Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam Koleżanki i Kolegów.

W marcu odebrałem B8 Variant 1.8 DSG7. Przy wyjeździe poradzono mi bym zatankował na najbliższej stacji.

Zatankowałem i weszło 73,5l. Mam na to FV. Czy to jest możliwe? Jaką pojemność ma zbiornik? W instrukcji jest napisane "59-66l, w tym 8l rezerwy".Co o tym myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akronaut

Zobacz na mój motostat - średnio do pustego zbiornika wchodzi mi około 70l. Maksymalnie na dystrybutorze pokazało mi 71,6l.

W B6 udało mi się "zatankować" ponad 80l, ale nie miałem siły walczyć na stacji (pozdrowienia dla stacji Orlen na Murckowskiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek witam Koleżanki i Kolegów.

W marcu odebrałem B8 Variant 1.8 DSG7. Przy wyjeździe poradzono mi bym zatankował na najbliższej stacji.

Zatankowałem i weszło 73,5l. Mam na to FV. Czy to jest możliwe? Jaką pojemność ma zbiornik? W instrukcji jest napisane "59-66l, w tym 8l rezerwy".Co o tym myśleć?

 

To nie czary... raz mi się udało zatankować prawie 72 litry zaznaczę tylko, że nie dojechałem kalkulowanej przez kompa rezerwy do 0. Zwykle tankuje 68-69 litrów przy rezerwie dojechanej do 40-50 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas ostatniego tankowania do pierwszego odbicia weszło 70,4 l. Zasięg 10 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie maksymalne chwilowe spalanie podczas przyspieszania?

U mnie w 1.8 tsi dsg7 to około 40,5 l/100km... Ciekawe jestem jak to wygląda winnych TSI oraz TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do mojej reklamacji.

I hu*@ - ten typ tak ma. Teraz przy jeździe z podłączonym komputerem wyszło im spalanie 7,3 na odcinku 150km, z czego większość po trasie S8 ze stałą prędkością.

Na krótkich odcinkach (do 20-30km) spalanie powyżej 10l będzie normą

Temat zamknięty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na S8 między Łodzią a Wrockiem to na tej trasie u mnie wychodzi średnio więcej niż na innych s-kach. I to w dwie strony, choć z Wrocka nieco mniej. Nie wiem czy to nie jest kwestia betonowej nawierzchni na dużej części drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja pisałem o mojej historii reklamacji gwarancyjnej za wysokiego spalania. Serwis jeździł 2 dni, zeszli do spalania 7 i powiedzieli, że to ok jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pamiętam temat. Odniosłem się tylko do tego pomiaru na S-8, że potencjalnie może być nico zawyżony.

Ale definicja krótkiego odcinka jako 20-30 km to bardzo ciekawa rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam go od tygodnia, zrobilem trase do polski juz to powiem tak, do polski w ciagu dnia jechalem takze bylo troche ruchu na drodze, tempomat prawie caly czas +10 od dozwolonej predkosci czyli 140 km/h wyszlo mi 5,9 srednia predkosc 109 chyba jesli dobrze pamietam. Powrot jechalem juz noca te same paramety co do tempomatu, tylko zdecydowanie mniejszy ruch, srednia predkosc tez jakos wyszla okolo 110 i spalanie 6,3, to co do trasy. Teraz co do krotkich odcinkow, do pracy mam 12 km, plasko i lekko z gorki 5,5, do domu plasko lekko pod gorke 6,6. Jazda na odciankach 20-30 km spokojnie tak jak inni 7 l, Jazda typowa po miescie w Polsce, 10l, bez szalenstw, ale co chwila swiatla i takie tam. To tyle w kwesti spalania, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w 2.0 tsi DSC_0226.jpg

zejść do takiego spalania trochę się trzeba pomęczyć, ale się da. Tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie, jakie macie maksymalne chwilowe spalanie podczas przyspieszania?

U mnie w 1.8 tsi dsg7 to około 41 l/100km... Ciekawe jestem jak to wygląda winnych TSI oraz TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maksymalne chwilowe spalanie to raczej nie ma wplywu na nic, pewnie nawet nie jest dokladne, tak mysle, dawno temu moj golf 2 rally g60 pokazywal cos kolo 70 l, ale jutro postaram sie zerknac jak jest u mnie i napisze, pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze to ma wpływ na coś... Z ciekawości pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie twierdze ze to ma wpływ na coś... Z ciekawości pytam :)

 

W dizlu BiTD 40 litrów pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, ja pisałem o mojej historii reklamacji gwarancyjnej za wysokiego spalania. Serwis jeździł 2 dni, zeszli do spalania 7 i powiedzieli, że to ok jest

 

Moze te twoje spalanie ma sie jakos do docierania silnika lub jego braku.... ?? Bo to dziwne ze takie różnice sa w porównaniu do tego samego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ponawiam pytanie, jakie macie maksymalne chwilowe spalanie podczas przyspieszania?

U mnie w 1.8 tsi dsg7 to około 41 l/100km... Ciekawe jestem jak to wygląda winnych TSI oraz TDI.

 

U mnie BiTdi max jaki pokazało przy chwilowym to 40,9 na sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 40,9 jest ograniczony programowo zeby ludzi nie straszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi na to wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze te twoje spalanie ma sie jakos do docierania silnika lub jego braku.... ?? Bo to dziwne ze takie różnice sa w porównaniu do tego samego silnika.

 

Kilku innych userów bitdi też takie ma, a reszta diametralnie inne :) Myślę że dużo zależy warunków w jakich jedziemy i jak dynamicznie przyspieszamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności