Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dirve napisał:

Mam pytanko, ile wam palą bi-tdi ? 

Od tygodnia mam bi-tdi i przy obecnej pogodzie (poniżej -5) nie jestem wstanie zjechać poniżej 8 litrów ON , czy to trasa czy miasto. 

Ostatnio trasa trochę remontów i wleczenie się za ciężarówkami, autostrada i trasa szybkiego ruchu - średnia 73 i spalanie 8, na odcinku 188 km .

Zastanawiam się czy tutaj temperatura -5 nie odgrywa roli.

Filtr powietrza wymieniłem. Przebieg auta 103 tys. 

Mi się wydaje ze to normalne spalanie bitdi :)

 jak miałem zastępczego 2.0 tdi 190 Ps to palił mi Ok 10 po mieście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano - 5 stopni, przyjechałem na targi do Monachium jakieś 60 km, przez wioski trochę, potem autostrada, i reszta przez Monachium 10 km, spalanie 6.5 litra. Pozd. 

IMG_20180224_140940.jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, paolokos napisał:

U mnie rano - 5 stopni, przyjechałem na targi do Monachium jakieś 60 km, przez wioski trochę, potem autostrada, i reszta przez Monachium 10 km, spalanie 6.5 litra. Pozd. 

Hmm... jak to robisz ? Tryb Normal, czy ECO ?  Przez wioski domyślam się, że jechałeś powoli , a jaka prędkość na autostradzie  ? Jakie opony, bo u mnie jeszcze letnie 235/45 r18. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę zawsze tryb sport, teraz zima 17 cali, w lecie 19 cali, jeżdżę raczej dynamicznie, gdzie jest możliwość to wyprzedzam, jadąc tak jak inni można zejść do poziomu lekko ponad 5 litrów. Także spalanie 8 i więcej to nie wiem jak to robicie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maciej86 napisał:

Mi się wydaje ze to normalne spalanie bitdi :)

 jak miałem zastępczego 2.0 tdi 190 Ps to palił mi Ok 10 po mieście 

Ciekawe ... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MM_VW napisał:

Ciekawe ... ????

Ja też widzę wiecej niż 10 w sytuacji kiedy auto stroi przez kilka chwili na postoju. Średnie spalanie po mieście to około 6,5. Na trasie schodzi do 5. Moja żona potrafi nawet zejść do 4 ale to odstępstwo od reguły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Panowie Tyle ze ja nie robię sobie rekordów niskiego spalania, jeździłem dwa dni , fakt na krótszych odcinkach i 2.0 tdi 190 Ps tyle mi spalił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie nie celuję w niskie spalanie, stąd zaskoczenie, bo 10 l to faktycznie jak robię trasę 3 km w 30 min, stojąc w korkach, ale na trasie powyżej 5 km trzeba się starać by przebić 10 l/100km. Wiec albo podajemy coś reprezentatywnego, albo jakieś przypadkowe rezultaty. 

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24/02/2018 o 07:51, dirve napisał:

Mam pytanko, ile wam palą bi-tdi ? 

Od tygodnia mam bi-tdi i przy obecnej pogodzie (poniżej -5) nie jestem wstanie zjechać poniżej 8 litrów ON , czy to trasa czy miasto. 

Ostatnio trasa trochę remontów i wleczenie się za ciężarówkami, autostrada i trasa szybkiego ruchu - średnia 73 i spalanie 8, na odcinku 188 km .

Zastanawiam się czy tutaj temperatura -5 nie odgrywa roli.

Filtr powietrza wymieniłem. Przebieg auta 103 tys. 

Wczoraj na trasie Wrocław Warszawa przy tempomacie ustawionym na 160kmh spalił mi 7,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiejsza trasa Warszawa-Toruń, aktywny tempomat ustawiony na 140 km/h, oczywiscie trasa przebiegala autostradami.

6DB3FE11-07BE-441D-839E-25F837173C9A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie tym, którzy nie mogą zejść do 7 litrów na 100 km ;)

Trasa z Berlina do Warszawy, nie starałem się specjalnie oszczędzać...

29828915_2219835518028385_854781525_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużawo, 

Częstochowa - Tczew, średnia prędkośc o 21km/h wyższa (a to już b. dużo dla oporów) ale spalanie niższe a taki sam napęd. 

 

IMG_0427.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrząc na Marcina spalanie to  t si  spali 3 litry więcej minimum na trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y.jpg

Tu akurat złapała się na zdjęciu zmiana średniej prędkości,

2.jpg

 

Tyle, że trzeba pamiętać, że tą samą średnią można wykręcić zupełnie różnymi stylami jazdy, więc ten parametr też nie daje żadnej porównywalności

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,

Emerycka jazda do Szczecina (drogami lokalnymi) ale z cały czas włączoną klimą. No tu już TDI nie zszedłby o 3-4 litry niżej :)

Zresztą i tak daleko nam do ekonomiczności spalania dużego tankowca. 

Spalanie rzędu 0,04litra/tona masy/100km nie do pobicia przez żaden samochód. 

 

IMG_0007.JPG

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Berlin-Warszawa wyglądała tak:

- pół godziny w korkach w Berlinie (średnio chyba z 10 km/h),

- potem jazda 180-200 km/h,

- pół godziny w korkach w Warszawie (w żółwim tempie).

Chciałem tylko wsadzić kij w mrowisko, nie mam motywacji bić się o rekordy minimalnego spalania - 90% przebiegu robię w porannym i popołudniowym szczycie w mieście, tak więc i tak nie zejdę ze spalaniem w dolne rejony, szkoda nerwów... A na trasie lubię przycisnąć, zostało mi z BMW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tsi 180 koni spokojna jazda na trasie w przedziale 150-80 km/h to taki wynik u mnie

25CF03EB-B8A7-43EB-BE17-873C27BBAFBC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2018 o 10:23, marcin232 napisał:

Zgadza się,

Emerycka jazda do Szczecina (drogami lokalnymi) ale z cały czas włączoną klimą. No tu już TDI nie zszedłby o 3-4 litry niżej :)

Zresztą i tak daleko nam do ekonomiczności spalania dużego tankowca. 

Spalanie rzędu 0,04litra/tona masy/100km nie do pobicia przez żaden samochód. 

 

IMG_0007.JPG

To ktoś gasi klimę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ikar napisał:

To ktoś gasi klimę????

Słyszałem o takich przypadkach, niektórzy twierdzą że to prawdziwa oszczędność :-)

Ja jak odebrałem auto i włączyłem to od dwóch lat zapomniałem że jest przycisk on/off.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach i tak kompresor pracuje non stop, bo nie ma sprzęgła a wydatek jest regulowany elektronicznie.

Sam czasami sprawdzam jak to pracuje - sytuacja z środy gdzie było prawie 23*C:
- zaraz po uruchomieniu 12 bar
- 2 min jazdy: 7 bar
- 30 min jazdy: 6 bar  =ciśnienie wynikające z temperatury otoczenia - więc kompresor był "wyłączony". Taka sytuacja była aż do końca jazdy do czasu gdy wrzuciłem wsteczny i zamknął się obieg wewnętrzny - ciśnienie podskoczyło do 7 bar.

W przypadku B8 więc sądzę, że może w szczycie lata będzie to jakaś oszczędność ale zabijać się o te 2-3 zł na 100 km aby się zwyczajnie męczyć? Nawet w starej B4-ce jeździłem cały czas na klimatyzacji i gdy czasami na próbę ją wyłączałem to MFA pokazywało spalanie niższe o raptem 0.2-0.4 litra (w 1.9 TDI 90 KM) więc jaka to oszczędność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności