Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Szybsza podróż nad morze, trasa Katowice - Niechorze. Komplet pasażerów oraz pełny bagażnik

 

[ATTACH=CONFIG]154259[/ATTACH]

W jaki sposób zrobiłeś średnią 120 km/h na dystansie 673km ??

Ile jechałeś ? 150-160km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się jedzie w nocy, przy pustej drodze to wcale nie taki straszny wyczyn. Tirów nie ma, można tempomat załączyć na 150 i heja ?

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy że 85% drogi jechał z taką prędkością...?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Obecnie GM pokazuje czas dojazdu 6.30 ... W nocy zrobienie tej trasy w czasie krótszym o godzinę nie jest czymś strasznym. Cały czas autostrada, z wyjątkiem krótkiego odcinka A4-Zielona Góra gdzie w nocy można spokojnie jechać 120 km/h

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób zrobiłeś średnią 120 km/h na dystansie 673km ??

Ile jechałeś ? 150-160km/h?

 

Autostrada pod 200km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżę 2x do roku do Polski i żeby średnia była 130km/h (często jest) przejeżdżając nocą Niemcy (trasa ~ 687km) tam gdzie nie ma ograniczeń prędkości dość długo jadę z prędkością >200km/h. Średnio przejazd zajmuje mi ~5.15min. Naprawdę żeby mieć taką średnią trzeba się dobrze sprężyć i dawać po garach...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Warunki sprzyjały niemniej jednak chciałem pokazać ze uzyskanie tej średniej prędkości pociągło za sobą nie małe zużycie paliwa. Wiec spalanie 5,5 litra jak niektórzy piszą przy średniej prędkości 140 to pic na wode No chyba ze ktoś resetuje licznik co 20km i po prostej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170617_223924.jpg

IMG_20170617_223857.jpg

dystans 479 km z lokum w Sopocie do lokum w Radomiu. 2x autostrada + 50tka +7mka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autostrada pod 200km/h.

 

Małe zużycie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170723_171438.jpg

Tak dla porównania. Trasa nad morze - A2, S3 i krajówka. Tym razem Tiguan II 1.4 TSI 150 KM (masa podobna do B8 )

Kilka tygodni wcześniej jechałem tą samą trasą moim B8 i spalanie wyszło 6.4 (styl jazdy podobny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tsi też spalanie ma do przyjęcia

1,8 tsi paliłby waszym zdaniem tyle samo?

 

mi z 6tyś km ostatnich pokazuje 5,1

 

wczoraj wracałem z borów tucholskich

nie chciałem walczyć o 2-3 min na każdych 100km

jechałem 90-100kmh- na zasadzie niech się inni gonią ze sobą

na obw torunia i inowrocławia jechałem 120 km h - wyszło 4,4

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda teraz tak (1.8 TSI) po przejechaniu 100km A4: od tankowania i długoterminowe

 

20170724_170117.jpg

20170724_170221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to wygląda teraz tak (1.8 TSI) po przejechaniu 100km A4: od tankowania i długoterminowe

 

[ATTACH=CONFIG]154295[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154296[/ATTACH]

Mam pytanie. Z jaką prędkością jechałeś na A4, skoro średnia prędkość na zdjęciu to 81 km/h? Ja jadąc nad morze średnią mialem 121 km/h, ale jechałam A2, S3 i drogami krajowymi. Przy takiej niskiej średniej nie dziwi spalanie 6.9 w 1.8 TSI.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Z jaką prędkością jechałeś na A4, skoro średnia prędkość na zdjęciu to 81 km/h? Ja jadąc nad morze średnią mialem 121 km/h, ale jechałam A2, S3 i drogami krajowymi. Przy takiej niskiej średniej nie dziwi spalanie 6.9 w 1.8 TSI.

 

ACC ustawiony na 130, ale nie przez całą drogę. Poniżej 90 nie schodziłem od bramek w Balicach. Max 160 ale tylko wtedy aby wyprzedzić ciąg aut. Do tego dojazd ok 20 km do bramek poniżej 80km/h. No i średnia na całej trasie z Krakowa do Wrocławia wyszła 97km/h średnie spalanie od zatankowania finalnie 6.8 :)

 

Nie zyluje silnika, nie przyspieszam gwałtownie, nie wchodzę na obroty powyżej 3500,bo nigdzie mi się nie spieszy, wolę jeździć ekonomicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zyluje silnika, nie przyspieszam gwałtownie, nie wchodzę na obroty powyżej 3500,bo nigdzie mi się nie spieszy, wolę jeździć ekonomicznie :)

To rozumiem. Ja w 1.4 TSI mam spalanie dużo wyższe, ale niestey nie jeżdżę ekonomicznie. Zawsze powtarzam, że styl jazdy ma kluczowe znaczenie dla spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe zużycie paliwa.

 

Dodam jedynie ze mam koła 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jedynie ze mam koła 19"

 

Średnica to jedno a bardziej liczy szerokość opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To rozumiem. Ja w 1.4 TSI mam spalanie dużo wyższe, ale niestey nie jeżdżę ekonomicznie. Zawsze powtarzam, że styl jazdy ma kluczowe znaczenie dla spalania.

 

Średnie spalanie długookresowe jeszcze mi spadło z 7.3 na 7.2 w trasie Krakow-Wroclaw-Lipsk-Krakow ale po niemieckich autostradach przy włączonym ACC jak się za kimś jedzie nawet w lekkim korku to spalanie jest niskie. Generalnie z ACC jestem bardzo zadowolony. Średnia prędkość na tej trasie wyszła mi 101km/h a od tankowania spalanie na poziomie 6.8 i na 1 baku mogę spokojnie 1000km przejechać.

Jak na razie więc po zrobieniu 3 tys km przez 3 tyg od odebrania auta jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga powrotna

 

IMG_6564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0b6971a6ab1e90d6d02cb241fc4f2e0b.jpg

Trasa Mediolan-Salzburg

2.0 TSI 300km(220) paliwo RON100

Cały czas aktywny tempomat 130-140 oczywiście tam gdzie ograniczenia i fotoradary zgodnie z przepisami ;)

 

Tydzień wcześniej trasa Katowice - Bolonia 7.2 i 920km na baku :)

 

Mocna benzyna na trasie tez jest oszczędna i nikt nie przekona mnie do diesla, szczególnie ze po ostatnim testowaniu BiTDi spalanie na autostradzie przy dynamicznej jeździe powyżej 200 wyszło 12.2, w benzynie mam 12.5

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0b6971a6ab1e90d6d02cb241fc4f2e0b.jpg

Trasa Mediolan-Salzburg

2.0 TSI 300km(220) paliwo RON100

Cały czas aktywny tempomat 130-140 oczywiście tam gdzie ograniczenia i fotoradary zgodnie z przepisami ;)

 

Tydzień wcześniej trasa Katowice - Bolonia 7.2 i 920km na baku :)

 

Mocna benzyna na trasie tez jest oszczędna i nikt nie przekona mnie do diesla, szczególnie ze po ostatnim testowaniu BiTDi spalanie na autostradzie przy dynamicznej jeździe powyżej 200 wyszło 12.2, w benzynie mam 12.5

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A ile ci pali jak jedziesz tak do 120km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0b6971a6ab1e90d6d02cb241fc4f2e0b.jpg

Trasa Mediolan-Salzburg

2.0 TSI 300km(220) paliwo RON100

Cały czas aktywny tempomat 130-140 oczywiście tam gdzie ograniczenia i fotoradary zgodnie z przepisami ;)

 

Tydzień wcześniej trasa Katowice - Bolonia 7.2 i 920km na baku :)

 

Mocna benzyna na trasie tez jest oszczędna i nikt nie przekona mnie do diesla, szczególnie ze po ostatnim testowaniu BiTDi spalanie na autostradzie przy dynamicznej jeździe powyżej 200 wyszło 12.2, w benzynie mam 12.5

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękne spalanie. Za 3 tygodnie odbieram mojego 2.0 tsi i też liczę na takie spalanie w trasie przy rozsądnej jeździe. Czy ty masz chip na 300 KM? Czy przed podniesieniem mocy spalanie było na podobnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności