Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie passat, ale VAG z tym samym silnikiem TDI 190PS.

Mega przeklamanie komputera 5,6 / 7,25l. Jakas usterka, czy faktycznie TTTM??

POnadto nikt nie odniosl sie do spalania w miescie w filmiku wrzuconym wczesniej.

1 godzinę temu, skoczek1213 napisał:

przyglądam się temu tematowi od dawna i prócz normalnych postów co 3 jest udawadnianiem że jego mniej spali. a i Paolokos wiecznie piszę żę jej o TDI BI Tutbo 240 km pali 6 litrów. ....super....tylko kosztowało to auto pewnie 250 tysięcy złotych..wieć w tej cenie mamy serię 5 albo 2c passaty 1.8 tsi palące niestety 9 litrów...

 ps. wybieram serię 5;P

Podobno nowa wersja 5 generuje mega wysokie koszty eksploatacyjne ;)

 

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paolokos napisał:

Kto ci broni, na co czekasz i mordujesz się z Passatem, nie rozumiem, to jest jakiś masohizm?, ktoś zadał ci jakąś karę? Napisz na forum, że oddasz w dobre ręce, ktoś się ucieszy?

Leasing:P

59 minut temu, Jericho napisał:

Nie passat, ale VAG z tym samym silnikiem TDI 190PS.

Mega przeklamanie komputera 5,6 / 7,25l. Jakas usterka, czy faktycznie TTTM??

POnadto nikt nie odniosl sie do spalania w miescie w filmiku wrzuconym wczesniej.

Podobno nowa wersja 5 generuje mega wysokie koszty eksploatacyjne ;)

 

ooo nie słyszałem....zgłebie temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2019 o 11:39, Jericho napisał:

Enriquez na podstawie podanych przez ciebie danych jestem w 100% pewien sporego przekłamania twojego komputera. Te wyniki sa nierealne, zanizone przynajmniej 15-20%.

Posypałem głowę popiołem i postanowiłem jednak sprawdzić jak to jest z precyzją w moim przypadku.

Po zatankoaniu przejechałem dokładnie 998km, komputer pokazywał średnie spalanie 5,9 L/100 km, średnia prędkość 89 km/

Zatankowałem dziś na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora, jak zawsze do pierwszego odbicia dokładnie 58,01 L, więc wychodzi mi faktycznie średnia 5,812 L/100km

Zatem w moim przypadku przy spokojnej w miarę jeździe komputer nie zaniża ale delikatnie zawyża wynik. Zdjęcia mam, ale nie mam teraz jak tego wrzucić. Może później.

Podsumowując - nie miałeś reacji :)

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, enriquez napisał:

58,12 L/100km

No jednak tym wynikiem potwierdziłeś jego wątpliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś z sob na niedzielę 

Na bramkach za świeckie

Skasowalem spalanie 

Tempomat non stop 160 km.h

Może z dwa razy lekko przyhamowalem

Na bramkach w Poznaniu

Średnia to 7.7.

Następnie ekspresową do Gniezna

Tempomat 130 km h

Średnia spadła do 6.4

Wiadomo obwodnica Poznania to 90 km.h

Z Gniezna  krajową przejechałem

70 km  za Strzelno- jazda do 100kmh

W domu srednia to 5.7. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przekłamań kompa: u mnie wynik na komputerze oraz z kalkulatora kosztów autocentrum.pl praktycznie się pokrywają. Różnice w granicach błędu pomiarowego/statystycznego/jakiegokolwiek, czyli 0,1l/100km.

Z salonu wyjechałem z zasięgiem 0 km i do stacji miałem ok. 8,5 km, na stacji wlałem prawie 72 litry do pierwszego odbicia i później nigdy tego wyniku nie przebiłem (max do tej pory 71,5l).

Dla zainteresowanych cyferkami: średnie spalanie po 3 latach 6,7l. W lecie bliżej 6,5 a zimą bliżej 7. 90% przebiegu trasa - zatłoczona droga krajowa, wyprzedzanie, inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 1.8 w DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Suytan napisał:

Odnośnie przekłamań kompa: u mnie wynik na komputerze oraz z kalkulatora kosztów autocentrum.pl praktycznie się pokrywają. Różnice w granicach błędu pomiarowego/statystycznego/jakiegokolwiek, czyli 0,1l/100km.

Z salonu wyjechałem z zasięgiem 0 km i do stacji miałem ok. 8,5 km, na stacji wlałem prawie 72 litry do pierwszego odbicia i później nigdy tego wyniku nie przebiłem (max do tej pory 71,5l).

Dla zainteresowanych cyferkami: średnie spalanie po 3 latach 6,7l. W lecie bliżej 6,5 a zimą bliżej 7. 90% przebiegu trasa - zatłoczona droga krajowa, wyprzedzanie, inne takie.

Chyba nie lejesz do 1szego odbicia, tylko do momemtu az widac paliwo w rekawie? Zbiornik ma max chyba 68l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękaw to tzw. Dziura  w całym

Spalanie eleganckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galux20 napisał:

Rękaw to tzw. Dziura  w całym

Spalanie eleganckie

Wiecej niz eleganckie, tylko jak on zbiornik rozciagnal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jericho napisał:

Chyba nie lejesz do 1szego odbicia, tylko do momemtu az widac paliwo w rekawie? Zbiornik ma max chyba 68l.

Nie, nigdy tak nie robię. Wsadzam pistolet do wlewu, blokuję i czekam aż sam odbije. Przy tej pojemności baku sporo czasu mam, więc sobie szybki myję itp.

Też byłem zdziwiony na początku, według instrukcji pojemność to 62 do 66 l. No ale liczby nie kłamią, chyba że na stacjach tak kantują ?

Na dowód paragon z dzisiejszego tankowania:

DSC_0175.thumb.JPG.31ca6df64d6a70e557903884cbfb0cdd.JPG

Weszło 66,3 l. Tankowanie 5 km po zapaleniu rezerwy, po trasie ze spalaniem 5,6. Zasięg wg kompa wynosił 95 km, więc przy tym spalaniu łatwo wyliczyć, że w baku było jeszcze ponad 5 litrów.

Nie wiem jak to możliwe, ale tak jest. Na razie mam z tego tylko plusy, więc przestałem się nad tym zastanawiać ☺️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Suytan napisał:

Nie, nigdy tak nie robię. Wsadzam pistolet do wlewu, blokuję i czekam aż sam odbije. Przy tej pojemności baku sporo czasu mam, więc sobie szybki myję itp.

Też byłem zdziwiony na początku, według instrukcji pojemność to 62 do 66 l. No ale liczby nie kłamią, chyba że na stacjach tak kantują ?

Na dowód paragon z dzisiejszego tankowania:

DSC_0175.thumb.JPG.31ca6df64d6a70e557903884cbfb0cdd.JPG

Weszło 66,3 l. Tankowanie 5 km po zapaleniu rezerwy, po trasie ze spalaniem 5,6. Zasięg wg kompa wynosił 95 km, więc przy tym spalaniu łatwo wyliczyć, że w baku było jeszcze ponad 5 litrów.

Nie wiem jak to możliwe, ale tak jest. Na razie mam z tego tylko plusy, więc przestałem się nad tym zastanawiać ☺️ 

Witam

To normalne...zbiornik w 1,8 tsi ma 72 litry pojemności. Mam tak samo gdy tankuję.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, keracz napisał:

Witam

To normalne...zbiornik w 1,8 tsi ma 72 litry pojemności. Mam tak samo gdy tankuję.

Pozdrawiam

I wszystko jasne.

 

15 godzin temu, Suytan napisał:

Nie, nigdy tak nie robię. Wsadzam pistolet do wlewu, blokuję i czekam aż sam odbije. Przy tej pojemności baku sporo czasu mam, więc sobie szybki myję itp.

Też byłem zdziwiony na początku, według instrukcji pojemność to 62 do 66 l. No ale liczby nie kłamią, chyba że na stacjach tak kantują ?

Na dowód paragon z dzisiejszego tankowania:

DSC_0175.thumb.JPG.31ca6df64d6a70e557903884cbfb0cdd.JPG

Weszło 66,3 l. Tankowanie 5 km po zapaleniu rezerwy, po trasie ze spalaniem 5,6. Zasięg wg kompa wynosił 95 km, więc przy tym spalaniu łatwo wyliczyć, że w baku było jeszcze ponad 5 litrów.

Nie wiem jak to możliwe, ale tak jest. Na razie mam z tego tylko plusy, więc przestałem się nad tym zastanawiać ☺️ 

To co to za trasa ze z calego zbiornika wyszlo tak niskie spalanie. Musiales ostro zamulać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy pisali że 1.6 tdi potrafi spalić poniżej 4 litrów.Wydaje mi się to nie realne ale są takie passaty które ponoć tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu osiągalne jest 3,8. Ale w B7 i w  Golfie 6 . Na tych autach sprawdzone osobiście.   Nie wiem jak w B8 bo nie miałem w tym modelu 1,6. 

To nie Passaty tak mają tylko nogi kierowców tak mają . Samochód ma mało do gadania, jeśli chodzi o spalanie. Tu rządzi tylko lekka noga szofera i przy normalnej jeżdzie nie osiągalne jest 3,8. Droga krajowa i koniecznie przepisowo ,bez gwałtownych przyspieszeń i praktycznie tak jechać, aby hamulca prawie nie dotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ktry napisał:

Bez problemu osiągalne jest 3,8. Ale w B7 i w  Golfie 6 . Na tych autach sprawdzone osobiście.   Nie wiem jak w B8 bo nie miałem w tym modelu 1,6. 

To nie Passaty tak mają tylko nogi kierowców tak mają . Samochód ma mało do gadania, jeśli chodzi o spalanie. Tu rządzi tylko lekka noga szofera i przy normalnej jeżdzie nie osiągalne jest 3,8. Droga krajowa i koniecznie przepisowo ,bez gwałtownych przyspieszeń i praktycznie tak jechać, aby hamulca prawie nie dotykać.

Miałem B6 i nigdy nie udało mi się tak nisko zejść.Poza tym co to za jazda i pomiar kiedy jedziesz parę km po prostej nie hamując i nie przyspieszając normalnie.

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi takie spalanie wyszło na Trasie Chojnice -> Bydgoszcz. Niedziela i spory ruch nie było sensu wszystkich wyprzedzać. Można powiedzieć jechałem tak jak wszyscy miejscowość 55km/h trasa 90/100 km/h.

B8 1.4 125 k

66598192_1303683403112685_4530701747181584384_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności