wpływający na zużycie paliwa w porównaniu do normalnej wersji 2.0 tdi 150 że skrzynią manualną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 08:34, Radovan napisał:

Różni się kilkoma detalami m.in. ma mniejszy zbiornik paliwa ( chyba 55l)

Ja wprawdzie mam 1.6 ale też z tyłu napis bluemotion i do zbiornika wchodzi max 51 litrów kiedy tankuję zaraz po zapaleniu się rezerwy.Wkurza mnie to bo jednak te 200 km mniej się zrobi na baku paliwa ale znam właściciela 2.0 tdi z takim napisem i u niego wchodzi 66 litrów.

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 08:34, Radovan napisał:

Mój b8 to wersja bluemotion- żadne to odkrycie z tym że to oznaczenie jest nie tylko na tylnej klapie ale również na przednich błotnikach. Różni się kilkoma detalami m.in. ma mniejszy zbiornik paliwa ( chyba 55l). Zawsze tankuję pod korek i z tego co sprawdziłem komp myli się ok 0,1-0,2 l/100 W tym co podaje.

Twoje auto jest chyba popsute, bo innym pali znacznie wiecej:

https://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=90&model_id=1423&fuel_type_id=2&year_from=2015&year_to=2018&gearing_type=0&power_from=&power_to=150&club=0&search=Szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spała tyle ile mu wleje???Fotek wersji auta( bluemotion) niestety nie wrzucę- admin zabronił. Znaczek bluemotion jest na przednim grillu, tylnej klapie i przednich błotnikach. Wracając do spalania i uśredniając wygląda to tak: miasto ok5-6l/100, trasa 90-100km/h ok 2,8-3,5, trasa 120km/h ok 4,0-4,5, trasa 140km/H 5,3-5,8. Wysokie prędkości na niemieckiej autostradzie to Max 8,5l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jadac 70km/h chyba już nic nie spala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 50 pewnie produkuje ON. Szkoda że mnie nigdy tak cudowny diesel się nie trafi bo ani 1.9 ani 2.0 i nawet moja kosiarka 1.6 nie spali tak mało.Fakt wychodzi około 5,5 litra średnio ale 3,5 to jeszcze nie widziałem,tym bardziej miasto 5 litrów, jakie to miasto? nie trzeba się zatrzymywać wcale? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto 5-6 to wiadomo spokojna jazda. Kiedyś miałem Octavię z pancernym 1.9 tdi 110 Km i ona była mega oszczędna.  Nie sądziłem że będę jeszcze jeździł czymś bardziej oszczędnym ale pasek mnie samego zadziwia..   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą wersję jak ty, też bluemotion i manuala ale spalania poniżej 4 nigdy nie zobaczyłem nawet zjeżdżając z gór od Zakopanego gdzie miałem najniższą średnią około 4,3. Nie wiem jak ty to robisz :) Ale chyba raczej przyznasz, że to nie możliwe bo tyle paliło kiedyś słynne Lupo TDI.  Też miałem kiedyś octavie 1.9 tdi 90km i najmniej paliła 3,7 gdy jechało się 70-80/h .Co do TSI to też super wyniki. Też wróciłem z Chorwacji z Makarskiej i u mnie średnie wyszło 5,2 . Na autostradach było do 140/h i również omijałem autostrade na Słowenii.Nie liczyłem jeszcze czy zgadza mi się spalanie z rzeczywistym. U mnie wchodzi 60l do baku. Jeszcze pozostaje kwestia kół, ja mam 18" 235/45 , na zimówkach 17" 215 pali mniej chyba o 0,5

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby były Passaty ze zbiornikiem 55l . Wszystkie maja jednakowe zbiorniki zaczynając od B6, B7, B8 . Jak się pobawisz przy dystrybutorze to bez problemu wciśniesz 70 l. Przy głębokiej rezerwie, czyli zrobione ok. 100 km na rezerwie, bo można więcej, ale nie sprawdziłem ile więcej. 55 to wchodzi do pierwszego odbicia. Potem jeszcze 10l bez problemu tylko trzeba kilka minut poświęcić na tankowanie. Blumotion to każdego miałem i akurat pojemność zbiornika nigdy nie był mniejsza.  No chyba że 4motion zrobili mniejszy zbiornik, bo tylny most zajmuje miejsce. Supwerb ma mniejszy zbiornik, za to ma więcej miejsca w środku od Paska i to mnie w Skodzie denerwowało muszę przyznać po przesiadce z B7.

Zatankowanie Passata 70l wymaga naprawdę cierpliwości ,ale można ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ktry napisał:

Pierwsze słyszę aby były Passaty ze zbiornikiem 55l

Passaty mają zbiorniki o pojemności od 59-66  wtym 8 litrów rezerwy. Nawet właściciele BiTdi czasami mają te mniejsze.Tak napisano w książce?Choćbyś stał godzinę to i tak więcej nie wejdzie. Miałem b6 tam bez problemu do 70 litrów wlewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA podaje w B8 zbiorniki od 59 do 66 litrów .... także @Radovan coś tu nas kręcisz heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być 59 litrów, nigdy jeszcze do zera nie wyjeździłem paliwa. Na 100% jest mniej niż 60l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ja ale widze, że masz inny VIN, prócz cyfer rzecz jasna. Mój jest z lipca/sierpnia 2016. Twój to też kombi ?  Ja mam znaczek bluemotion tylko na tylnej klapie. Być może ty masz pełną tego wersję z pakietami obniżającymi spalanie. Były m. in. opony z niższym oporem toczenia, lżejsze felgi i może jakieś owiewki, ponoć też obniżony zawias. Ja mam np. blue motion trenera w systemie. 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kubek197878 napisał:

No to jak ja ale widze, że masz inny VIN, prócz cyfer rzecz jasna. Mój jest z lipca/sierpnia 2016. Twój to też kombi ?  Ja mam znaczek bluemotion tylko na tylnej klapie. Być może ty masz pełną tego wersję z pakietami obniżającymi spalanie. Były m. in. opony z niższym oporem toczenia, lżejsze felgi i może jakieś owiewki, ponoć też obniżony zawias. Ja mam np. blue motion trenera w 

Wygląda na to że auto ,które użytkuję jest pełną wersją bluemotion - oznaczenie jest na tylnej klapie, grilu i przednich błotnikach. Trener jazdy też jest , zawias jest sztywniejszy i jak wcześniej pisałem mniejszy zbiornik paliwa ( wydawało mi się że około 55l ale koledzy piszą że występowały zbiorniki o pojemności 59-66l więc chyba mam 59l). Odnośnie innych różnic nie wypowiem się bo nie wiem ale jakieś różnice mogą występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności