Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Bydgoszcz - Grudziądz, bardzo dynamicznie

20170513_184134.jpg

 

Ta sama trasa,spokojna jazda

20170511_190639.jpg

 

A tutaj mój rekord - 70km nadmorskimi drogami, jazda sznurkiem jeden za drugim bez wyprzedzania.

IMG-20170703-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile ci pali jak jedziesz tak do 120km/h

 

Do 120 jest szansa zrobić 6-6.5 w zależności jaki jest ruch ;) ale po co się snuć jak można normalnie jechać a tragedii nie ma.

Jak wracałem z Salzburga do Katowic to od Wiednia już praktycznie 160 na aktywnym momentami 180-200 i udało się dowieźć 7.9 ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękne spalanie. Za 3 tygodnie odbieram mojego 2.0 tsi i też liczę na takie spalanie w trasie przy rozsądnej jeździe. Czy ty masz chip na 300 KM? Czy przed podniesieniem mocy spalanie było na podobnym poziomie?

 

Box SpeedBustera i dolot VWR600 ;)

Wcześniej spalanie oscylowało w granicach 8l przed boxem, ale trzeba się "nauczyć" jeździć bo po przesiadce z czegoś słabszego korci pod butem do szybszej jazdy :) obecnie przebieg prawie 80k po 1,5 roku. Znacząco poprawia się dynamika przy 100-250 w porównaniu z 280km idzie praktycznie cały czas liniowo do odcięcia, podczas gdy 280ka "słabnie" przy 200 i dobicie do odcinki trochę zajmuje.

Muszę wypożyczyć RL i zmierzyć czasy 0-100 i 100-200 ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Box SpeedBustera i dolot VWR600 ;)

Wcześniej spalanie oscylowało w granicach 8l przed boxem, ale trzeba się "nauczyć" jeździć bo po przesiadce z czegoś słabszego korci pod butem do szybszej jazdy :) obecnie przebieg prawie 80k po 1,5 roku. Znacząco poprawia się dynamika przy 100-250 w porównaniu z 280km idzie praktycznie cały czas liniowo do odcięcia, podczas gdy 280ka "słabnie" przy 200 i dobicie do odcinki trochę zajmuje.

Muszę wypożyczyć RL i zmierzyć czasy 0-100 i 100-200 ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co z gwarancją? Masz jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Box i dolot P&P w każdej chwili do ściągnięcia :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z tym odczytem spalania "długookresowo" mi się to samo kasuje najdłuższy okres miałem 2 tankowania 1700km.

Teraz większy przebieg mam podany w zakładce od tankowania niż długookresowo.

To się gdzieś ustawia czy jak? Czemu to się kasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się kasowało, w trakcie serwisu zrobili "aktualizacje oprogramowania" i już jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystans 105km średnia 83 wynik na zdjęciu IMG_6681.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

3 dni temu jechałem trasę z południa nad morze, głównie A1 (prędkości jak się dało koło 150 - bo były korki), sporo dwupasmówki i też trochę dróg lokalnych, jak zatankowałem i podzieliłem zatankowane litry przez kilometry, to wyszło 6.5.

Komputer pokazywał 6.

Silnik 2.0 TDI z automatem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

3 dni temu jechałem trasę z południa nad morze, głównie A1 (prędkości jak się dało koło 150 - bo były korki), sporo dwupasmówki i też trochę dróg lokalnych, jak zatankowałem i podzieliłem zatankowane litry przez kilometry, to wyszło 6.5.

Komputer pokazywał 6.

Silnik 2.0 TDI z automatem.

Pozdrawiam

 

Jak jeździłem dieslami VW to zawsze około 0,5l na komputerze zaniżały, benzyniaki w punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest w punkt, rozbieżności są minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się ile MAX można zrobić na zbiorniku mam 2.0 TDI 150 KM chyba to najbardziej ekonomiczna jednostka.

w samochodzie (kombi) 4 osoby , pełen bagażnik.droga to 200km po PL normalne drogi miasta itp. 1200km do autostrady w niemczech. Autostrada to nie tylko długa prosta ale też przewężenia i roboty z ograniczeniami 80 czy 60, korki itp.

pomiar od świecka czyli łatwiejsza część bo autostrady

IMG_20170801_093352.jpg

to po 2 godzinach teoria mówiła że zrobię 1500km na zbiorniku

 

IMG_20170802_181050.jpg

na koniec wyszło 1400km zasięgu jednak 200km po PL zmienia wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy 280 pochwalilby sie swoimi wynikami?:-) kusi to autko ale przywyklem ze nawet wielki x6 313km spala 9l dlugodystansowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 280 i nawet się nie zastanawiaj. Napęd na 4 koła jest nie do przecenienia. Trochę żałuję, że go nie wybrałem. Średnio będzie palił koło 10l ale to jest żaden koszt biorąc pod uwagę cenę auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie może użytkownicy 280 się wypowiedzą na temat spalania tej jednostki. Chyba ze wciąga tyle ze się nie zerka :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=90&model_id=1423&fuel_type_id=1&year_from=2014&year_to=2017&gearing_type=automatic&power_from=200&power_to=&club=0&search=Szukaj 220KM wg tych wyników pali średnio od 8.3 do 10.5. Spory rozrzut wiec jedna opinia dużo nie da. 280 będzie na pewno palił troszkę więcej ale i tak najwiecej zależy jaką się ma nogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak chcesz kupić 280 to należy pogodzić się ze średnim spalaniem 12l. Oczywiście mi teraz średnie zeszło do 10, ale jeżdże głównie trasy krajowe bez autostrad, większość ludzi, którzy chcieli się przejechać przewiozłem. Auto jest super, naped na 4 daje frajde, zajebiste uczucie jak chcesz się powygłupiać na pustym dwupasmowym rondzie, albo przy skręcie w lewo. Nawet jak wszystkie systemy są włączone ale dasz mu porządnie w palnik to czuć jak tyłek ucieka... Oczywiście nie trzeba robić kontry ani innych rzeczy bo elektronika czuwa, ale samo uczucie jest mega.

 

Jedyna bolączka tego auta to 6 biegowa skrzynia - przy 180 mamy już 4k obrotów na 6 biegu. Gdyby był 7 biegowy automat z eRki albo z Arteona to była by bajka. Ale kupując 280 najlepiej nastawić się na spalanie 12l/100 jak się z tym pogodzisz to będziesz miał frajde z auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Tobol, spalanie zależy od nogi i warunków na drodze. Auto potrafi spalić ze startu zimnego, w obecnych warunkach przy jeździe zbliżonej do zgodnej z przepisami, bez niepotrzebnych gwałtownych przyspieszeń (normalne rozpędzanie, nie gwałtowne wciskanie na obroty) nawet 8.5l/100km po mieście bez świateł, nie powiatowym, gdzie nie ma dużo skrzyżowań, prawie bez ruchu, na odcinku ok 10-15km (wieczorna przejażdżka). Na co dzień, jeżdżąc "normalnie", a mam raczej ciężką nogę, średnia jest w okolicach 10-11, to samo miasto, zbliżona odległość. Z trasy, przy założeniu że jest to krajówka, np krajową 79 z Kozienic do Warszawy (~100km w jedną stronę), lub do Pabianic krajową 12 (~200km w jedną stronę) - wychodzi mi średnia ~9l/100km, przy czym jak się da to jadę do +40km/h od dozwolonej i jak trzeba to gaz w podłodze przy wyprzedzaniu. Wjechanie w miasto typu Warszawa natychmiast podnosi ten wynik 0,6-1.0 l/100km (na odcinku ~200kkm), zależnie ile się stoi, przy czym wtedy staram się w sensownych miejscach używać SS. Na początku, jak był nowy wyniki oscylowały w okolicach 8.5/100 w trasie, ale jeździłem delikatnie. Wszystko na trybie normal, z klimą. Średnia z 6600km to w granicach 10l, ale w tym sporo po mieście j.w. mniej więcej 50/50 z trasami j.w. Zauważalnie najwięcej wychodzi na S, gdzie prędkości są inne, dochodzą szybkie wyprzedzania przy dużych prędkościach, ale konkretów nie podam, bo S7 od radomia do krakowa istnieje teoretycznie i tam panuje jeszcze wolna amerykanka., a na innych jeszcze nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie jak chcesz kupić 280 to należy pogodzić się ze średnim spalaniem 12l. Oczywiście mi teraz średnie zeszło do 10,

 

U mnie jest po mieście 12, w trasie szybka jazda 10, ekonomiczna 8.5 (raz tylko się pokusiłem tak jechać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-11 220 4-motion , przy mocny deptaniu 15 jak nic ,,,, chyba nieżle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności