Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, paolokos napisał:

Mój B7 1.6tdi palił na trasie 4 z małym hakiem, moja żona jak jeździła normalnymi drogami to nawet spalanie miała po 3.6 litra. 

4 litry zgodzę się ale jadąc 100kmh.Przy 160 musi wziąść więcej.Mnie wychodziło w granicy 6 litrów.Piszę tu o jeździe tzn częste przyspieszenia od 140 do 170 czy od 100 do 160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mkaczmarek napisał:

Dobry wieczór wszystkim, ja nie wiem chyba mam innego paska:/ u mnie, mieszkam na wsi, dojazd okolice 10 km sklep-dom, praca 25km, potem trasa Łódź i z powrotem ok.170km i tak przez jakiś 3000km i komp nie schodzi poniżej 6,5 (najczęściej 6,7) no i zaniża ok 0,5 l w porownianu do tankowania "od korka-do korka" na maxa odbicie wlałem 72l.

Czyli faktycznie ( i na fuelio) 7,10/ 7,45/7,11 takie spalanie...skrzynia Dsg 6, jeżdżę jak na mnie, dość spokojnie trasa 140, koło komina to wiadomo...przebieg 148000km...Chciałbym mieć te 4,8-6l :P

A jaki masz przebieg? Cos bylo juz robione przy silniku lub skrzyni?

 

Dzisiaj przejezdzala powoli kolo mnie octa 3 przed FL z 1.6tdi i mialem wrazenie ze pracowała na zewnatrz duzo ciszej niz 2.0tdi w passku.

Jak jest w srodku z wygluszeniem pomiędzy tymi dwoma motorami? Jechałem b8 w z 2.0tdi 150ps i wqurwial.mnie w jezdzie miejskiej slyszalny warkot diesla. 1.6tdi testowałem w nowej octavi 3 po FL i na zimnym silnik strasznie rezonowal w srodku, ale po nagrzaniu sie nie bylo slychac ze to diesel.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej słowo kluczowe to: nowa:-) jak przesiadlem sie do mojego B8 prosto z salonu ze starszej generacji Diesla to tez ledwo silnik słyszałem. Po 40k km już nie jest az taki cichy, ale ja w ogóle na to nie narzekam. Myślę, że wygluszenie jest dobre, ale z drugiej strony ja cale życie dieslami jeżdżę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że schodzę grubo z tematu ale ostatnio na stacji stałem obok nowej audi q8.Kiedy Pan ją odpalił był mega cichutki dźwięk silnika,myślę pewnie benzyna a tu szok TDI!!Zero klekotu na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nol napisał:

Najprawdopodobniej słowo kluczowe to: nowa:-) jak przesiadlem sie do mojego B8 prosto z salonu ze starszej generacji Diesla to tez ledwo silnik słyszałem. Po 40k km już nie jest az taki cichy, ale ja w ogóle na to nie narzekam. Myślę, że wygluszenie jest dobre, ale z drugiej strony ja cale życie dieslami jeżdżę... 

Octa 3 przed FL nowa nie byla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jericho napisał:

A jaki masz przebieg? Cos bylo juz robione przy silniku lub skrzyni?

 

Dzisiaj przejezdzala powoli kolo mnie octa 3 przed FL z 1.6tdi i mialem wrazenie ze pracowała na zewnatrz duzo ciszej niz 2.0tdi w passku.

Jak jest w srodku z wygluszeniem pomiędzy tymi dwoma motorami? Jechałem b8 w z 2.0tdi 150ps i wqurwial.mnie w jezdzie miejskiej slyszalny warkot diesla. 1.6tdi testowałem w nowej octavi 3 po FL i na zimnym silnik strasznie rezonowal w srodku, ale po nagrzaniu sie nie bylo slychac ze to diesel.

Przebieg 149tys. Nic nie kombinowane, 

Jak dla mnie w środku jest jak w bajce, cicho, zawsze wyłączam Start-Stop zwłaszcza na wsi i  czasem się zastanawiam czy silnik pracuje, bo nic nie czuć i nie słychać w środku.Obrotomierz mi prawdę mówi:) a na zewnątrz,noc cóż jak diesel trochę rechocze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cichsze od passata TDI jest kazde inne nowsze auto - patrz i40(tu 1.7 ale to bez roznicy raczej) i inne nizszej klasy nawet.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nie wiem jak 2015, ale 2019 to jest jak głodne stado bocianów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mkaczmarek napisał:

Jak dla mnie w środku jest jak w bajce, cicho, zawsze wyłączam Start-Stop zwłaszcza na wsi i  czasem się zastanawiam czy silnik pracuje, bo nic nie czuć i nie słychać w środku.

No tu to Kolegę nieźle poniosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie ze sprawdzalem rok temu octe 3 przed FL 1.6tdi kumpla, i w środku bylo slychac wyrazny klekot. Fakt silnik nie byl rozgrzany. Na zewnątrz nie.pamietam,.ale.raczej duzo glosniej niz ta co wczoraj spotkałem. Przebieg miał znikomy, jakies 40kkm.

 

A z tymi dieslami w niższej klasie, to najnowszy focus zbiera negatywy w tej kategorii za najnowsze 1.5 tdci.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie 1.6 brzmi tak samo jak 2.0.Podobnie w superbie.W innych modelach 1.6 jest troszkę głośniejszy i faktycznie bardziej klekota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1285 napisał:

W passacie 1.6 brzmi tak samo jak 2.0.Podobnie w superbie.W innych modelach 1.6 jest troszkę głośniejszy i faktycznie bardziej klekota.

Dzieki..musze gdzies dorwac 1.6 ma testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 1285 napisał:

No tu to Kolegę nieźle poniosło?

Może i poniosło:),ale żona ma te same odczucia, jedynie lepsza sytuacja ma miejsce w e350cdi,cicho i równo, szklanke z wodą można  postawić...Nie znam się na benzynie...Wczesniej passat B6 2.0tdi, v70d5 uszy i serce bolało;/ tam to i w środku i na zewnątrz dyskoteka:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie piszemy tu o wyciszeniu tylko o spalaniu??A  kończąc napiszę że ja też miałem B6 i wcale tak źle nie było a jeśli chodzi o hałas zawieszenia było dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzieś tu jakiś czas temu w odmętach tego tematu przeczytałem, że nie ma do końca sensu porównywać wyników spalania bo każda trasa jest inna i muszę się zgodzić całkowicie. Ostatnio w moim 2.0 TSI (170k km przebiegu) komputer po 50 km drogi przy spokojnej jeździe 80 - 90 km/h pokazał mi 5.4L - i nie starałem się o jak najniższy wynik. Przez 50 km zasięg ie drgnął :-P Piszę to w ramach ciekawostki, że się da. Ogólnie uczciwa trasa po drodze krajowej to ok. 7 litrów, tempomat 160 - 170 km/h na autostradzie około 8 litrów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8tsi, 2018r, przebieg 7k, trasa Ustka - Wwa, A1+A2, wiekszosc tempomat 160, wynik jak na zdjeciu. Bez cisnienia i bez eko, zwykla jazda

20190811_134937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, presstarter napisał:

Panowie gdzieś tu jakiś czas temu w odmętach tego tematu przeczytałem, że nie ma do końca sensu porównywać wyników spalania bo każda trasa jest inna i muszę się zgodzić całkowicie. Ostatnio w moim 2.0 TSI (170k km przebiegu) komputer po 50 km drogi przy spokojnej jeździe 80 - 90 km/h pokazał mi 5.4L - i nie starałem się o jak najniższy wynik. Przez 50 km zasięg ie drgnął :-P Piszę to w ramach ciekawostki, że się da. Ogólnie uczciwa trasa po drodze krajowej to ok. 7 litrów, tempomat 160 - 170 km/h na autostradzie około 8 litrów. 

Wrzuc fote z pomiaru tych 160kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop dobiegł końca i jak pisałem wcześniej, pora dokonać wpisu z pomiaru. Niestety, droga nie była taka sama jak zwykle, ponieważ autostrada "zdechła" i był objazd drogami lokalnymi, później trochę korka i przy tempomacie na 80mil/h spalanie z trasy wyszło 6.21L. Efektu wow nie było, raczej standard dla tego silnika. Przy mocy 150KM i średnim spalaniu poniżej 6.5L jest bardzo ok. Ale coś więcej będziej można powiedzieć po dłuższym okresie eksploatacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie ciężko na trasie jest przekroczyć 6.5 litra w bitdi, jak na 150tdi to chyba duże spalanie, ale kazdy jeździ inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, paolokos napisał:

Hmm, mnie ciężko na trasie jest przekroczyć 6.5 litra w bitdi, jak na 150tdi to chyba duże spalanie, ale kazdy jeździ inaczej. 

Ponizej spalanie powyzej 7l w trasie dla BiTDI. Jak widac za kazdym razem ma wysokie spalanie w trasie. Co ciekawe komputer zawyza spalanie:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/799063.html?page=2

Tutaj komputer zaniza spalanie w BiTDI:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/774522.html

 

Ogolnie wg spritmonitor BiTDI pali ponad 1,7-1,9l wiecej niz wersja 150PS.

https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?constyear_s=2015&power_s=230&power_e=260&minkm=15000&page=4&powerunit=2

https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?fueltype=1&constyear_s=2015&power_s=150&power_e=150&minkm=15000&powerunit=2

https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?fueltype=8&constyear_s=2015&power_s=150&power_e=150&minkm=15000&powerunit=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności