Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

daro1978 a powiesz gdzie dokładnie to zrobić ? i jak to zrobić? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@daro1978 chldzi mi o instrukcje :)

 

sterownik 17-instruments

adaptacje 10

IDE00499-Display correction of consumptions and operating range

i zmieniasz 100% na inną wartość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, już ogarnąłem i zmodyfikowałem , działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje, już ogarnąłem i zmodyfikowałem , działa :)
[emoji1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, spoko. O to chodzi w tym wątku. Ale czasami mógłbyś dać popić tdi:)

 

to jest wszystko co mogłem zrobić....ale powiem szczerze....więcej emocji mam podczas misji :)

moc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

U mnie z tym spalaniem nie wyglada to tak kolorowo

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]154920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154921[/ATTACH]

U mnie z tym spalaniem nie wyglada to tak kolorowo ��

Ja długookresowo mam identyczne spalanie i uważam ten wynik za bardzo dobry ( Jeżdżę dość dynamicznie. Eco-driving i spalanie w okolicach 4-4.5 l/100 km mnie nie interesują, mimo że takie wyniki są możliwe w przypadku tego silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długookresowo mam identyczne spalanie i uważam ten wynik za bardzo dobry ( Jeżdżę dość dynamicznie. Eco-driving i spalanie w okolicach 4-4.5 l/100 km mnie nie interesują, mimo że takie wyniki są możliwe w przypadku tego silnika).

 

Jestem podobnego zdania. Tutaj to jak dla mnie realne spalanie. Myśle że troche zawyża ten wynik fakt że czasami na postoju mam auto włączone przez dłuższa chwile. Jednak zejście poniżej 5 to juz bardziej eco driving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dalej po przejechaniu 63tyś km utrzymuje średnie spalanie od nowości w granicach 10,2 l/100km.

Poniżej 7l to Eco Driving (rokordowo niskie 6tki mi się udało), normalna krajowa trasa 8-9l, miasto w zależności od natężenia ruchu 11-13l, ostre deptanie po mieście 15l, za to taka trasa jak np. Wawa-Poz (A2) z prędkością przelotową 180-200kmh to wychodzi niecałe 12l, na prawdę uważam że uczciwie. Myślę, że dzięki dość dużej mocy, silnik nie musi się tak wysilać przy wyższych prędkościach, auto jest też dość opływowe stąd wg. mnie takie rozsądne jak na benzynę wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP_20170902_20_33_29_Pro.jpg

 

To mój rekordowy eco-drive po krajówkach (klima off, tryb eco).

Normalnie trasa to 6-7, przy bardziej dynamicznej do 8,5. Miasto to już inna bajka, zazwyczaj sporo powyżej 10, krótkie odcinki w godzinach szczytu to już koło 15 :( Z tym, że po mieście nie oszczędzam (tryb S lub D, dynamicznie, klima cały czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziadkowa jazda, ale trasa nocą z rodziną, a na Słowacji pełno zwierzyny na drogach :)

Droga powrotna z Chorwacji. (Rab->Letenye->Sahy->Jabłonka->Kraków)

Chorwacja: zjazd z wyspy na autostradę 30-50km/h, potem autostrada: 160-180km/h

Węgry: 135km/h na tempomacie

Słowacja: 50-70km/h (dziadkowa jazda nocą)

Polska: 70-100km/h

 

WP_20170910_05_25_07_Pro.jpg

 

Droga Kraków->Jabłonka->Sahy->Letenye - Węgry 130km/h, Polska/Słowacja przepisowo to spalanie było 6.1l.

Edytowane przez thr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiamy się z żoną nad zakupem właśnie passata B8 1.8 TSI 180KM DSG mamy ofertę z 2016 r. ma przejechane 36 tys. ale czytałem coś o awaryjności tego silnika, że pobiera olej ?? czy ma pan z nim jakieś problemy? Nie wiem też jak z tym spalaniem właśnie z taką jazdą pół na pół trochę w mieście i poza. Czy zejdziemy poniżej 9l ??

Czy wybrać 1.4 150KM manualna, nowy samochód?

Edytowane przez pablos1407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1.8TSI w B8 to już temat brania oleju został zażegnany, to jest inny motor. Co do całej reszty się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiamy się z żoną nad zakupem właśnie passata B8 1.8 TSI 180KM DSG mamy ofertę z 2016 r. ma przejechane 36 tys. ale czytałem coś o awaryjności tego silnika, że pobiera olej ?? czy ma pan z nim jakieś problemy? Nie wiem też jak z tym spalaniem właśnie z taką jazdą pół na pół trochę w mieście i poza. Czy zejdziemy poniżej 9l ??

Czy wybrać 1.4 150KM manualna, nowy samochód?

Wszystko zależy oczywiście od trybu jazdy, ale ja w mieście (Kraków) nigdy nie schodzę poniżej 9l. Zazwyczaj 9-10.5l. W trasie co innego:

- drogi krajowe ~90-100km - spokojnie zrobiśz w okolicach 6.1-6.5l

- autostrady spokojnie: ~120km - około 6.7-7l

- autostrady szybciej: ~160-200km - 8-10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy oczywiście od trybu jazdy, ale ja w mieście (Kraków) nigdy nie schodzę poniżej 9l. Zazwyczaj 9-10.5l. W trasie co innego:

- drogi krajowe ~90-100km - spokojnie zrobiśz w okolicach 6.1-6.5l

- autostrady spokojnie: ~120km - około 6.7-7l

- autostrady szybciej: ~160-200km - 8-10l

Identyczne spalanie mam w 2.0 tsi 220 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy oczywiście od trybu jazdy, ale ja w mieście (Kraków) nigdy nie schodzę poniżej 9l. Zazwyczaj 9-10.5l. W trasie co innego:

- drogi krajowe ~90-100km - spokojnie zrobiśz w okolicach 6.1-6.5l

- autostrady spokojnie: ~120km - około 6.7-7l

- autostrady szybciej: ~160-200km - 8-10l

 

no ja mam zaskaująco duzo - ale licze po dotarciu po 1000 km zacznie spalac mniej. narazie na miescie na krotkich odcinkach mam 9-11L a jestem znany z tego ze naprawde grzecznie jeżdzę, w TDI CR 2.0 mialem max ok. 6.5L na tych samych "Trasach". z tego co widze to jednak TSI bardzo reaguje na gaz, że tak powiem jest czuły - od razu po dodaniu lekko gazu wpada na maxymalne poziomy zużycia - albo tak tylko pokazuje AID...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem swoim jakieś 5 tys. km. Jak jeżdżę spokojnie, to spalanie utrzymuje się w okolicach 6,5 l/100 (według wskazań komputera, przy dystrybutorze wychodzi jakieś 6,8-6,9). Jak jeżdżę "normalnie" (jak na siebie), to oscyluje wokół 7,2-7,4 l. Poprzedni samochód (Alfa 159 170 KM JTDm) palił mi mniej więcej o litr więcej (7,5-,8,5 l/100 km). Najwięcej po mieście (Kraków, korki, upał) spalił mi 9,5 l/100 km, zazwyczaj na krótkich odcinkach miejskich bez dużych korków wychodzi 7,5. A więc jak na automat i 4motion jest bardzo przyzwoicie.

 

Najniższe spalanie na dłuższej trasie (boczne drogi, płasko - między Częstochową a Łodzią, tryb eco, spokojna równa jazda):

 

20170803_140646439_iOS.jpg

 

Można by zejść niżej, ale był straszny upał (34 stopnie), a na klimatyzacji nie oszczędzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja mam zaskaująco duzo - ale licze po dotarciu po 1000 km zacznie spalac mniej. narazie na miescie na krotkich odcinkach mam 9-11L a jestem znany z tego ze naprawde grzecznie jeżdzę, w TDI CR 2.0 mialem max ok. 6.5L na tych samych "Trasach". z tego co widze to jednak TSI bardzo reaguje na gaz, że tak powiem jest czuły - od razu po dodaniu lekko gazu wpada na maxymalne poziomy zużycia - albo tak tylko pokazuje AID...
No niestety każde dodanie gazu w celu rozpedzenia auta to od razu ogromne zużycie paliwa. Dopiero podczas utrzymywania stałej prędkości spada. Dlatego też na spokojnej trasie bez problemu osiągnąłem 6 litrów ale miasto przy spokojnej jeździe to co najmniej 9 litrów a przeważnie między 10 a 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczyłem Arteona 2.0 bitdi 240 km 4 motion i miałem w Wawie 10 litrów ponoć w mieście na spokojnie 8.5 średnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja mam zaskaująco duzo - ale licze po dotarciu po 1000 km zacznie spalac mniej. narazie na miescie na krotkich odcinkach mam 9-11L a jestem znany z tego ze naprawde grzecznie jeżdzę, w TDI CR 2.0 mialem max ok. 6.5L na tych samych "Trasach". z tego co widze to jednak TSI bardzo reaguje na gaz, że tak powiem jest czuły - od razu po dodaniu lekko gazu wpada na maxymalne poziomy zużycia - albo tak tylko pokazuje AID...

 

Jeśli chodzi o porównanie tego co pokazuje AID, a rzeczywiste spalanie to raz liczyłem od pełnego tankowania i różnica mi wyszła 0.2l, ale tylko raz tak policzyłem, więc nie można uogólniać, że zawsze jest tak dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności