Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paolokos napisał:

Kupujesz Passata B8, tankujesz do pełna, jedziesz aż Ci paliwa braknie, patrzysz ile przejechałes km, zamawiasz lawete, pod dystrybutor i już wszystko wiesz. 

Ty jak już to konkretnie?

 

2 godziny temu, Jericho napisał:

Jest zakres 59-66l..a.skad wiadomo kto ma.jaki wsadzony? Wersja hybrydowa ma.50l

Z początku mnie to denerwowało ale teraz już mi to lata.Trzeba by pewnie w ASO pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie problemy ludziska :)

zamiast jeździć i cieszyć się / płakać ;) to liczycie co rusz ile Wam spała auto. A na to wpływ ma 10 tys rzeczy i auto, kierowca , warunki nigdy nie będą równe. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi 70 l w B8 i nawet mozna wcisnąć troszke ponad 70l. Myślę że jest ten sam zbiornik co miałem w B7 ,bo tam przy odrobinie cierpliwości spokojnie 70l wchodziło. Na dowód tego drugi paragon 69,44l komputer pokazywał już ze 20 km. wcześniej że jest zero do końca. Wyjazd do Chorwacji i tankowanie na ostatniej stacji w Austrii , bo taniej jak w PL było .  Pierwszy paragon to powrót i ta sama miejscowość tylko inna stacja . Komp pokazywał jeszcze 80 km rezerwa się paliła i weszło 65l. Oczywiście piąteczka rezerwowa w bagażniku była, w razie czego. 

Ważne do każdego wskazania z kompa ze zdięcia trzeba dodać 0,3l aby się zgadzało z rzeczywistym spalaniem z tankowania.

IMG_20190815_134933.jpg

IMG_20190630_132442.jpg

IMG_20190630_132436.jpg

IMG_20190630_132448.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 1285 napisał:

?początku mnie to denerwowało ale teraz już mi to lata.Trzeba by pewnie w ASO pytać.

Patrzac na dane ktry to juz rostrzal 10l, ktory starczyc moze u ciebie na ponad 200km. Mnie by to wkurzylo ?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ktry napisał:

Wchodzi 70 l w B8 i nawet mozna wcisnąć troszke ponad 70l. Myślę że jest ten sam zbiornik co miałem w B7 ,bo tam przy odrobinie cierpliwości spokojnie 70l wchodziło. Na dowód tego drugi paragon 69,44l komputer pokazywał już ze 20 km. wcześniej że jest zero do końca. Wyjazd do Chorwacji i tankowanie na ostatniej stacji w Austrii , bo taniej jak w PL było .  Pierwszy paragon to powrót i ta sama miejscowość tylko inna stacja . Komp pokazywał jeszcze 80 km rezerwa się paliła i weszło 65l. Oczywiście piąteczka rezerwowa w bagażniku była, w razie czego. 

Ważne do każdego wskazania z kompa ze zdięcia trzeba dodać 0,3l aby się zgadzało z rzeczywistym spalaniem z tankowania.

IMG_20190815_134933.jpg

IMG_20190630_132442.jpg

IMG_20190630_132436.jpg

IMG_20190630_132448.jpg

Naprawdę ktoś w tych czasach wozi kanister z paliwem ... ?

 Macie rozmach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanister, ponoć są tacy co woza koło zapasowe, a nawet chlapacze maja i pokrowce na fotele?ludzie zbiorniki nie tylko w passacie zawsze są większe niż się nominalnie podaję! Ma wejść 66 litrów, ale Polak potrafi i tak bardzo chce sobie uszkodzić samochód, że wcisnie ponad 70. Weź 20 litrowy baniak i na stacji stacji wlej 20 litrów, jest miejsce?  pewnie, że jeszcze jest, z 2 litry jeszcze wejdą. Czyli rozumiem, że taki baniak napelniacie równo z korkiem?, nie bo wiecie, że może to wszystko wywalić. To czemu robicie to w samochodzie?! Tego nie kumam. W passacie rezerwa bezpieczeństwa to około 5 litrów, dlatego co mądrzejsi wlewaja na siłę po ponad 70 litrów! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, paolokos napisał:

ponoć są tacy co woza koło zapasowe

Wow ale obciach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tyle miejsca zmarnowane, jeszcze ze 3 literki do baniaczkow by weszlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego.  Nie kazdy chce wozic powietrze w bagazniku i byc zupełnie zdanym na assistance. Niektorzy pewnie jeszcze woza butelke z olejem, wode destylowana, kpl kluczy, kolo zapasowe, plaka, rekawice, lopatke do odśnieżania, itd.. Kazdy robi jak chce.

3 godziny temu, paolokos napisał:

Kanister, ponoć są tacy co woza koło zapasowe, a nawet chlapacze maja i pokrowce na fotele?ludzie zbiorniki nie tylko w passacie zawsze są większe niż się nominalnie podaję! Ma wejść 66 litrów, ale Polak potrafi i tak bardzo chce sobie uszkodzić samochód, że wcisnie ponad 70. Weź 20 litrowy baniak i na stacji stacji wlej 20 litrów, jest miejsce?  pewnie, że jeszcze jest, z 2 litry jeszcze wejdą. Czyli rozumiem, że taki baniak napelniacie równo z korkiem?, nie bo wiecie, że może to wszystko wywalić. To czemu robicie to w samochodzie?! Tego nie kumam. W passacie rezerwa bezpieczeństwa to około 5 litrów, dlatego co mądrzejsi wlewaja na siłę po ponad 70 litrów! 

Co ci wybuchnie w aucie? A o zaworze odpowietrzającym słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tankowanie zbiornika "pod korek" też jest szkodliwe dla samochodu. Warto wiedzieć, że choć po uruchomieniu silnika paliwo pobrane przez pompę nie jest tłoczony tylko do cylindrów. Trafia tam tylko niewielka dawka, a nadmiar paliwa jest kierowany z powrotem do baku. Po drodze chłodzi i smaruje elementy układu wtryskowego.

Jeśli zbiornik jest zatankowany po sam korek, to wówczas tworzy się duże podciśnienie, które może być szkodliwe dla układu paliwowego. - Ponadto zbyt duża ilość paliwa może doprowadzić do uszkodzenia elementów układu odpowietrzenia zbiornika, który do silnika odprowadza opary paliwa. Może zostać również uszkodzony filtr węglowy, którego zadaniem jest pochłanianie oparów paliwa - wyjaśnia Radosław Jaskulski. Aby uniknąć tych zagrożeń właściwym postępowaniem jest tankowanie do pierwszego „odbicia" pistoletu dystrybutora na stacji paliw.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemach z podcisnieniem w baku kiedys czytalem, ale problem stanowil sam korek, ktory byl uszkodzony. 

W zadnym aucie nie zdarzylo mi sie ze przy odkrecaniu korka wlewu slyszalem syk zasysanego powietrza.

 

Ja dla swietego spokoju leje do 1szego odbicia ;>)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zauważyłem że po tankowaniu do pełna słychać potem "bulgotanie"?Nie miałem tego wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wożę ze sobą baniaczek 5l z paliwem jak jadę w dłuższą drogę, a raczej jak jadę głównie po autostradach. 

Po pierwsze że nie lubię na nich tankować, bo paliwo jest drogie i staram się zawsze robić to przed albo po zjeżdzie . A baniaczek kiedyś mi uratował dupę jak stałem  w korku zimą kilka godzin na autostradzie w mrozie. Podobnie może być jadą do Chorwacji tylko nie w mrozie ,a w upale 40 stopniowym. W Europie nie ma takich dziwnych kierowców że na autostradzie zawracają ,albo jadą na wstecznym do zjazdu ,jak w PL. Trzeba stać i płakać aż odblokują.  A w moim przypadku to 1600 km sama autostrada od Berlina do Makarskiej i tylko 70 km z domu do Berlina lokalnymi drogami.

Swoją drogą koło zapasowe zawsze wożę w każdym aucie mimo pełnego AC z asistansem na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 1.8 TSI na dystansie 560km komp 7.5 a z tankowania 7.9-8.0 na 100km.

410km trasa i 150km miasto

90% dystansu na klimie.

Edytowane przez rosol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jechałem pod Gdansk. S8 potem A1. Na dachu rowery, auto zapakowane wczasowo plus przyczepa z motorem. 120 na tempomacie i wziął mi 10. Pomiar z tankowania. Przy normalnej jeździe mam z 40 tyś. średnią 8,2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 z przyczepą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedł jak strzała

Wczoraj dojechaliśmy do granicy

Albanskiej z Czarnogóra

4 osoby

Od Belgradu  to właściwie same góry

Średnią z k5.1a 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2019 o 15:50, brono napisał:

Ja teraz jechałem pod Gdansk. S8 potem A1. Na dachu rowery, auto zapakowane wczasowo plus przyczepa z motorem. 120 na tempomacie i wziął mi 10. Pomiar z tankowania. Przy normalnej jeździe mam z 40 tyś. średnią 8,2. 

Przy dynamicznej jeździe moje 1.8 TSI spala 10l.

Ostatnio stwierdziłem, że może, to ja coś źle robię... Zmieniłem na jeden bak styl jazdy i według komputera spalał 7,6l / 8,2l ale kilometry od rezerwy do rezerwy wyszły identyczne. 

730 km to dystans jaki pokonuję od rezerwy do rezerwy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Papcio_Szymek napisał:

Przy dynamicznej jeździe moje 1.8 TSI spala 10l.

Ostatnio stwierdziłem, że może, to ja coś źle robię... Zmieniłem na jeden bak styl jazdy i według komputera spalał 7,6l / 8,2l ale kilometry od rezerwy do rezerwy wyszły identyczne. 

730 km to dystans jaki pokonuję od rezerwy do rezerwy. 

 

Ja tez ostatnio na 3 tankowania zmieniłem styl jazdy (mniej dynamicznie i tak 100 km/h na krajówce) przy dojazdach do pracy i spalanie mi spadło na 7,2. Myśle, ze gdybym się postarał to bym zszedł poniżej 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót z Czarnogóry 

Do granicy węgierskiej w roszke

Wyszło 4,7

Jazda przez góry

Autostrady w Serbii Tak cały czas

130 km h

Zalapalismy  się na otwarcie  100 km autostrad przed belgradem.

Na Ale na granicy stalem  4 h z podjazdem co 50 metrów   i klimą 

9 kilometrów Tak było

Podskoczyla średnią z 4.7 do 5.3.

Węgry Słowacja czechy

Przepisow0 Ale tak do 10 km h Plus

Pod 140 km h z GPS a nie licznika

Polska 150 km h.

Średnia w  Koninie wyszła 5.1.

Wniosek gdyby nie 4 h na granicy

I jazda byłaby taka do 130 km h licznikowo średnia byłaby w okolicy 4.8

Tak przy okazji 

Wjeżdżasz do Polski niedziela 4 rano i wszyscy gonią jakby się paliło w domu

Bezpieczniej mi się jeździ na południu u czarnogorcow

A mają swój styl

 

4 osoby

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności