Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś twierdzi, że się nie da, to ja udawadniam, że się da- nie mam ochoty polemizować nad wyższością tdi nad tsi i odwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robertsas napisał:

Jeżeli ktoś twierdzi, że się nie da, to ja udawadniam, że się da- nie mam ochoty polemizować nad wyższością tdi nad tsi i odwotnie.

Tu coś do mnie ? Bo nie kapuje :) 

ja dlatego w ogóle nie pisze o wyższości żadnego z silników. Chociaż nie powiem - stary Leon tdi 130 koni po chipie jest idealny do oszczędniejszej jazdy. Pali około 2,5 litra mniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba 

Wklejajmy zdjęcia z kilku tyś km

A nie z jednej trasy

Dnia Saturday, June 16, 2018 o 20:17, galux20 napisał:

Jazda do 100 na krajowej z wyprzedzeniami

20180616_193947.jpg

 

Trasa po kraju w sobotę

Jelenia Góra konin

Dnia Saturday, June 16, 2018 o 19:57, galux20 napisał:

20180616_151201.jpg

Nie jechałem z myślą  o zużyciu

Start z zimnego silnika

 

20180616_155429.jpg

Jazda do 100 na krajowe

Zart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T si są ciekawą propozycją 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skoczek1213 napisał:

Tu coś do mnie ? Bo nie kapuje :) 

ja dlatego w ogóle nie pisze o wyższości żadnego z silników. Chociaż nie powiem - stary Leon tdi 130 koni po chipie jest idealny do oszczędniejszej jazdy. Pali około 2,5 litra mniej 

Skoczek1213- to nie było z myślą o Tobie, przecież to nie Ty pisałeś że się nie da zejść poniżej 8 litrów benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pokaże  średnią  z 4 tyś km. Typuszkołla praca sklep a nie wyjazd urlopowy to będzie  bardziej miarodajne.

T si są  ciekawą alternatywą

Szkoda że obecnie nie  są bardziej

Tańsze od tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, galux20 napisał:

Jak ktoś pokaże  średnią  z 4 tyś km. Typuszkołla praca sklep a nie wyjazd urlopowy to będzie  bardziej miarodajne.

T si są  ciekawą alternatywą

Szkoda że obecnie nie  są bardziej

Tańsze od tdi

Proszę oto szkoła,praca,sklep itp.?

20181112_143001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli które to tsi będzie dla mnie alternatywą? 

IMG_20181113_113543.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie  te 

, w których zmiescisz się w 8 litrach bez delikatnego  operowania gazem

Paoloks 1.4 T si jest oszczędne

Bez jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, galux20 napisał:

Jak ktoś pokaże  średnią  z 4 tyś km. Typuszkołla praca sklep a nie wyjazd urlopowy to będzie  bardziej miarodajne.

T si są  ciekawą alternatywą

Szkoda że obecnie nie  są bardziej

Tańsze od tdi

No właśnie też chciałbym zobaczyć taki wynik z 4 tyś km z TSI. Bo do tej pory jak posiadacze TSI chcą się pochwalić niskim spalaniem to wrzucają pomiar z trasy pokonanej ze stała prędkością 100km/h. Ja wstawiłem 2 zdjęcia (są na stronie 49 tego tematu) z pomiarem spalania po przejechaniu 4500km i 3300km, ze średnią prędkością 45km - normalnie użytkowanie auta w jeździe mieszanej, praca, sklepy, Wrocław itd. Żadne trasy.

Analogicznego pomiaru z użytkowania TSI (średniej z miesiąca/dwóch) nie zauważyłem. Fanem TDI jakimś specjalnym nie jestem. Bez problemu przesiadłbym się do TSI, jeżeli tylko byłby oszczędniejszy, bo koszty paliwa są dla mnie priorytetem. Jeżeli passatem o spalaniu 5,5-5,7l/100 muszę wydać miesięcznie na paliwo 800-1000pln (osoba prywatna), to przesiadka na TSI ze spalaniem 8l/100 oznacza dla mnie wzrost kosztów dojazdu do pracy o 40-50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TSI w CC - > średnie spalanie z 6900km, 75% miasto.

 

Screenshot_20181113-142546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak jak pisałem - podawania spalania niebiescy miarodajne. Wystarczy ze wracam z

miesiac czasu autem zamiast o 16 to o 14 przez Wrocław - spalanie wzrośnie o 2 litry. I co każdy będzie mówił ze tsi jest oszczędne czy nie. 50 stron wątku o spalaniu a nic temat nie wnosi tak naprawdę. Paolokos - super spalanie tylko dopłaciłes do silnika pewnie z 30 - 40 tys w stos do benzyny 220 konnej. I nie mówię ze ten silnik jest lepszy-ale pamietajmy o wyższych cenach które były. Poza tym zależy kto jak jeździ - ja lubię tsi ale na autostradzie diesel był elastyczniejszy :) za to dźwięk tsi. I można tak w nieskończoność.  Każdy ma to za co zapłacił i niech się cieszy z jazdy - albo wkurza usterkami ;):);) 

btw - spalanie tsi będzie wyższe o 2-3 litrów i trzeba się z tym pogodzić. :)

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2018 o 07:14, galux20 napisał:

Jak ktoś pokaże  średnią  z 4 tyś km. Typuszkołla praca sklep a nie wyjazd urlopowy to będzie  bardziej miarodajne.

T si są  ciekawą alternatywą

Szkoda że obecnie nie  są bardziej

Tańsze od tdi

Witam

Moje osiągnięcia.

7425F613-1610-4CF8-98BF-D858B9C04047.jpeg

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 tsi można zejść nisko , ale przy spokojnej jeździe. Jeżeli mam ciężka nogę to auto spali poprostu dużo, więcej niż diesle. 

   Wiem to bo mam i tsi i nowe tdi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie długoterminowo ok 9l (z 7tys, na zdjęciu mniej bo przebieg się ostatnio zresetował, trzeba nowy soft wgrać w serwisie). Jazda głównie po zakorkowanej Warszawie w godzinach szczytu + trasa Waw-Poz-Waw raz na miesiąc (ze spalaniem 9-10l/100 @150-160km/h) + jakieś dojazdy poza godzinami szczytu, gdy można nieco oszczędniej pojechać.

 

 

46235756_280901489202684_558384050998345728_n.jpg

 

A jak się jedzie płynnie i nie ma korków to i poniżej 6l można zejść, screen z trasy 40km.

 

46260996_714994198857389_9010821844906803200_n.jpg

Edytowane przez sfra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na TDI przy normalnej jeździe, długoterminowo wchodzi ok 5.5-5.7l/100 a jak się jedzie spokojnie na trasie to i do 4 litrów można się zbliżyć

IMG_20181006_114703.thumb.jpg.fdc86e038004f1e247256f493c5b08e1.jpg

 

i o to w tej dyskusji chodzi. TSI nie zastąpi TDI i odwrotnie. Każdy musi dobrać silnik do swoich potrzeb i przekalkulować, co mu się bardziej opłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę a okaże się ze TSI i TDI produkują paliwo :) To chyba dobrze ze silniki są coraz oszczędniejsze. TSI spali więcej niż TDI w trasie (w mieście chyba to różnie może być, szczególnie zimą) ale nie są to jakieś kolosalne różnice. Moje wcześniejsze fotki to oszczędna jazda, nie zasuwam na autostradzie 170 czy 180.

3.8 - polo 1.2 TSI

4.0  - passat 1.4 TSI

Ta sama trasa, jazda pozamiejska - mój dojazd do pracy -  oczywiście mi do roboty się nie spieszy.

DSC_0412.JPG

DSC_0782.JPG

Edytowane przez kraq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długookresowo i od tankowania z jazd przy obecnych temperaturach w ~ 0 st. C. Od uruchomienia było robione jak jeszcze było sporo cieplej, jak się samoistnie pojawiło 4.0 wtedy zacząłem jechać na wynik - dla czystej zabawy :)IMG_3586.thumb.JPG.b16f7da94fe5985ffe1549e94dc84e87.JPGIMG_3587.thumb.JPG.517a4772d8bf8226397f1d91d4b078d8.JPGIMG_2679.thumb.jpg.94ed660f69f4e0ec143c98d9b5079052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie trasę zrobioną TSI280 krajówkami i powiatówkami, z okolic Radomia DK48 nad Tomaszów Mazowiecki i później w okolice Pabianic (kawałek S8), i z powrotem. Jest też wyczekiwane foto spalania z większego okresu, bo ponad 6kkm, bez autostrad, ekspresówek max 20%, reszta krajówki, powiatówki i miasto bez świateł. Rekordy, jakie zrobiłem i zapamiętałem na trasie to 7.3l/100km jadąc pod Tomaszów ale prawie całą drogę max +20km/h od dozwolonej i to na odcinkach, oraz na mieście ostatni screen. Uprzedzę pytania i komentarze odnośnie ostatniego screena: silnik zimny, trasa z Salmopolu do centrum Szczyrku (czyli prawie cały czas z górki), w lecie, zrobiona z ciekawości, praktycznie gazu użyłem do ruszenia i podjazdu pod jedno nie duże wzniesienie na trasie bo mnie przyhamowali. Jak by był ciepły dało by się mniej wykazać. Raczej jeżdżę dynamicznie i powyżej tego co inni, ale nie jak wariat.

20181013_220214[1].jpg

20181029_115105[1].jpg

20180731_105237[2].jpg

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konin wyjazd 4 rano sobota

Powrót z Poczdam wieczorem

Ale objazd przez Słubice

 

Średnią 5.9

Jazda 140do 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności