Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, ja jestem dopiero na dotarciu (przejechane 1100km raptem) ale póki co spalanie mnie troche przeraza:

  • trasa ~600km glównie autostrada (zaraz po kupnie) to spalanie 9,1l przy predkosci ponizej limitu (120-130 km/h)
  • trasa 40km po drogach krajowych, bez wyprzedzania i zgodnie z przepisami - 9l
  • trasa 40km po drogach krajowych, ok 100km/h i z wyprzedzaniem od czasu do czasu - 10,5l
  • 15km jazda po miescie w trybie normal bez szalenstw - 12l...
  • 10km jazda po miescie, w trybie normal z delikatnym przyspieszaniem - 14,5l
  • 10km jazda po miescie, w trybie normal ale raczej zwawo - 17l
  • 10km jazda po miescie, szybko (w trybie sport) - 20-22l
  • nie testowalem jeszcze trybu eco :)

Powiem szczerze ze o ile spalanie na trasie jest dla mnie akceptowalne (choc nie wiem jak trzeba jechac zeby wyszlo katalogowe 6l/100km, tempomat z prędkoscia 60km/h czy co?) to spalanie na miescie jest dla mnie troche za duże. Spodziewalem sie 10-12l jezdzac normalnie i 12-14, no moze 15l jezdzac szybko ale jak czasem wracam do domu w pozniejszych godzinach i widze spalanie rzedu 22l to mi szczeka opada (a dodam ze nie przekraczam przy tym praktycznie 100km/h, po prostu korzystam z dobrego przyspieszenia a jade z docelowa predkoscia 70-95 km/h). Dla porownania jezdzilem ostatnio ponad 5000 kilometrow Mustangiem 5.0 V8 450KM i mialem spalanie rzedu 10l na trasie (tak samo 120-130km/h) i 15-17l na mieście jeżdząc szybciej niz wolniej. 

Nie jestem z tych co to kupuja auto za 120k a potem lamentują jak ich 1.4 TSI spala 9l podczas zwawej jazdy, ale jednak spalanie rzedu 20l na miescie jest dla mnie nieakceptowalne przy silniku innym niz V6-V8. A jesli chodzi o spalanie katalogowe to wydaje mi sie poki co zaniżone tak mniej wiecej 2x. Nie jest to moj pierwszy samochód ale pierwszy w którym dysproporcja jest tak duża :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Tyle mniej wiecej co 280km Arteon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Mam Lexusa LS460... Siedzi tam V8 4.6 litra...

Zaraz po zakupie podczas trasy z Hamburga, średnie z trasy po niemieckiej autostradzie i dalej po polskiej wyszło mi ok. 9-10L/100km... a na niemieckiej autostradzie prędkości nieraz były stricte niemieckie, powyżej 200km/h... ale ogólnie rzadko schodziłem poniżej 150km/h...

Także powyższe zużycie paliwa w Passacie, nie patrząc jaki by tam nawet silnik siedział zaskakuje mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 150 km/h i 9-10 l/100 km to bardzo mało jak na benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.01.2018 o 22:27, shoo napisał:

Kurde, ja jestem dopiero na dotarciu (przejechane 1100km raptem) ale póki co spalanie mnie troche przeraza:

  • trasa ~600km glównie autostrada (zaraz po kupnie) to spalanie 9,1l przy predkosci ponizej limitu (120-130 km/h)
  • trasa 40km po drogach krajowych, bez wyprzedzania i zgodnie z przepisami - 9l
  • trasa 40km po drogach krajowych, ok 100km/h i z wyprzedzaniem od czasu do czasu - 10,5l
  • 15km jazda po miescie w trybie normal bez szalenstw - 12l...
  • 10km jazda po miescie, w trybie normal z delikatnym przyspieszaniem - 14,5l
  • 10km jazda po miescie, w trybie normal ale raczej zwawo - 17l
  • 10km jazda po miescie, szybko (w trybie sport) - 20-22l
  • nie testowalem jeszcze trybu eco :)

Powiem szczerze ze o ile spalanie na trasie jest dla mnie akceptowalne (choc nie wiem jak trzeba jechac zeby wyszlo katalogowe 6l/100km, tempomat z prędkoscia 60km/h czy co?) to spalanie na miescie jest dla mnie troche za duże. Spodziewalem sie 10-12l jezdzac normalnie i 12-14, no moze 15l jezdzac szybko ale jak czasem wracam do domu w pozniejszych godzinach i widze spalanie rzedu 22l to mi szczeka opada (a dodam ze nie przekraczam przy tym praktycznie 100km/h, po prostu korzystam z dobrego przyspieszenia a jade z docelowa predkoscia 70-95 km/h). Dla porownania jezdzilem ostatnio ponad 5000 kilometrow Mustangiem 5.0 V8 450KM i mialem spalanie rzedu 10l na trasie (tak samo 120-130km/h) i 15-17l na mieście jeżdząc szybciej niz wolniej. 

Nie jestem z tych co to kupuja auto za 120k a potem lamentują jak ich 1.4 TSI spala 9l podczas zwawej jazdy, ale jednak spalanie rzedu 20l na miescie jest dla mnie nieakceptowalne przy silniku innym niz V6-V8. A jesli chodzi o spalanie katalogowe to wydaje mi sie poki co zaniżone tak mniej wiecej 2x. Nie jest to moj pierwszy samochód ale pierwszy w którym dysproporcja jest tak duża :/

Mój V8 większy o ponad litr pali podobnie. Passat 1.8 TSI pali zdecydowanie mniej, miasto max 12-13l. Trasa 100km/h około 6, warszawa-wrocław non stop 140 tempomat 7,5l.

Mam teraz porównanie z dokładnie takiego samego dnia i jazdy, szukam samochodu dla żony i porównanie, głównie miasto:

Passat 1.8TSI DSG - 11-12l

Golf 1.4TSI 125KM 2017r manual - 6.5l

BMW 520d (nowy) - 9l, ogólnie dużo pali, nawet w trasie

E220d (nowy) - 6.5l - ten to ewenement w każdych warunkach, 6.0 przy 140 na tempomacie

S90 D4 - 8.5l

W twoim przypadku spalanie jest gigantyczne.

Jeśli wersja 280 pali w mieście powyżej 15l to jest beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał @shoo wychodzi, że w mieście pali 12-14l przy normalnej codziennej jeździe. Wyniki miejskie zależą od bardzo wielu czynników i ciężko je porównać. Dużo zależy tu od długości odcinka i temperatury na zewnątrz. Pierwsze kilka kilometrów to w TSI zawsze bardzo duże spalanie, szczególnie w zimie. Codziennie do roboty robię 6-7km to spalanie mam na poziomie 12l w okresie zimowym lub 10-11 w lecie (wersja 220KM bez 4x4). Nie zauważyłem znacznego wzrostu spalania gdy dynamicznie ruszam w mieście pod warunkiem, że nie jest to okupione następującym później gwałtownym hamowaniem. Gdy zrobię 20-25km to średnie spalanie potrafi mi zejść już do 7-8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,0 TFSI 252 KM - pierwsze (i jedyne) 5 km jazdy miejskiej to w granicach 16 l/100 km (czasami +1,0 l/100 km lub w dobrych warunkach przejazdowych bez stawania w minikorkach -2,0 l/100 km).

Dłuższa miejska trasa to już mniejsze spalanie.

Golf 1,4 TSI 125KM DSG w tych samych warunkach to ok. 7-8 L/100 km.

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.01.2018 o 22:27, shoo napisał:

Nie jestem z tych co to kupuja auto za 120k a potem lamentują jak ich 1.4 TSI spala 9l podczas zwawej jazdy, ale jednak spalanie rzedu 20l na miescie jest dla mnie nieakceptowalne przy silniku innym niz V6-V8. A jesli chodzi o spalanie katalogowe to wydaje mi sie poki co zaniżone tak mniej wiecej 2x. Nie jest to moj pierwszy samochód ale pierwszy w którym dysproporcja jest tak duża :/

Ja mam średnie spalanie 10.8 l. Jak jadę z pedałem w podłodze po autostradzie to raz jeden 16.5 widziałem.

Nie wiem jak można do 20 litrów dobić .... Ten vw pali mi dokładnie tyle samo co kiedyś v6 o mocy 210 koni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2018 o 11:44, Tobol napisał:

Z tego co napisał @shoo wychodzi, że w mieście pali 12-14l przy normalnej codziennej jeździe. Wyniki miejskie zależą od bardzo wielu czynników i ciężko je porównać. Dużo zależy tu od długości odcinka i temperatury na zewnątrz. Pierwsze kilka kilometrów to w TSI zawsze bardzo duże spalanie, szczególnie w zimie. Codziennie do roboty robię 6-7km to spalanie mam na poziomie 12l w okresie zimowym lub 10-11 w lecie (wersja 220KM bez 4x4). Nie zauważyłem znacznego wzrostu spalania gdy dynamicznie ruszam w mieście pod warunkiem, że nie jest to okupione następującym później gwałtownym hamowaniem. Gdy zrobię 20-25km to średnie spalanie potrafi mi zejść już do 7-8l.

Chciałbym zobaczyć te 7-8l, obojętne jak :) Generalnie u mnie sytuacja wyglada tak ze wyjeżdżam praktycznie zawsze z garazu w ktorym jest te ~15st, wiec nie startuje na zimno. Ale za to zanim dojade do jakiejkolwiek sensownej drogi, musze przejechac ok 500-800m droga z ogromnymi dziurami. Trwa to zazwyczaj kilka minut i jade z predkoscia ok 5km/h :) Więc w momencie w ktorym dojezdzam do normalnej drogi mam spalanie 35-40l i odleglosc niecalego km. Potem juz tylko spada, ale nigdy nie spada do 12l przy "normalnej" jezdzie (blizej 16).

Prosty przyklad z ostatniego tygodnia: wyjechalem z domu w ciagu dnia (ok 12:00) zeby nie stac w korkach. Jechalem do rodzicow na praktycznie drugi koniec miasta, raczej naookolo zeby nie stac za duzo na swiatlach w centrum. W ponad 50% droga dwu- lub trzypasmowa. Jechalem caly czas w trybie Eco ale lewym pasem - predkosc okolo 70km/h. W miare mozliwosci jechalem na ACC do 80km/h zeby pozwolic mu jechac tak jak chce i uwaza za optymalne. Wyniki ponizej:

 

IMG_2833.thumb.jpg.8ec375f2a35e10427a814b9d88ab47f7.jpgIMG_2832.thumb.jpg.e4b5f10475ff2c33da95324b46b4c0df.jpg

Spalanie 12l jadac tak oszczednie jak to tylko mozliwe. No moze moglbym nie przekraczac 50km/h, ale wiekszosc drog ktorymi jezdze ma ograniczenie do 60-70... Nie mam pojecia jakim cudem mialbym zejsc do wartosci rzedu 7-8l, serio. Gdy jezdze tak ze nie zwracam uwagi na spalanie (czyli to co nazwałbym normalna, codzienna jazda) to wychodzi mi 16-17l niestety. Na razie czekam az na liczniku stuknie te 3000km, jesli bedzie tyle palil to trudno, ale jak na moj gust to za duzo

43 minuty temu, RysiekOchucki napisał:

Ja mam średnie spalanie 10.8 l. Jak jadę z pedałem w podłodze po autostradzie to raz jeden 16.5 widziałem.

Nie wiem jak można do 20 litrów dobić .... Ten vw pali mi dokładnie tyle samo co kiedyś v6 o mocy 210 koni ...

Trzymam zatem kciuki zeby sie dobrze dotarł, bo gorzej niz wersji 280KM chyba byc nie moze, nie?:)

Przypomne: Alltrack, 2.0 TSI 220KM, 4x4

Edytowane przez shoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 TSI (manual seden) po warszawie, 11 litrów, teraz w zimie

W trasie jestem w stanie osiągnać super wynik, ale jeżdzę głównie po mieście.

Jak na mój gust, to zależy, mogłbobyć mniej, ale też znam inne samochody które palą gorzej. Jak to Passat, średnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości odcinki pokonujesz w Warszawie że masz średni 11 l/100 km ?

Nie stoisz w korkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździlem ostatnio po dużym mieście, korki non stop, parę godzin, tragedia, tyle w mieście pali Bitdi, pozdrawiam. 

IMG_20171227_180146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shoo napisał:

Nie mam pojecia jakim cudem mialbym zejsc do wartosci rzedu 7-8l, serio.

7-8 l to ja mam w 150 konnym dieselu ;-)

3 godziny temu, shoo napisał:

Gdy jezdze tak ze nie zwracam uwagi na spalanie (czyli to co nazwałbym normalna, codzienna jazda) to wychodzi mi 16-17l niestety.

Przy normalnej, "codziennej" jeździe - po centrum i obok - mieszczę się w 10 :D Takie uroki Łodzi - najbardziej zakorkowanego miasta w Europie i 5 na świecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 tsi manual 235/40/19, obrzeża Poznania z lekkimi korkami, średnie spalanie 8-9l. Auto w ogrzewanym garażu. Styl jazdy normalny (trochę w sznurku z innymi i trochę wyprzedzania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem swoje raporty spalania:

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/81862

Aby post był kompletny dodam też opis auta: Sedan HL 2.0 TSI 220KM, bez przeróbek, MY2017, olej z ASO. Jazda głównie samemu, ewentualnie z żoną, małymi dziećmi i niewielką ilością bagażu.

Każda kropla benzyny jaką wlałem do auta jest w tym zestawieniu. Jeżdżę w sumie mało kilometrów ale praktycznie codziennie, z przewagą krótkich odcinków 6-7km. Średnia z całości (17768km) to 9.4l/100km.

 

spalanie-passat.png

 

Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 5.9l na odcinku 24km (w marcu, na zimówkach, z klimą) i nawet zrobiłem zdjęcie ku pamięci :-) Jak zobaczyłem przypadkiem 6.5 to już celowo jechałem na wynik.

IMG_0487.thumb.jpg.c8708a49bf0f58dd632ffb101cd6d4b0.jpg

 

Edytowane przez Tobol
dodanie rekordu spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.4 jest ok

Przy takim silniku to do przyjęcia.

Żona dojeżdża do pracy 35 km do konina

Latem5  

Zimą5.5

Na trasie do  Bułgarii jazda przepisów Plus 10 do 20 km h 

Wyszło5.1 

Pełen samochód

Jazda na autostradzie 150 do  160Non stop 7.3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trasie do pracy około 10km  w mieście. średnio 40 minut jazdy. mniej więcej 3/4 trasy to miejski średni korek, reszta w miarę pusta droga prawie bez świateł i przejść, szkrzyżowań.

miałem octavię 1.9 tdi bxe, manual to średnio wychodziło 8 litrów

teraz 1.8 tsi 180 km, manual wychodzi 10 litrów

Teoretycznie benzyna pali więcej więc niby normalnie ale chyba trochę za duże spalanie więc może muszę się nauczyć inaczej jeździć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 14:38, d7d napisał:

Jakiej długości odcinki pokonujesz w Warszawie że masz średni 11 l/100 km ?

Nie stoisz w korkach?

Oczywiście że stoję w korkach. 10km. Trudno w tym mieście o nie stanie w korkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Toruń -Gdynia -gdansk 

autostrada 150-160 km/h

1.8tsi dsg

8FED842E-E289-4F48-9BA3-C768EEE36441.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności