Skocz do zawartości
Prim

Bagażniki dachowe/belki do B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, okazuje się, że nawet nadwozie kombi wymaga dodatkowej przestrzeni ładunkowej - ja po zeszłych wakacjach, tuż przed feriami zaczynam się delikatnie rozglądać na jakimś rozsądnym rozwiązaniem belki + box. O ile box jest tematem dosyć prostym to belki szczególnie w przypadku B8 kombi już nie.

 

Jestem mocno rozczarowany (oczywiście pod względem wyboru belek) kształtek relingów w B8 - przylegają do dachu - i o ile względy wizualne samych relingów są oczywiście jak najbardziej na korzyść to relingów z dedykowanymi belkami VW już nie (IMO). W przypadku sedana nie ma raczej innego sposobu mocowania a niżeli otwory/ranty drzwi - i widok odstających ramion belek nikogo nie dziwią natomiast w przypadku kombi trochę odstraszają. Jestem przyzwyczajony do widoku belek w nadwoziach kombi pomiędzy relingami niczym cięgna.

 

Na allegro znalazłem dwa rozwiązania:

 

1. http://allegro.pl/thule-vw-passat-b8-bagaznik-bagazniki-od-2015-i5619803538.html

 

wymagające dodatkowych uchwytów - które dają efekt podobny do ASO i

 

2. http://allegro.pl/bagaznik-quiet-volkswagen-vw-passat-b8-variant-14-i5919856399.html

 

które jest bardziej zbliżone do mojej wizji belek do kombi ale może niekoniecznie jakościowo ok.

 

Czy macie jakieś doświadczenie w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam belki z pierwszego linka ( tylko ze cale srebrne) Jezdzilem z nimi w audi a4 b8 avant ( ma takie same relingi i rozstaw jak w b8 ) i sobie chwale. Sa ciche i wizualnie bardzo ladnie wygladaja. Latwo sie je zaklada i prosto demontuje. Do samych belek nalezy dokupic KIT dedykowany do danego modelu auta.

W piatek bede zakladal to moge wrzucic pare fotek.

Co do boxa to mam czarnego thule motion 800.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, okazuje się, że nawet nadwozie kombi wymaga dodatkowej przestrzeni ładunkowej - ja po zeszłych wakacjach, tuż przed feriami zaczynam się delikatnie rozglądać na jakimś rozsądnym rozwiązaniem belki + box. O ile box jest tematem dosyć prostym to belki szczególnie w przypadku B8 kombi już nie.

 

Jestem mocno rozczarowany (oczywiście pod względem wyboru belek) kształtek relingów w B8 - przylegają do dachu - i o ile względy wizualne samych relingów są oczywiście jak najbardziej na korzyść to relingów z dedykowanymi belkami VW już nie (IMO). W przypadku sedana nie ma raczej innego sposobu mocowania a niżeli otwory/ranty drzwi - i widok odstających ramion belek nikogo nie dziwią natomiast w przypadku kombi trochę odstraszają. Jestem przyzwyczajony do widoku belek w nadwoziach kombi pomiędzy relingami niczym cięgna.

 

Na allegro znalazłem dwa rozwiązania:

 

1. http://allegro.pl/thule-vw-passat-b8-bagaznik-bagazniki-od-2015-i5619803538.html

 

wymagające dodatkowych uchwytów - które dają efekt podobny do ASO i

 

2. http://allegro.pl/bagaznik-quiet-volkswagen-vw-passat-b8-variant-14-i5919856399.html

 

które jest bardziej zbliżone do mojej wizji belek do kombi ale może niekoniecznie jakościowo ok.

 

Czy macie jakieś doświadczenie w tej materii?

 

Tak!

 

Temat przerabiałem dogłębnie dwa miesiące temu, bo u mnie kombi to też za mało!��

Również żałuję, że relingi w B8 są zespolone z dachem. W A4 mialem relingi odstające i tam belki tak jak pisałeś montowane pomiędzy nimi były nisko przy dachu i wyglądało to super.

Ale do rzeczy - Dwa modele , które przedstawiłeś sa jedynymi jakie ja biore pod uwagę. Będą one najniżej wzgledem dachu i wedlug mnie będą produkować najmniej szumów. Osobiscie nie wiem na które się zdecyduję ponieważ zawsze uwazalem, że "Thule toThule", ale patrząc na cenę względem InterPacka mozna się zastanawiać. Co do mojej opini to Te belki i uchwyty Thule widziałem i jakości oraz spasowania jestem pewien, z InterPackiem nie mam doświadczenia wogóle. Jedno co mogę powiedzieć to na A4 ja miałem Thule a moj kumpel tteż na A4 mmiał InterPacka i bylo czuć różnicę. Jak w garażu czasem montowaliśmy te belki wspolnie to stwierdzilem, że bym sie wkurzał na InterPacka - było to bardziej skomplikowane (bardzo często korzystam z belek i "kurnika" na dachu).

Ale to były modele sprzed 5-7 lat więc może coś się zmieniło.

 

Pamietaj także, że Thule ma te belki aerodynamiczne dosyć szerokie i nie wszystkie boksy będą pasowały do tych uchwytów "do szybkiego montażu". Jak masz boks Thule to będzie OK, jeśli jakiś inny to trzeba sprawdzić.

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - dlatego pisze o jakości, bo tez miałem styczność z boxami Thule, a w zasadzie z systemami montażu - genialnie łatwe i budzące zaufanie. Natomiast np. Montaż tanich modeli boxow IP polegał na przewierceniu ich podłogi wiertłem i zakładaniu "motylków" - rok temu to widziałem. I moze nie było by w tym nic złego ale różnice w cenie miedzy opisywanym boxem IP a podstawowym TH były niewielkie..

W przypadku powyższych belek różnica w cenie jest znaczna i chyba szukam w Was poparcia (w kierunku IP) choć zdaje sobie sprawę z jakości TH.

 

Dzieki za pierwsze komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze belek i boxa kierowalem sie bezpieczenstwem jazdy. Wybralem drozszy zestaw ( zastanawialem sie jeszcze nad aguri ) a to dlatego ze firma thule ma wieloletnie doswiadczenie w robieniu belek i boxow, dodatkowo ma certyfikaty TUV i inne udokumentowane badania w crash testach.

Lubie szybka jazde i przy predkosciach rzedu 150 -180 ( przy wyprzedzaniu ) nie chcialem drzec ze strachu ze box i belki mi odfruna.

Z jednej strony z belek i boxa korzystam ok 3, 4 razy w roku i zakup czegos drozszego jest moze mniej ekonomicznie uzasadniony jednak z drugiej strony w kwestii bezpieczenstwa nie powinno sie oszdzedzac.

Wychodzac z takiego zalozenia i wlasnych upodoban do szybkiej jazdy wybralem zesraw thula i taki tez polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może orientujecie się jakiej firmy są oryginalne belki do B8. No bo chyba VW nie produkuje bagażników. W zasadzie chodzi mi o ustalenie typu wsuwek do belkie pod niekompatybilny bagaznik rowerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie Panowie jakieś nowe opinie/doświadczenia z belkami? Właśnie stoję przed wyborem...

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-belki-volkswagen-passat-b8-lodz-i6712199078.html

 

czy jednak:

http://allegro.pl/bagaznik-thule-wingbar-vw-passat-b8-kombi-i6739430273.html

 

A może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam thule z drugiego linku. Super belki - nie da się złego słowa powiedzieć.

Ten typ jak z pierwszego linku ma 2 minusy:

-wąski (u mnie 118 użytecznych cm, tam pewnie z 90)

- brak kompatybilności przy zmianie auta

+ pewnie jest niżej nad dachem i bardziej estetyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z belkami/bagażnikami w sedanie? Z tego co wstępnie patrzyłem, to one są montowane na wcisk/zatrzask (?!) do krawędzi przy drzwiach. Ponadto od góry mocowanie polega na docisku do blachy na dachu, no i tak sobie myślę, że jak przyhamuję mocno z 20kg ładunku w takim bagażniku, to te belki będą z dużą siłą próbować się wygiąć do przodu, a więc zwyczajnie zniszczą mi lakier i blachę na dachu, w pobliżu mocowania.

 

Czy moje obawy są słuszne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarod84 Masz może fotke auta z tymi belkami?

Zgadzam się z Toba zdecydowanie do do powierzchni/długości użytecznej belek, ale w moich przemyśleniach stwierdziłem, że i tak nie będę miał potrzeby aby użyć więcej niż daje IP. Może gdybym woził rowery na dachu, to te kilka cm by ratowało i kolejny rower by wskoczył.

Wiem, że Thule przebija wszystko jakością (mam np trumnę od nich), ale przy trendzie na zmianę typu relingów co chwila, to do kilku użyciach (pewnie 2x w roku max) za kilka lat wybulę za nastepne :/

Inaczej - jak masz tą fotke, to bardzo bym się ucieszył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem

IMAG0961.jpg

IMAG1132.jpg

 

Thule też robi ten pierwszy typ bagażnika tylko pamiętam, że jakaś chora cena była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybornie! Dzieki... właśnie takich fotek chciałem. Na necie większość w zbliżeniu i bez dodatków na belkach. A tu pięknie, stanowiska na rowery, trumna... zostało mi zatem przegryzc temat ceny. Te droższe Thule też widziałem, ale tyle nie dam na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jarku "Jarod84" czy to co na powyższych 2 zdjęciach to belki i bagażnik, komplet firmy Thule?

Jeśli tak to wydaje się być solidne/stabilne i aerodynamicznie.

Bardzo proszę o podanie nr modelu obydwóch części, za co z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belki to dokładnie to co w linku jumpman. wingbar 961+rapid system 753+kit 4059.

A box to nieprodukowany już thule spirit bodaj 780 - coś takiego. Teraz są zastąpione linią "dynamic". To był chyba najniższy box na rynku - wysokość 33cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś doświadczenia z belkami/bagażnikami w sedanie? Z tego co wstępnie patrzyłem, to one są montowane na wcisk/zatrzask (?!) do krawędzi przy drzwiach. Ponadto od góry mocowanie polega na docisku do blachy na dachu, no i tak sobie myślę, że jak przyhamuję mocno z 20kg ładunku w takim bagażniku, to te belki będą z dużą siłą próbować się wygiąć do przodu, a więc zwyczajnie zniszczą mi lakier i blachę na dachu, w pobliżu mocowania.

 

Czy moje obawy są słuszne?

Mam te belki i nie zauważyłem, żeby przesuwały się w trakcie użytkowania. Można też przykleić takie foliowe podkładki i problem ewentualnych śladów będzie wyeliminowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20160803_113021.jpg Ja mam zestaw Thule z boxem Motion Sport i jestem zadowolony z wyglądu i łatwości montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Ja kupiłem belki Altera maja nośność 100 KG przy ciężkim boxie (24 KG) będę mógł wykorzystać pełna nośność boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem belki i ledwo po ich założeniu jestem wk... Kupiłem InterPacka quiet za ok 450 zeta. Stwierdziłem, że używam statystycznie raz w roku jak jade na narty, no i wygląda fajnie, bo niziutki... A jest tak:

 

- montaż, to dosyć sporo kręcenia imbusami, ale prosty (irytujące, ale dla mnie ok, bo jak pisałem wyżej raz w roku obleci)

- po założeniu auto wygląda super (belki są na serio nisko nad dachem, a nie stoją jak jakieś chochoły i straszą)

- przy zakładaniu boxa pojawił się pierwszy zonk - obejmy mocujące boxa wystają na tyle, ze przez zaciśnięciem wokół omawianych belek dotykają dachu (całę szczęści są na nich gumowe zabezpieczenia, więc wydaje mi się, że dach nie będzie porysowany)

- po założeniu boxa (mam Thule Spirit 780) znó wszystko wygląda cacy, bo box fajnie nisko leży, Między boxem a dachem jest 5-7cm w zależności od miejsca

- a na koniec najgorsze - jazda... jeździłem z tym boxem na Sharanie, Touranie i jego kształt powodował, że nie było żadnego wielkiego szumu, huczenia itp, ale prawdopodobnie (moje podejrzenie + ze 3 opinie osób, z którymi gadałem) fakt, że między dachem a boxem jest mała szpara, powoduje, że całość strasznie hałasuje...

 

Wobec powyższych zastanawiam się ciężko czy jeszcze kombinować ze zwrotem... czy liczyć, że hałas spowoduje wolniejszą jazde i oszczędności na paliwie :poddajesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sedanem i mam wrażenie, że najbardziej hałasują te stopy do których montowane są belki.

Belki WingBar, więc podobno ciche. No i box Thule Dynamic M - podobno najbardziej sportowy, smukły i opływowy box dachowy Thule. Całość niestety hałasuje, zwłaszcza przy prędkościach 120-140 km/h.20161231_142248.jpg

 

A tu spalanie z boxem dachowym- ACC 160 km/h.

 

 

A i u mnie jest duża odległość między boxem i dachem i też bardzo hałasuje.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumpman spróbuj może przesunąć boxa pare centymetrów do przodu albo do tyłu. Może akurat powietrze się kumuluje na czole boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności