Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie diesel nie ma sensu albo ja jadę a reszta się toczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy do jakich celów potrzebujesz samochód. Ja robię dziennie 60 km i to trasa do i z pracy. 90% tej trasy to dwa pasy ( obwodnica ) . Mi się nie chce ścigać z innymi bo i tak wiem, że na zjeździe na pierwszym rondzie kierowcy z f1 będą kilka aut przede mną. Średnio z takiej dziennej trasy u mnie to 4,8/5.0l gdzie na obwodnicy utrzymuję prędkość 120/125 km/h więc dla mnie diesel nie ma najmniejszego sensu ale przy prędkościach autostradowych zapewne zastanowiłbym się nad dieslem chociaż wiem, że cena szybko by mi to odradziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi od 4,7 do 5,3 zależy czy deptam czy nie.Dziennie do pracy robię 70 km ale jadę przez wioski,często hamuję i przyspieszam. Max 100 km/h po za terenem zabudowanym.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2019 o 11:38, Jericho napisał:

To co to za trasa ze z calego zbiornika wyszlo tak niskie spalanie. Musiales ostro zamulać ?

5,6 było "od uruchomienia", trasa Wałbrzych Wrocław po starej dk35, 100 km/h, z kilkoma wyprzedzaniami i bez korków w Świdnicy. W tym kierunku jest zawsze mniejsze spalanie, bo jedzie się "z górki". Zgadzam się, że styl ma duże znaczenie, hamulca dotykam tak rzadko, jak to tylko możliwe. Jeżeli ktoś nie ma bardzo ciężkiej nogi i umie patrzeć przed siebie trochę dalej, niż tylko na tylny zderzak samochodu poprzedzającego, to w TSI zrobi prawie tak dobry wynik, jak inni w TDI. Tylko że taki kierowca w TDI to potrafi jak w perpetum mobile jeździć ? Co do 1.6 TDI, to miałem w pracy Jetty z tym silnikiem w wersji 105 km i miały średnie spalanie na poziomie 6-6,5 jeżdżone po "służbowemu". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy...pacjent 2.0bitdi , na trasie wskazuje koszmarne spalanie 18L (np długo dystansowe i od tankowania - nie chodzi o chwilowe) , w mieście im większe korki tym mniej nawet 7L. Zasięgi na baku działają poprawnie. Robiłem pomiar tankowania trasy metodą do pełna , i wyszło zamiast 18L 8L , zamiast 8L w mieście 11L - DPF wypala się poprawnie , co drugi bak paliwa , co przekodować - dostępne mam obd11 i vcds ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpf wypala się co drugi bak paliwa?Wszyscy mają średnią 350-500 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , 20% trasa , 80% miasto wersja z SCR. może to wynikać z wyłączenia start stop ? choć jak był włączony to na trasie z boxem pokazywał 14L zamiast 18 na spalaniu od uruchomienia. Na grupie fb piszą zejmij klemy - kiedyś z a6 c6 zdejmowałem i kodowanie się posypało miałem wtedy 2 dni roboty więc do pomysłu podchodzę sceptycznie

Edytowane przez kito
zmina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak bo u mnie wypala też często ale był moment rok temu, że przez 3 tyg nie odczuwałem wypalania, a jak już było to krótko. Nie wiem czy to od jakości paliwa... Ostatnio jednak coś długo wypalał i na kilka razy na dzień. W autobusach podobno mają kontrolkę zapełnienia i wymuszoną, manualną możliwość wypalania. Wsadzając taką upierdliwą technologię powinni chociaż dołożyć kontrolke zapełnienia dpf.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80% miasta wypalanie po 2 bakach paliwa to chyba nie możliwe.Większość narzeka że wypala się im po 200-250 km kiedy jeżdżą po mieście.Wypalanie co 1000km było by całkiem do przeżycia-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał zobaczyć długookresowe spalanie w TSI. Takie z 4000km... bo tylko takie będzie miarodajne, a nie chwilowe z krótkiej trasy.

BTW jeździłem trochę ostatnio Octavią 1.4TSI w automacie... Średnie spalanie ~7.8l/100, zasięg na pełnym baku pokazało mi 550km... podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shibby napisał:

ja bym chciał zobaczyć długookresowe spalanie w TSI. Takie z 4000km... bo tylko takie będzie miarodajne, a nie chwilowe z krótkiej trasy.

BTW jeździłem trochę ostatnio Octavią 1.4TSI w automacie... Średnie spalanie ~7.8l/100, zasięg na pełnym baku pokazało mi 550km... podziękowałem.

Kolego z 48 tysięcy w moim 1.8 TSI manual mam średnią 8,2. Każde tankowanie wpisywane w aplikacji Road Trip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kliknie linka w mojej stopce do motostat to masz statystki z 90000km. Średnia 8,15l/100km. Najniższe na baku 6,16 (norwegia 80km/h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 1.8 w dsg7 variant, 8.5l po 35kkm, 60% miasto (wwa w korkach) 40% trasa (autostrady 140-150), mierzone w Fuelio.

Edytowane przez sfra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, shibby napisał:

ja bym chciał zobaczyć długookresowe spalanie w TSI. Takie z 4000km... bo tylko takie będzie miarodajne, a nie chwilowe z krótkiej trasy.

Sorry ale o 22km przekroczyłem Twój limit ?

rzeczywiste spalanie wg Fuelio:

8,386l/100km z około 5000km

gdy samo miasto to 9,8-10l/100km,  gdy większość trasa to 7,5-7,6l/100km

silnik 2.0 TSI 220KM. DSG6, buda w kombiku i lekka noga

4022km.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie!Ciągle chwalono się tu cudownymi wynikami z trasy a mało kto podawał średnią ogólną.Tak jak myślałem że ponad 8 litrów trzeba liczyć,choć przy mojej dziadkowatej jeździe może bym troszkę urwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia z ponad 89 tys. km 6,67 l/100 km (na podstawie dziennika kosztów autocentrum, wyniki zbliżone do wskazań kompa). 80% trasa (drogi krajowe i lokalne), 20% miasto. Styl jazdy umiarkowany (po mieście jeżdżę bardzo spokojnie, po trasie 100 km/h i przy każdej rozsądnej okazji wyprzedzam wszystko co wolniejsze ode mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1285 i taki właśnie był cel mojej prośby. Nie chwalenie się magicznymi wartościami TSI na krótkich odcinkach a średnią długoterminową. Takie chwilowe pomiary mogą dać mylne poczucie, że TSI pali praktycznie tyle co TDI, a to nie prawda.

Dzięki Panowie. Teraz śmiało to mogę zestawić ze swoim TDI 150HP na którym mam średnią 5.7-5.8 (b8 w kombi, 4 osoby dojeżdżające dzień w dzień do pracy 50km w jedną stronę).

Tym samym rozwialiście moje wątpliwości co do TSI. Skoro przy obecnym spalaniu przepalam ok 900pln miesięcznie na dojazdy do pracy, do śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że gdybym miał dojeżdżać TSI to musiałbym z kieszeni wyłożyć kolejne 350pln c miesiąc.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że robisz ok 40kkm rocznie, chyba bez wielkiego zastanowienia naturalnym wyborem w takim przypadku jest diesel :)

Najgorzej chyba mają Ci, którzy roczne przebiegi mają w okolicach 20kkm (tak jak ja), wtedy nad dieslem można się zastanawiać ale i benzyna jest sensowna. Wszystko zależy od charakteru tych kilometrów, różnicy w cenie zakupu oraz awaryjności osprzętu diesla vs benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2020 o 10:02, shibby napisał:

ja bym chciał zobaczyć długookresowe spalanie w TSI. Takie z 4000km... bo tylko takie będzie miarodajne, a nie chwilowe z krótkiej trasy.

BTW jeździłem trochę ostatnio Octavią 1.4TSI w automacie... Średnie spalanie ~7.8l/100, zasięg na pełnym baku pokazało mi 550km... podziękowałem.

A w jakich warunkach użytkowales octe, bo ten 1.4 to uchodzi za ekonomiczny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jericho to auto flotowe, akurat wróciło z trasy wrocław-poznań-wrocław. Ja go wziąłem na wrocław + obwodnica wschodnia.

@sfra hmm ok 25kkm robię rocznie. 100km dziennie x 22 średnio dni pracujące w miesiącu x 12 miesięcy daje 26,4kkm. ale to suche liczby. Wiadomo że ma się urlop, jakieś chorobowe i się wtedy nie jeździ ale i jakieś wakacje nad morzem... Może inaczej, kupiłem paska jak miał 41k (listopad 2017). Dziś ma 98k czyli liczmy 27 miesięcy go użytkuję i zrobiłem 57kkm czyli wychodzi średnio 2100km miesięcznie, czyli 25kkm rocznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności