Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazywanie chwilowego spalanie jest nic nie warte. Zwykle ustawiam właśnie 160km/h. NIgdy nie dotarłem do 10l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz jechał jak zwykle to zrób takie zwykłe zdjęcie gdzie będzie średnia 160 i spalanie poniżej 10, bo bajki to każdy może opowiadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2018 o 20:14, paolokos napisał:

To jest wyliczane przez program, którym dysponuje jakaś gazeta motoryzacyjna

A nie, no jak to liczy jakiś program jakiejś gazety to przepraszam, faktycznie bardzo wiarygodne dane.

Pomiary, które robimy to sobie można między bajki włożyć

No dokładnie, to co widzę przy dystrybutorze i za co płacę przy kasie to nie ma najmniejszego znaczenia, ważne są dane porównawcze wyliczone przez program. Dodam, że spalanie wyliczone u mnie przez komputer pokładowy pokrywa się bardzo dokładnie z wyliczeniami dystrybutorów.

24 minuty temu, paolokos napisał:

To jak będziesz jechał jak zwykle to zrób takie zwykłe zdjęcie gdzie będzie średnia 160 i spalanie poniżej 10, bo bajki to każdy może opowiadać. 

Masz na moim zdjęciu, średnią z 17 kilometrów przy prędkości 170, nie rozumiem dlaczego uważasz, że posługiwanie się chwilowym spalaniem jest bardziej miarodajne niż średnia z kilku kilometrów.

 

Co do spalania, faktycznie po przejechaniu ok 4 tysięcy znacznie spadło i teraz średnią z ostatniego tankowania mam 7 - w tym krajówki ok 50% (do 110), 40% autostrady (zazwyczaj tempomat 160 - 180) i średnio zakorkowane miasto ok 10%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nosacz napisał:

Masz na moim zdjęciu, średnią z 17 kilometrów przy prędkości 170,

 

To powiedz jeszcze gdzie tą średnią robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, motomouse napisał:

To powiedz jeszcze gdzie tą średnią robiłeś.

Co to za różnica? Mapki geodezyjne mówią, że od miejsca rozpoczęcia pomiaru do zakończenia teren delikatnie się podnosi, ale to nie ma znaczenia, ponieważ po drodze mijałem kilka wzniesień i spadków terenu. I o ile na początku każde wzniesienie i spadek powodowało odpowiednio wzrost i spadek średniej to po przejechaniu kilku kilometrów wpływ górek i dołków przestał być widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angurten.de, odpowiednio jadąc można wszystko udowodnić, z moich zdjęć wynika, że bitdi pali 4 litry, uważasz, że to prawda? 

Auto Bild testował Passata 1.8 tylko, że 160 KM przy prędkości 180 km/h, wynik 15.5 litra, odcinek testowy dokładnie opisany i miał chyba coś koło 50 km, postęp jaki VW dokonał przy 1.8 180 KM jest wręcz niewiarygodny, zjechali że spalaniem o ponad 30%, wierzysz w to? 

IMG_20160505_095022.jpg

IMG_20160501_081630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nosacz napisał:

Co to za różnica?

 

Zasadnicza. Ukształtowanie terenu ma ogromny wpływ na spalanie, podjazdy mniejszy niż zjazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakoś dziwnie liczysz procenty.

Po drugie oczywiście, że można taki pomiar zmanipulować, ale jest to znacznie łatwiejsze przy jeździe 50 czy 90 km/h jak to pokazałeś niż przy jeździe 170km/h - polecam wrzucić na tempomat 170 i jechać tak długo aż ktoś nie wyjedzie na Twój pas - zobaczymy ile kilometrów ujedziesz i czy uda Ci się dobrać warunki terenowe tak, żeby ten pomiar zmanipulować.

Nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd, przeczytałem ten wątek zanim dokonałem wyboru TSI vs TDI, na początku żałowałem wyboru, ale po dotarciu TSI zszedł do bardzo rozsądnych wartości zużycia paliwa.

Zachęcam innych użytkowników TDI i TSI do zrobienia podobnych pomiarów jak mój. Jeśli mój pomiar jest obarczony tak wielkim błędem jak sugerujesz Paolokos to pewnie ktoś wreszcie wrzuci coś bardziej miarodajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdjęcia   ze średnią  3.6 z 30 km

No ale jechałem za tirem na krajowce:D

 

Przepraszam  wprowadzam w błąd 3.7

Paoloksowi pewnie chodzi  o realną średnią z całego baku

Czy z 5tys km

Pewnie że mam  znajomych  z t si

Którzy mówią  że palą  im 6do7 litrów.

Ale też mam  grupę znajomych którzktórzy mówią że jak nie oglądasz się na spalanie to 8 to minimum 

A ja wierzę i tym i tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI 150 KM

 

20170618_163827(0).jpg.f74c6ec22f966bacec24bdfe2977c7c0.jpg

1.8 TSI DSG

Autem testowym wyjechałem z Łodzi na A1 i przejechałem około 100 km na tempomacie (160 km/h). Różnica 4 litry w spalaniu mnie zniechęciła. Ale może niesłusznie, patrząc na spalanie podane przez nosacz...

 

59bfcc1e63b09_2016-07-0210_46_48.jpg.1e78d5fcb91226e72147fa57a1fe6ada.jpg

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nosacz  normalnie jak bys jezdzic tdi to bys produkowal paliwo.

 

 

Powiem tak, 50 km to zaden odnosik, na pustej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anton napisał:

Autem testowym wyjechałem z Łodzi na A1 i przejechałem około 100 km na tempomacie (160 km/h). Różnica 4 litry w spalaniu mnie zniechęciła. Ale może niesłusznie, patrząc na spalanie podane przez nosacz...

Przy dynamicznej jeździe różnica pomiędzy benzyną a dieslem na pewno się znacznie zwiększy.

Dzięki za screena z 160km/h - faktycznie przy podobnej jeździ różnica pomiedzy tsi a tdi to ponad 2 litry, tak jak było szacowane wcześniej w tym wątku. 

 

@dirve nie wiem co Ci nie pasuje, gościowi z filmiku przy 120 wyszło średnio 7,1, mi przy 150 wyszło 8,3 - powiedziałbym, że dość proporcjonalnie

Edytowane przez nosacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, paolokos napisał:

Angurten.de, odpowiednio jadąc można wszystko udowodnić, z moich zdjęć wynika, że bitdi pali 4 litry, uważasz, że to prawda? 

Auto Bild testował Passata 1.8 tylko, że 160 KM przy prędkości 180 km/h, wynik 15.5 litra, odcinek testowy dokładnie opisany i miał chyba coś koło 50 km, postęp jaki VW dokonał przy 1.8 180 KM jest wręcz niewiarygodny, zjechali że spalaniem o ponad 30%, wierzysz w to? 

 

 

 

Miałem B6 1.8 160 i B8 1.8 180. Drugi palił trochę więcej w trasie ale pewnie zmiana sedan->wariat nie była bez wpływu.

15 przy 180 to jakiś absurd, przy 160 to było spalanie w zakresie 7,5-8,5 zależnie od warunków, nigdy nie miałem średniego większego od 10.

160 to była średnia przelotowa przez lata i 9.x nigdy nie miałem, więc nie wiem jak zrobić 15 przy 180. 

Posiadacze diesli mają zawsze jakieś ciekawe wyniki w obie strony, diesle im nic nie palą a benzyny spalają straszne ilości paliwa. Kto miał benzyniaka to tylko się puknie w głowę.

Z wynikami po 6l przy 160 to wypadacie poza mapy silnika i dla osób które potrafią liczyć wklejacie totalne bzdury.

Przyjmijcie sobie optymistycznie że wasze klekoty mają 200g/kWh i policzcie ile wyjść mniej nie może.

 

Pewnie grochem o ścianę ale poszukajcie sobie map BSFC swoich silników i TSI, przy najlepszych dla was porównaniach wyjdzie że różnica jest 15%.

Wadą map diesla jest to że taką sprawność ma w słabym zakresie obrotów i przy obciążeniu w granicach 85-95%, dlatego klekoty potrzebują wielu biegów, dużo więcej niż 6 czy 7.

Dodajemy do tego to że tankujemy w litrach i z różnic gęstości benzyna traci ok 14% z tego powodu.

Edytowane przez dziki_pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nosacz napisał:

nie wiem co Ci nie pasuje, gościowi z filmiku przy 120 wyszło średnio 7,1, mi przy 150 wyszło 8,3 - powiedziałbym, że dość proporcjonalnie

Jakie dosc proporcjonalne ?  120 i 150 dzieli 30 km/h plus opory powietrza, plus obroty

jezeli mu przy 120 wyszlo 7,1 to przy 150 bedzie min 9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki czy Ty sądzisz że kierowcy diesla nie jeżdżą  benzynami

I kochają bezwarunkowo  ?

 

Ja przez  kilka dni I przed zakupem1.8tsi

Efekt końcowy  taki ze kupiłem diesla jak nie byłem  w stanie zejść poniżej 8 litr.  

CZyli 2.5 litry więcej  od ropy

Minimum 

A stylem jazdy jak za tirem owszem poniżej 7

Ale diesel  robi wtedy poniżej 4

Ale oczywiście nie jestem  zafiksowany na diesla

U mnie jakoś  ekonomia się liczy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie oceniać spalanie na podstawie filmików - podobnie jak napisano wyżej ja też mogę nagrać filmik ze spalaniem 4.9 litra w moim 1.4 TSI ale to bez sensu tym bardziej, że wiem iż spalanie wynosi blisko 7.5 litra? Do takich porównań polecam strony z raportami użytkowników:
Passat B6/7 1.8 TSI@160KM: https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?fueltype=2&constyear_s=2008&constyear_e=2012&power_s=155&power_e=185&powerunit=2
Passat B8 1.8TSI@180KM: https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/456-Passat.html?fueltype=2&constyear_s=2015&power_s=155&power_e=185&powerunit=2

Co wynika z powyższego:
- dla 1.8TSI@160 w B6/7 średnie spalanie wynosi około: 8,24 l/100 km,
- dla 1.8TSI@180 w B8 średnie spalanie wynosi około: 8,35 l/100 km,
- dla 1.8TSI@160 w B6/7 mediana* spalania wynosi około: 8,8 l/100 km,
- dla 1.8TSI@180 w B8 mediana* spalania wynosi około: 8,0-8,4 l/100 km (choć pomiarów jest niezwykle mało).

Dla wersji 2.0 TSI:
- dla 2.0TSI@200/211 w B6/7 średnie spalanie wynosi około: 9,1 l/100 km,
- dla 2.0TSI@220 w B8 średnie spalanie wynosi około: 8,66 l/100 km,
- dla 2.0TSI@200/211 w B6/7 mediana* spalania wynosi około: 9,3 l/100 km,
- dla 2.0TSI@220 w B8 mediana* spalania wynosi około: 8,0 l/100 km (choć pomiarów znów jest niezwykle mało).

Dla wersji 2.0 TDI:
- dla 2.0TDI@140 w B6/7 średnie spalanie wynosi około: 6,3 l/100 km,
- dla 2.0TDI@150 w B8 średnie spalanie wynosi około: 6,2 l/100 km,
- dla 2.0TDI@140 w B6/7 mediana* spalania wynosi około: 6,5 l/100 km,
- dla 2.0TDI@150 w B8 mediana* spalania wynosi około: 6,2 l/100 km.

*mediana - najczęściej powtarzająca się wartość, która moim zdaniem najbardziej oddaje rzeczywistość w przypadku porównań spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam propozycję ;-) 

 

Żeby ukrócić wszelkie dyskusje proponuję Wielki Test Spalania vw-passat.pl ;-) 

Zbieramy się na A1 w okolicach Łodzi, powiedzmy w poniedziałek 30.04, po godz. 22.00 - wtedy ciężarówki już mają zakaz, ruch będzie mały, to będzie można zrobić testy i przy 140 i przy 150 a nawet 170 ;-). Na podstawie ruchu wyczaimy czy polecimy w stronę Wrocławia S8, czy na północ A1 czy na A2 Warszawa/Poznań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Chcecie oceniać spalanie na podstawie filmików - podobnie jak napisano wyżej ja też mogę nagrać filmik ze spalaniem 4.9 litra w moim 1.4 TSI ale to bez sensu tym bardziej, że wiem iż spalanie wynosi blisko 7.5 litra?

śmiało, wrzuć na tempomat 160, zrób 20 - 30 kilometrów i pokaż średnie 4,9 przy średniej prędkości z tych 20 kilometrów 160

@dirve nie chcę Cię drażnić, ale moja pierwsza trasa do 120 zaowocowała  w wynik 7,2 - po dotarciu byłoby pewnie mniej :D

@motomouse jak pojedziecie z Łodzi na wschód i będzie Wam brakowało auta z taką konfiguracją jak moja to może się dołączę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 30 km nie da rady. Ale z 40 km ze stałą prędkością na tempomacie 100 km/h już tak ;) Dla 160 komputer mi pokazywał 7.2 i tyle mniej-więcej wychodziło z tankowania ale jaka to miarodajność jeśli nie możesz tego robić w warunkach powtarzalnych (powyższe z trasy w DE z Monachium do Berina ale trzeba pamiętać, że jest wiele odcinków z ograniczeniem do 60 i 80 ze względu na remonty).

Według mnie takie pomiary na podstawie komputera są zwyczajnie nie miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności