Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie widziałem jakiś znaczących różnic w spalaniu po dłuższym przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, integrale said:

Po jakim dystansie powinno spaść spalanie?

Ja mam przebieg poniżej tysiąca i średnie spalanie 11,5 l przy bardzo spokojnej jeździe.

W mieście na krótkich odcinkach (ok 4 km) pokazuje średnie spalanie 13,5 litra, masakra jakaś?

z tego co widze to faktycznie w TSI trzeba dluzej jechac zeby zaczelo to spadac do poziomu akceptowalnego. albo w B6 po prostu obliczenia byly inaczej robione - sredniej.

A kazdym razie na krotkich odcinkach 3-5km w miescie 10-11 jest normą - przy spokojnej jezdzie. wynika to z ciaglego zatrzymywania sie na swiatlach itp.

Jezeli jedziesz te 30-50km to juz zaczyna to pokazywac inaczej - oczywiscie jezeli jedziesz drogą poza miastem (autostrada itp). TSI po prostu ma wyzsze skoki spalania i jest czule na gaz, wiec lokalne gorki tak nie usredniają jak w TDI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, MM_VW said:

Ja akurat nie widziałem jakiś znaczących różnic w spalaniu po dłuższym przebiegu

moze nie widziales bo na miescie jedziesz i masz te 10-11 litrów, a na trasie dajesz w palnik 160km/h i tez masz te 10-11 litrów wiec srednia jest podobna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, integrale napisał:

Po jakim dystansie powinno spaść spalanie?

Ja mam przebieg poniżej tysiąca i średnie spalanie 11,5 l przy bardzo spokojnej jeździe.

W mieście na krótkich odcinkach (ok 4 km) pokazuje średnie spalanie 13,5 litra, masakra jakaś?

Ja zawsze w trakcie jazd testowych w 1.8 TSI uzyskiwałem spalanie ok, 10.5 litra/100 km, a w trakcie krótkich odcinków oscylowało ono w okolicach 13-15 l/100 km ( żeby nie było raz przejechałem A2  ponad 100 km i na końcu miałem spalanie10.7 l/100 km).

Oczywiście są tu na forum głosy, że 1.8  TSI przy prędkościach 160 km/h spala 8.x /100 km, ale dla mnie to raczej myślenie magiczno-życzeniowe.

W 1.8  TSI 8 litrów można oczywiście uzyskać, ale przy spokojnym stylu jazdy.

2.0 TDI 150  KM w mieście to spalanie max. 9.0 l/100 km na krótkich odcinkach i 7.5l/100 km na trasie - ale to już jazda bardzo dynamiczna ok.160 km/h,  częste przyspieszanie.

Mam także  Tiguana II 1.4 TSI 150 KM i on w mieście pali na krótkich odcinkach 10.5-11 l., a na autostradzie 9.0-9.5 litra ( jazda dynamiczna ok.160 km/h).

Ilu kierowców tyle opinii. Cieszy mnie, że są na forum osoby potwierdzające moje spostrzeżenia dotyczące spalania 1.8 TSI.

Dla mnie różnica spalania 3-4 litry ( 2.0 TDI 150 KM versus 1.8 TSI ) w momencie zakupu wydawała się dość spora. Doceniam natomiast w silnikach TSI ciszę w trakcie postoju na światłach, praktycznie nie słychać        silnika i oczywiście 100 km/h uzyskiwane na 2-gim biegu, co daje frajdę przy dynamicznym starcie. Natomiast dźwięk TDI w czasie jazdy mi osobiście nie przeszkadza, zwłaszcza, że TDI nie trzeba kręcić wysoko( poza tym B8 jest dość dobrze wyciszony).

P.S. Kolejny VW to pewnie będzie 2.0 TSI- osiągi, cisza, DSG, na spalanie nie będę chyba już zwracał  uwagi...

 

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tjord napisał:

moze nie widziales bo na miescie jedziesz i masz te 10-11 litrów, a na trasie dajesz w palnik 160km/h i tez masz te 10-11 litrów wiec srednia jest podobna. 

Skoro tak twierdzisz to zapewne tak właśnie było.:fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakiś specjalny sposób dbaliście o tzw. docieranie silnika? Oczywiście salonie mówią co innego, w instrukcji jest napisane co innego. Ile osób tyle opinii na ten temat.

U mnie spalanie w cyklu miejskim w BiTDi na poziomie 10-11,5 litra ale to dopiero pierwsze 500 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 tsi dsg  z dzisiaj 75% trasa reszta miasto 

IMG_9975.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze spalanie poprawiło mi nieco humor-1.8 tsi z dsg

8734254A-2560-48F9-9660-D8C9CC559780.jpeg

Edytowane przez integrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Maciej86 napisał:

Chyba delikatnie jechałeś co :)?

Przez 30km  jazda spokojna po mieście, pozostałe to droga szybkiego ruchu prawym pasem ok  90km/h. Jazda bardziej w celu poznawczym żeby zobaczyć do ilu da sie zejść...

 

Edytowane przez integrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam a3 8V 2.0 tdi po wirusie to dopiero teraz widzę ile więcej przejadę za np 100 zł a3 w porównaniu do Passata. Oczywiście mówię o tym samym stylu jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocław -> Świdnica 11,6 - dało się cały czas wyprzedzać

Świdnica -> Wrocław 9.3 - w pewnym momencie był taki sznur aut, że wyprzedzanie było po prostu bez sensu, aczkolwiek gdzie się dało to ogień.

Mam nadzieję, że ten post nic nie wniesie w temat spalania oprócz zamieszania :D

Pozdro :) Aha tryb Normal zresztą jak widać na zdjęciach - opony 19" 235

passat1.jpg

passat2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej86 a nie taki, jak ma napisany w profilu? B8 2.0 TSI 280KM DSG6

Swoją drogą coś rozszalałeś się po forum, aż Cię systemy antyspamowe złapały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maciej86 napisał:

A jaki motor ?

Znajdziesz w jego stopce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziś trasa gdansk - mierzeja wiślana, tryb eko , jazda jak emeryt.

tak tylko chciałem zobaczyć jak nisko można zejść, pierwszy i ostatni raz bo taka jazda to nie dla mnie. 

D07A8B5D-8963-49A6-9968-A0FD8548BD58.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedziela 

wyjazd o 5   rano dojazd 45 km  do  autostrady we włocławku a potem   do piotrkowa tryb.

tempomat  150-160 non stop  

średnia 7,8  

 

średnia 117  km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego samego dnia kraków -włocławek  przez kielce 6,0   86km/h

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsze 500 km za mną. Mieszany cykl, trasa Toruń- Bydgoszcz-wliczajac korki w obu miastach.

Nornalna jazda bez sportowego zacięcia.?

4AF807BE-5A8A-49AD-94C2-AD103910DAE8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój komputer samoczynnie wyzerował mi spalanie długookresowe, ktoś wie jaki mógł być tego powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, integrale napisał:

Dzisiaj mój komputer samoczynnie wyzerował mi spalanie długookresowe, ktoś wie jaki mógł być tego powód?

 

Wskazania resetują się samoczynnie po 99h / 9999 km. Ewentualnie jeśli taka sytuacja nie mogła mieć miejsca to :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności