Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Mój generalnie pali 10l/100 :) Autostrada szybko, miasto szybko + korki :)

Zona dojechała krajówką z 90-100 km/h z wynikiem 6,4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój generalnie pali 10l/100 :) Autostrada szybko, miasto szybko + korki :)

Zona dojechała krajówką z 90-100 km/h z wynikiem 6,4l

 

Ja mam bardzo ciężką nogę, ale średnia to około 8,5 litra przy mojej bardzo dynamicznej jeździe - u Ciebie trochę zadużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja mam srednia 6.5, jezdze normalnie tzn, malo co mnie wyprzedza:) ale 10l to chyba caly czas gaz w podlodze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Białystok-Warszawa

c2d5d0599c9f158cde9ee80efa1ad422.jpg

 

Średnie spalanie od ostatniego tankowania

3ac3b64e82120af7516e2439fa7899d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić, czy odczyt wskazań średniego zużycia paliwa na Infotainment (OD TANKOWANIA) zgadza się z rzeczywistym średnim zużyciem? Zauważyłem u siebie w B8, że tankując do pełna wskazania komputera pokazują o 0.5 litra/100km mniej niż rzeczywiste zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum wiele razy, że wskazania u większości są bardzo zbieżne z faktycznym zużyciem. Różnice są minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już na forum wiele razy, że wskazania u większości są bardzo zbieżne z faktycznym zużyciem. Różnice są minimalne.

 

Czyli podlega zgłoszeniu reklamacyjnemu? Czy zgłaszał już ktokolwiek podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić zawsze można, ale spodziewam się odpowiedzi, że: "dane pomiarowe zależą od wielu warunków, w tym: ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie regularnie 0,7-0,8 mniej pokazuje komputer niz "od korka do korka ". Mam nowy soft w silniku ( aktualizacja aso vw), ale bez zmian....

 

nie bardzo mi sie chce wierzyc w ta dokładnosc u kolegów. Radze pomierzyc uczciwie kilka razy. Generalnie z doswiadczenia wiem, ze kazdy komp kłamał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b6 się kalibrowało vcds (u mnie po korekcie 107%), w b8 może jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli podlega zgłoszeniu reklamacyjnemu? Czy zgłaszał już ktokolwiek podobny problem?

 

11.08. umówiłem się w serwisie. Oczywiście niechętnie biorą samochód na sprawdzenie, ale zobaczymy. Chcieli się umówić na płatne zlecenie i dopiero jak coś znajdą problematycznego to poszłoby na gwarancję ale nie dałem za wygraną. Do tego czasu jeszcze dwukrotnie będę tankował auto więc chcę im pokazać. Dam znać co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaniża o 0,2l/100. Wątpię aby podlegało to reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynna jazda bez korków po drodze krajowej

 

IMG_20160808_235112_HHT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Katowice-Zagrzeb RON98 ok. 280KM obecnie po boxie 4d01c0e3c1797571d8982c139394bc48.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z 220KM. To spalanie to w trybie eco z zeglowaniem? Mi sie jeszcze nie udalo zejsc do takich wynikow;) Od wczoraj tez mam boxa, ale narazie spalanie mam dwucyfrowe:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merci_94 & Pasterz jakich firm boxy macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze. Jechalem S3 i S5 za zlotym B7 i czarnym B8. Jezeli to koledzy z forum to pozdrawiam, bardzo milo sie jechalo.

IMG_0931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie z 220KM. To spalanie to w trybie eco z zeglowaniem? Mi sie jeszcze nie udalo zejsc do takich wynikow;) Od wczoraj tez mam boxa, ale narazie spalanie mam dwucyfrowe:).

 

 

Cały czas układ napedowy Normal, momentami w sport, ACC Normal dynamicznie przy wyprzedzaniu a tak 130/140 na tempomacie ;) od marca najechane 30kkm moze jeszcze ci sie nie ułożył :) generalnie na boxie 0,5l mniej

 

 

Box Speedbustera

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba. Podawajcie dane zużycia paliwa od korka do korka. Spalanie z komputerów to można między bajki włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ile litrow wlewasz do baku pod dystrybutorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności