Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba. Podawajcie dane zużycia paliwa od korka do korka. Spalanie z komputerów to można między bajki włożyć.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Sprawdzałeś w B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze wlal pod korek na stacji, potem zapytal o temperature faktyczna paliwa albo sam zmierzyl termometrem bo to co na dystrybutorze to przeliczone litry w temperaturze 15 stopni ), pozniej dowiedzial sie w jakiej temperaturze wtryskiwane jest paliwo do cylindrow, do tej wlasnie temperaury przeliczyl spalanie, no i na koniec zeby wynik byl miarodajny i jasny dla wszystkich znowu przeliczyl na 15 stopni, zeby dla wszystkich bylo to samo. Oczywiscie wszystkie wyniki korygowal o wysokosc nad poziomem morza, bo przeciez ilosc "powietrza w powietrzu" jest inna w gorach a inna nad morzem, napewno jeszcze jakies inne parametry tez wzal pod uwage, no i na koncu wyszedl wynik, ze komputer go oklamal o 0,2 l, stad ta prosba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skad wiesz ile litrow wlewasz do baku pod dystrybutorem?

Dystrybutor wskazuje ilości sprzedanego paliwa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wydaje mi sie, ze wlal pod korek na stacji, potem zapytal o temperature faktyczna paliwa albo sam zmierzyl termometrem bo to co na dystrybutorze to przeliczone litry w temperaturze 15 stopni ), pozniej dowiedzial sie w jakiej temperaturze wtryskiwane jest paliwo do cylindrow, do tej wlasnie temperaury przeliczyl spalanie, no i na koniec zeby wynik byl miarodajny i jasny dla wszystkich znowu przeliczyl na 15 stopni, zeby dla wszystkich bylo to samo. Oczywiscie wszystkie wyniki korygowal o wysokosc nad poziomem morza, bo przeciez ilosc "powietrza w powietrzu" jest inna w gorach a inna nad morzem, napewno jeszcze jakies inne parametry tez wzal pod uwage, no i na koncu wyszedl wynik, ze komputer go oklamal o 0,2 l, stad ta prosba:)

Sprawa jest bardziej prosta.

Edytowane przez betagoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co podaje dystrybutor w 100% to ile masz zaplacic za paliwo, a ile wlales dokladnie litrow do baku, to tego nie wiesz:) - temperatura paliwa oraz blad pomiaru samego dystrybutora. Pozniej biora sie bledy przy obliczaniu sredniego spalania.

 

szczerze, czy blad na poziomie nawet do 0.5 litra - srdnio 0.2l w ta czy inna strone ma az tak duze znaczenie, zeby negowac wskazania komputera?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0986.JPG

Wakacje we Włoszech.

Sporo autostrad (ok 60%), ale też drogi lokalne w Toskanii i ostra jazda po lokalnych drogach w Alpach m.in wjazd na przełęcz Stelvio 2757 m n.p.m - gorąco polecam niesamowite przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile wlales dokladnie litrow do baku, to tego nie wiesz - temperatura paliwa oraz blad pomiaru samego dystrybutora.

 

następny z teoriami spiskowymi ...

 

idź od urzędu miar i wag - dowiedz się jak przebiega legalizacja urządzeń do dystrybucji paliw na stacji

 

i sie wypowiedz wtedy ..

 

bo wg twojej teorii odpowiedz

1. o ile przekłamuje licznik w cysternie przywożącej paliwo na stację ??? o wiadro , dwa wiadra ???

2. o ile przekłamuje licznik w pompie podającej paliwo do cystern ??? o beczkę czy dwie beczki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny wynik (6.8l/100km na odcinku jakieś 30-40km) jeżdżąc po mieście. Tryb eco, jazda emerycka i bardzo mały ruch ale klima włączona. Ale na dłuższą metę tak się nie da jeździć... Niech już pali te 12 ale daje przyjemność z jazdy, w końcu po to kupowałem taki mocny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas skrzynia na S, utrzmuje wtedy obroty w zakresie dostepnego momentu i spalanie jest wtedy optymalne. Wszystkie jazdy ekologiczne to pic na wode, zaoszczedzi sie moze cos a moze nie, a caly uklad napedowy cierpi. To co jest fajne to taki samochod jak moj czy wasze mocne benzyny, pala podobnie jak male miejskie samochody, ktore waza duzo mniej, silniki od kosiarek, przyjemnosci z jazdy brak, to jest troche dziwne:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do niemiec 95% autostrada 150km/h (na ograniczeniach +10 do znaków) 7,8l/100km - niedziela była, średnia V 107km/h

Powrót 160km/h 8,5l/100km. Średnia V 109km/h

Mój mały hatchback ze 125 KM palił więcej przy 130km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Spokojnie jak jade w trasie, pali mi poniżej 6 litrów. Po mieście z klimą nie przekracza 10 litrów. A do Niemiec, gdzie był dość dobrze gnany spalił: spalanie.jpg

Średnio spalanie oscyluje w przedziale 8 - 8.5l. Wynik bardzo dobry jak na 180 koni i gabaryty auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie nowy rekord, autostrada ok 500 km, ruch sredni , ale czeste hamowania do 120-150 bo wyjezdzaja na lewy pas wogole nie patrzac w lusterka, tak ze srednia troche ponad 140 tylko sie wyswietlila, jechalem tak ok 200 , najwiecej 230 gps w telefonie zapisal, do tego kilka audi, bmw i mercedesow ktorym wydawalo sie ze sa szybsze niz passat a tu niestety nie bardzo, skrzynia caly czas redukowala do piatki a nawet czworki, silnik daje rade pomimo zapakowanego samochodu i trzech osob na pokladzie, tryb jazdy ustawiony na indywidual (silnik i skrzynia normal, zawieszenie /kierownica sport) i wyszla srednia 13,2l/100 km

PS. Szczegolnie pozdrawiam pana z audi A6 z rowerami na dachu na tablicach SC ktory chcial udowodnic jakie to audi jest szybkie i jechal uparcie lewym pasem 190 a rowery lataly doslownie na dachu, czekalem tylko az ktorys spadnie...calkowity brak wyobrazni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zadowolony. Spokojnie jak jade w trasie, pali mi poniżej 6 litrów. Po mieście z klimą nie przekracza 10 litrów. A do Niemiec, gdzie był dość dobrze gnany spalił: [ATTACH=CONFIG]147584[/ATTACH]

Średnio spalanie oscyluje w przedziale 8 - 8.5l. Wynik bardzo dobry jak na 180 koni i gabaryty auta.

 

Jak dla mnie jesteś mistrzu :) Nie wiem jak to robisz ale te trasy to masz chyba równe jak szkło i bez miast, świateł itp. Mi w najlepszym przypadku udało się zejść do 6,5. Wczoraj próbowałem jechać trasę jak dziadek i 7,5 to było wszystko. Generalnie taka jazda to nie dla mnie. Nie będę o litr, półtora się męczyć. Nie jeżdzę tyle rocznie aby się z tego jakaś wielka kwota uzbierała. Spalanie na poziomie 8l/100 jest dla mnie ok i tyle osiągam przy swojej normalnej jeździe a nie jak emeryt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Baska Voda (Chorwacja) - Zagrzeb-Graz-Norymberga-Berlin-Poznan-Bydgoszcz-Tczew

Wyjazd o 7 rano przyjazd do domu 6 rano nastepnego dnia.

W trasie okolo 3h zeszly na korki

W samochodzie 2+2+okolo 100kg bagazu, predkosc przepisowe +10

Jazda na raz, silnik wlaczony byl w Chorwacji a wylaczony po 23h juz w domu.

 

IMG_2189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trasa Baska Voda (Chorwacja) - Zagrzeb-Graz-Norymberga-Berlin-Poznan-Bydgoszcz-Tczew

Wyjazd o 7 rano przyjazd do domu 6 rano nastepnego dnia.

W trasie okolo 3h zeszly na korki

W samochodzie 2+2+okolo 100kg bagazu, predkosc przepisowe +10

Jazda na raz, silnik wlaczony byl w Chorwacji a wylaczony po 23h juz w domu.

 

[ATTACH=CONFIG]147658[/ATTACH]

 

czyli przejechałeś ponad 2040 km na jednym baku i jeszcze masz 480 km zasięgu. chce takie auto :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest od uruchomienia nie od tankowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja eco-jazda 1.8 TSI DSG7, krajówki+kilka wiosek i miast, tryb eco, częściowo bez klimy (ale trzeba trochę wysiłku i świadomej eco-jazdy na taki wynik):

eco.jpg

 

Generalnie zejście w okolice 6l na trasie jest do zrobienia bez większego problemu przy lekkiej nodze i bez częstego wyprzedzania.

 

Niestety w mieście potrafi spalić sporo więcej :) Taka specyfika TSI. Długookresowo mam w okolicach 8,5-9,5 w zależności od stylu jazdy i % jazdy po mieście (główie Wrocław w godzinach szczytu).

Edytowane przez punxhc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest od uruchomienia nie od tankowania :)

 

no ja się domyślam :-), ale autor pisze:"..Jazda na raz, silnik wlaczony byl w Chorwacji a wylaczony po 23h juz w domu...." co nie może być prawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da się tankować z włączonym silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności