Skocz do zawartości
Prim

Bagażniki dachowe/belki do B8

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem już o tym, ale chwilowo nie mam czasu, bo to jednak trochę zabawy będzie. Standardowo rozkładam belki tak by były jak najbardziej oddalone względem siebie(na tytle na ile pozwalają mocowania boxa), także taka operacja wymaga zdjęcia boxa, przesunięcia obu belek no i ponownego montażu... A wyjazd dziś w nocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thule Edge. porównywalny hałas do A6 (c6 Avant) ...próbowałem różnych ale od kilku lat tylko thule Box, uchwyty na rowery itd. poza tym ze sprzedażą np. po wymianie auta nie ma problemów. Na jesień sprzedawałem dwa jeden od A6 drugi od hondy accord - obie akcje trwały 48h i po ptakach.. szkoda tylko że w pasku nie ma dziurek w relingach jak np. w A6 , Q5 Q7 i trzeba mierzyć Kit'y miarką (albo zaznaczyć markerem ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestawik. Thule edge wingbar plus bagażnik MontBlanc. Jest cicho i spalnie ok.

49DEA940-BBFC-42F2-B217-FD550EE6734D.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te quiety. Kupiłem bo sąsiad miał i nie narzekał.

Do tego mam kufer free 380.

Generalnie belki są fajnie nisko, ale jak ma sie box thule to za nisko na ich zęby  montażowe.

Z moim boxem nie ma tego problemu bo montuje na obejmy "U" od dołu, będę jednak dla wygody zmieniał na śruby T.

Problem z niskością jest taki, ze jak sie ma pęczek kluczy razek z kluczem od kufra to rysuje po dachu i trzeba się pilnować albo naklejkę nakleić jakąś przezroczystą np od anteny cb.

Jeżeli chodzi o montaż to mam porównanie tylko z Hakr dla octavii 2 i tam też się kręciłu imbusem. I nie widzę jakiś problemów. Pierwsze składanie jest najbardziej czasochłonne.

 

Jeżeli chodzi o głośność to muszę pojeździć przy "normalnych" prędkościach wiecej bo po ostatnich ekscesach jest głośno. Ale nie wiem czy to  belki czy kufer. Ze spalaniem też nie mam porównania

Dach passata też nie jest jakoś super wygłuszony. 

Ale jeżeli ktoś ma galaxy s7 albo s6 i inne belki, kufry niż ja to proponuje zrobić test z jakąś aplikacją na androidzie

 

 

Edytowane przez keneida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych mam na sprzedaż belki bagażnika do Passata B8 limuzyna.

Poniżej link do oferty, dla forumowiczów możliwość sprzedaży poza Allegro 25 zł taniej.

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-vw-passat-b8-limuzyna-od-2014-i7376529160.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2018 o 09:11, fordisek napisał:

 

Dla zainteresowanych mam na sprzedaż belki bagażnika do Passata B8 limuzyna.

 

A jak się to montuje? Pytam w sensie szybkości. Mam teraz firmy CRUZ i chętnie bym wymienił, bo te moje muszę osobno przykręcać śrubkami :)

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dean napisał:

A jak się to montuje? Pytam w sensie szybkości. Mam teraz firmy CRUZ i chętnie bym wymienił, bo te moje muszę osobno przykręcać śrubkami :)

Montaż to max 10 min.,  po 5 min. na  belkę. W oryginalnych produktach wszystko pasuje jak ręka do rękawiczki, wszystkie inne, no może poza Thule to szajs wiem co mówię. Przy innych samochodach miałem różne belki, te oryginalne lub Thule to zupełnie inny świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ktoś miał do czynienia na Pasku sedan z belkami Cruz? https://www.motoautko.pl/product-pol-35925-Bagaznik-na-dach-Cruz-935-732-ST130-Volkswagen-Passat-B8-od-2015.html

Na to planuje wrzucić boxa Thule Pacific L 780 420L. Jest dość długi ma 196cm. Czy ktoś jeździł z podobnym/takim samym zestawem?

pozdrawiam,

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CRUZ AIRO w moim sedanie i mam w planach je sprzedać. Mało używam, więc po co mają się kurzyć. Ogólnie w tej cenie są spoko, nawet ciche. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
szukam w dobrej cenie oryginalnego bagażnika do  Varianta, jak by ktoś miał na zbyciu piszcie śmiało.

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby się podzielić zdjęciem jak wygląda box na sedanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zdjęcia/informacji jakie długości boxa jak wyglądają w sedanie żeby nie było kupy ? Jakieś polecane boxy i belki do sedana?

P.S. do panoramy można założyć belki jak do normalnego dachu ? Dziurka montażowa jest ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do jakiegoś fachowca bo ja już się pogubiłem.

 

Posiadam Passata sedana b8 z 2018 roku. Chcę kupić do niego oryginalne belki dachowe .

W indeksie części VW widnieje Symbol: 3g0071126 jako produkt oryginalny do B8

Natomiast w net'cie dużo jest aukcji gdzie sprzedawane są 3C0071126 (oryginalnie do B6 i B7), gdzie sprzedający twierdzą, że belki pasują również do B8.

Wydaje mi się, że VW nie wypuszczałby takich samych części pod dwoma indeksami, ale może się mylę.

Jest ktoś mądry i coś podpowie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku wypozyczalem box 
facet powiedział thule i montblanc to jak mercedes czyli klasa, później taurus czyli już troszkę niżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Chciałbym podpytać czy ktoś może miał do czynienia z produktami Yakima czy to FlushBar czy ThruBar? Są to podobno najcichsze belki na rynku. Cichsze niż Thule AeroBlade. Pytanie zatem czy ktoś miał, sprawdzał i potwierdzi/poleci? Moja jazda będzie głównie po autostradzie, więc zależy mi obnizej poziomu hałasu do niezbędnego minimum. A przy tym Yakima jest tańsza od Thule co sprawa że zakup jest jeszcze lepszy. Pytanie czy na pewno?

Kolejne pytanie... to myślałem o belkach, które nie będę musiał kupować za każdym razem kiedy zmienię auto... i tutaj Thule Evo WingBar albo Yakima ThruBar. Pytanie czy jednak mniej hałasu nie jest przy dedykowanych belkach...?

P.S.1
Fajne porównanie (merytoryczne) jest tutaj, ale niestety po angielsku - AeroBlade vs. WhispBar - warto dodać, że marka WhispBar została kupiona przez Yakima, stąd zmiana nazwy.

P.S.2
W Skodzie Octavia jeździłem Aguri Prestige II ale strasznie gwizdały od 110km/h. Mimo iż Aguri to polski producent, nie zdecyduje się na ich oferte na relingi zintegrowane, tj. Aguri Runner

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aguri - rozczarowanie (miałem na Subaru), mimo fajnego patentu z rowkiem uszczelnianym od środka. Coś gwizdało . Wispbar/Yakima miałem na Mitsubishi, montaż ok, ale nie ocenię hałasu, bo samo  auto było głośne, a na belkach miałem zwykle jakieś graty (np. Łopatę). Bagażnik już nic nie dodawał ponad snorkla i opony MT. Na passacie mam Interpack Quiet i jeździłem już z samymi belkami. Są super. Montaż tez ok, choć mam wrażenie że na varianta wchodzą na granicy swojego zakresu regulacji. Czarne belki dobrze wyglądają na czarnych relingach. Boxa No name też zadziwiająco mało słychać, więc może to cecha auta.  Na golfie miałem tanie Interpacki i to mocno szumi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/14/2021 at 3:00 PM, Wowo said:

Na passacie mam Interpack Quiet i jeździłem już z samymi belkami. Są super. Montaż tez ok, choć mam wrażenie że na varianta wchodzą na granicy swojego zakresu regulacji.

Byłem ostatnio w sklepie i zaproponowano mi:
- belki: Interpack Quiet - 400zł
- box: Inter Pack Stella 480 - 950zł

Co do belek... wydaja się być ok. Jeśli chodzi o box... mam wrażenie, że można znaleźć coś lepszego. Mam wrażenie (chociaż nie potrafię go merytorycznie uzasadnić), że przy 140km/h  będzie słabo. Ideanym rozwiązaniem byłby box Thule'a z serii Dynamic... ale to 3x drożej. Pytanie zatem czy ten ktoś ma Interpack Stella i czy daje rade?  Myślałem jeszcze o Inter Pack Traxer 6.6, ale to już pytanie czy nie warto dołozyć do Thule'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma może zamontowane orginalne belki z VW ? Czy są gorsze niz np. z Thule?

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem oryginał=thule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne, wykonane są bardzo dobrze.

IMG_20210304_144806236.jpg

IMG_20210304_144750090.jpg

Edytowane przez leon72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności