Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje pytanie jaka jest roznica w spalaniu ECO, NORMAL, SPORT - koles od dilera stwierdzil ze to zbedny bajer ten profil jazdy i ze on nie ma zadnych danych nt spalania...

stwierdzil ze i tak sie jezdzi na NORMAL najczesciej

 

ps. galux20 spalanie ma przytłaczająco niskie - obstawiam ze ma TDI a nie TSI 1.8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz za to dopłacać to olej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mam tdi

ale jezdziłem 1`.8-tsi . świetny silnik

troche spalania się bałem może niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja z zapisanych 14 tysięcy kilometrów, średnią mam 8.33l. Są to dane z dystrybutora (apka Fuelio). Jeżdżę dynamicznie, w trybie sport, z klimą, praktycznie samo miasto i drogi szybkiego ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Ja z zapisanych 14 tysięcy kilometrów, średnią mam 8.33l. Są to dane z dystrybutora (apka Fuelio). Jeżdżę dynamicznie, w trybie sport, z klimą, praktycznie samo miasto i drogi szybkiego ruchu.

 

to ciekawe ile ja bede mial na TSI 1.8, jezeli teraz na CR TDI 2.0 mam 5.6L srednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza jazda autostradą A2. ACC 160 km/h. 4 osoby, pełny bagażnik.

20170618_163827(0).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsza jazda autostradą A2. ACC 160 km/h. 4 osoby, pełny bagażnik.

[ATTACH=CONFIG]153664[/ATTACH]

 

U mnie w 1.8 TSI DSG 2 litry więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 1.8 TSI DSG 2 litry więcej.

Mam taką skromną prośbę o zamieszczenie zdjęcia z odcinka ok. 20 km. Kilka razy prowadziłem 1.8 TSI i zawsze miałem spalanie przy prędkości 160 km/ h na ACC ok. 10.5- 11 litrów. Dość trudno na autostradzie utrzymać stałą prędkość 160 km/h, ponieważ lewy pas często blokują TIR-y. Podałem ten wynik spalania ze stałą prędkością na ACC, ponieważ wydaje mi się dość obiektywny, nie zależy od stylu jazdy kierowcy. Jedynie ewentualnie wiatr może zakłócać wynik.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Znalazłem odpowiednie zdjęcie. Zamieścił je kiedyś kolega matteo84.

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/143378-Kupujemy-B8-na-co-zwr%F3ci%E6-uwag%EA/page269?p=2298754#post2298754

 

 

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taką skromną prośbę o zamieszczenie zdjęcia z odcinka ok. 20 km ...

 

 

podawanie spalania na odcinku 20 km jest absolutnie niemiarodajne. Jest inne gdy jedziesz 160 pod górke, inne gdy zjezdzasz z górki - patrz na różnice wysokości punktu startu i punktu docelowego oraz przebieg trasy. inne gdy startujesz pomiar z predkoscia juz 160, inna gdy jedziesz raz szybciej raz wolniej aby uzyskac srednia 160. itd

 

Inne będą dane spalania (i średnia prędkosc przelotu) - gdy startujesz zimnym slnikiem i z tych 20 km jedziesz 3 pierwsze km w mieście w korku, inna gdy wystartujesz pomiar z rozgrzanym silnikiem na parkingu stacji paliw pry autostradzie itd.

 

Co do spalanie generalnie w moim.

Warto zawsze patrzeć przy ekranie pokazującym średnią spalania - na średnią prędkość. To wiele wyjaśnia.

 

Kilka moich zdjec z tras- (przejazd 3 km miastem do autostrady, potem trasa mieszana 50% autostrada, 50% drogi jednopasmowe) i zobaczcie jak srednia predkosc wpływa na spalanie.

Gdy jezdze 3/4 w miescie (korki kraków) to srednie spalanie mam w okolicach 7,6

 

IMG_20170404_125430.jpg

IMG_20170519_211048.jpg

IMG_20170519_220309.jpg

IMG_20170519_214148.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tych 20 km jedziesz 3 pierwsze km w mieście w korku

 

Zadanie na poziomie szkoły podstawowej: Odległość z punktu A do punktu B wynosi 20km. Samochód przejechał pierwsze 3 km w korku z prędkością 25km/h. Z jaką prędkością przejechał pozostały odcinek, jeżeli wiadomo, że średnia prędkość z całej trasy wynosiła 160km/h.

 

Wynik może zaskoczyć, nawet jeśli za "w korku" przyjmiemy prędkości 30, 40 i 50km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska Bułgarią 4 osobowa rodzina

Śred 5litr równo

Korek na Śląsku

Zużycie ok

Srednia86kmh

Na autostradach pod 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podawanie spalania na odcinku 20 km jest absolutnie niemiarodajne. Jest inne gdy jedziesz 160 pod górke, inne gdy zjezdzasz z górki - patrz na różnice wysokości punktu startu i punktu docelowego oraz przebieg trasy. inne gdy startujesz pomiar z predkoscia juz 160, inna gdy jedziesz raz szybciej raz wolniej aby uzyskac srednia 160. itd

 

Inne będą dane spalania (i średnia prędkosc przelotu) - gdy startujesz zimnym slnikiem i z tych 20 km jedziesz 3 pierwsze km w mieście w korku, inna gdy wystartujesz pomiar z rozgrzanym silnikiem na parkingu stacji paliw pry autostradzie itd.

 

Podałem spalanie z jazdy ze stałą prędkością, na tempomacie, na autostradzie A2, rozgrzany silnik.

Styl jazdy, jazda z górki tu nie miały zatem żadnego znaczenia.

Dlatego uważam, że podawanie takich wyników spalania (ok. 20 km jazdy ze stałą prędkością po płaskim terenie) jest najbardziej zobiektywizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma płaskich terenów. Tempomat eliminuje jedynie różnice w stylu jazdy. Nie eliminuje różnic wynikających m.in. kierunku wiatru, pochylenia nawierzchni, rodzaju nawierzchni. Np. z moich doświadczeń wynika, że spalanie na A2 w kierunku Łódź-W-wa jest niższe niż w tych samych warunkach droga W-wa - Łódź. To samo jest w drugą stroną na zachód. Kolejnych przykładów z A1, S8 też można dostarczyć. Jak się jeździ częściej danymi trasami to wiadomo gdzie jest przewaga drogi pod górkę i z górki, mimo, że na bardzo krótkich fragmentach wydaje się, że raz jest tak raz tak i to się niweluje. Na 20 km nie niweluje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma płaskich terenów. Tempomat eliminuje jedynie różnice w stylu jazdy. Nie eliminuje różnic wynikających m.in. kierunku wiatru, pochylenia nawierzchni, rodzaju nawierzchni. Np. z moich doświadczeń wynika, że spalanie na A2 w kierunku Łódź-W-wa jest niższe niż w tych samych warunkach droga W-wa - Łódź. To samo jest w drugą stroną na zachód. Kolejnych przykładów z A1, S8 też można dostarczyć. Jak się jeździ częściej danymi trasami to wiadomo gdzie jest przewaga drogi pod górkę i z górki, mimo, że na bardzo krótkich fragmentach wydaje się, że raz jest tak raz tak i to się niweluje. Na 20 km nie niweluje się.

To prawda, ale te różnice w spalaniu wynikające z wiatru, niewielkich wzniesień powodują wzrost spalania o max 05-1 litr/100 km. Natomiast styl jazdy jest decydujący. Każdy z nas inaczej postrzega dynamiczny styl jazdy. A ten czynnik głównie wpływa na spalanie. Ja mimo, że jeżdzę TDI, to spalanie długookresowe mam ok. 6.9. Na autocentrum w raportach spalania użytkownicy podają dużo niższe wartości dla tego silnika. Stąd moja sugestia, że warto podawać raporty spalania np. jadąc autostadą 20 km odcinki dla prędkości 100-110-120 -130 -140 km /godz. ( jazda ze stałą prędkością na tempomacie). Te wyniki są powtarzalne, to pozwala wyrobić sobie ogólny pogląd na temat spalania.Tiguan mojej żony 1.4 TSI 150 KM długokresowe spalanie ma 10.5 (100 % miasto). Tu na forum są wpisy, że B8 z podobnym silnikiem pali 7 l/ 100 km. Zakładam, że to właśnie styl jazdy powoduje sporą różnicę, mimo że większość użytkowników podaje, że jeździ dynamicznie.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi długookresowe w Polsce wychodzi 5.3

A z trasy do Bułgarii i 5.0 jestem B zadowolony

Odcinek od zwadronie do Arad 4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi długookresowe w Polsce wychodzi 5.3

A z trasy do Bułgarii i 5.0 jestem B zadowolony

Odcinek od zwadronie do Arad 4.7

Zgadzam się z takim wynikiem spalania. Spokojny styl jazdy u mnie pozwala bez problemu uzyskać w/w wyniki. Jednak na autostradzie jeżdżę dość dynamicznie i spalanie wzrasta ( na szczęście tylko do 6.9 l/100 km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z takim wynikiem spalania. Spokojny styl jazdy u mnie pozwala bez problemu uzyskać w/w wyniki. Jednak na autostradzie jeżdżę dość dynamicznie i spalanie wzrasta ( na szczęście tylko do 6.9 l/100 km).

 

Na autostradzie jak idę 160 ro PoZnań Warszawa 7.3

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja tu jechałem 130-140 NON STOP PLUS KARPATY

NA KRAJOWKACH DO 100

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja cały czas mam w sporcie żeby nim bezpiecznie jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. U mnie najniższe średnie spalanie na tempomacie przy 160 km/h wyniosło 6.3, a najwyższe 7.3 ( różnica wynika pewnie z wiatru i ukształtowania terenu). Tryb SPORT oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym poznać opinie forumowiczów na temat silnika 1.6 tdi do passata? Jak ten silnik się sprawuje w tym samochodzie, ile spala ropy oraz czy nie spala oleju silnikowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ten silnik w B7 115KM, demonem szybkosci nie jest, ale do normalnej jazdy wystarczajacy, oleju nic nie bral, spalanie po prostu smieszne, przy normalanej jezdzie mozna bylo zejsc ponizej 4 litrow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsza podróż nad morze, trasa Katowice - Niechorze. Komplet pasażerów oraz pełny bagażnik

 

IMG_5993.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności