Skocz do zawartości
Prim

Bagażniki dachowe/belki do B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panie/Panowie, chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami... otóż zdecydowałem się ostatecznie na belki Thule Edge WingBar + dachbox Thule Dynamic 800.

Same belki do 140km/h nie generowały żadnego dźwięku. Więcej narazie nie jechałem.

Dachbox jest długi ale niski. Ale 3 kabinówki zmieszczę i jest miejsce na mniejsze graty.

tak to się prezentuje na aucie:

CC42AE7A-7263-4FCE-8C28-D80656B4F46F.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jakie macie bagażniki dachowe w sedanach, jakie możecie polecić? Chodzi mi o belki. 

Oryginały, Thule czy może jeszcze jakieś inne?

Zależy mi na tym żeby był ciche. 

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Za kilka dni odbieram b8 fl sedan. Jedyne dostępne belki w VW (producent Thule, logo VW) wyglądają bardzo źle, tj odstęp od dachu do belki to ponad 10cm. Dotychczas w Skodzie kombi miałem Thule aero wingbar i mocowane do relingów wyglądały schludnie, natomiast Passat sedan z belkami od VW wygląda jak wóz drabiniasty. Czy znacie jakiś model Thule pasujący do sedana b8, który ma niskie stopki? Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat Sedan B8.

Może komuś się przyda wiec pokazuje

Stopy 7205 Thule Edge Clamp

Belki Thule WingBar Edge 104

Kity Thule 5017 SKU 145017

Słychać je już od 80km/h - jest to szum, nie gwizd. 4 bagażniki rowerowe wchdzą na styk na przemian przód-tył (thule proride 598)

 

20210603_094053.jpg

20210603_094036.jpg

20210603_094024.jpg

Edytowane przez Jelly
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyżej opisany zestaw udało mi się naprzemiennie (jeden przodem kolejny tyłem itd.) zainstalować 4 bagażniki rowerowe Thule ProRide 598 (inaczej nie wejdą). Naprzemiennie wchodzą na styk. Do tego zamocowałem 2 rowery dziecięce i 2 dla dorosłych. Jadąc około 130km/h szum jest dość znaczny ale znośny (jak podczas lotu samolotem). Spalanie wzrosło o około 30%

20210620_165105.jpg

Edytowane przez Jelly
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210724_083657.thumb.jpg.620b9afa8cb153fb57e5dd56de3334cd.jpgCześć

 Finalnie wybrałem taki zestaw:

Belki Thule Wingbar Evo 135 

Stopy Thule Clamp Evo 7105

Kit 145017

- Cztery bagażniki rowerowe Thule Proride 591 wchodzą naprzemiennie bez problemu (4 rowery dla dorosłych). 

Lub

- Box Thule Motion XT sport L + dwa bagażniki rowerowe również na spokojnie się mieszczą.

W mojej ocenie całość wygląda na 3+/4-. Jednak belki vs design to niestety domena kombi:). Thule nie zrobiło póki co innych opcji do sedana (niższych) niż ta co u mnie lub u kolegi Jelly'ego. Przy wyborze kierowałem się dostępną szerokością załadunkową (belka 135 cm do Passata katalogowo w Thule).

Innych (Taurus czy cokolwiek podobnego) nawet nie szukałem, ponieważ korzystam z Thule już w 3 samochodzie i odpowiada mi zarówno sposób montażu, jak i akcesoria.

Hałas: przy jeździe z samymi belkami  słychać szum już od +/- 100km/h. 

Dam znać jak to działa z rowerami.

Edit:

4 rowery bez problemu wchodzą. 

Hałas powodują nie same rowery, co wspomniane stopki - w kombi jest to lepiej wyprofilowane.

20210723_202131.jpg

20210723_202102.jpg

20210723_202042.jpg

20210723_202028.jpg

20210723_202018.jpg

20210728_233230.jpg

20210728_233247.jpg

20210728_233212.jpg

Edytowane przez Piotrb8fl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belki na dachu vs hak z platformą:

+zestaw belek z bagażnikami na 4 rowery to koszt około 3.5k (najdroższy zestaw thule)

-zestaw hak + platforma to koszt około 8k (hak w salonie 4k+ platforma thule 4k)

+po sprzedazy samochodu belki z bagaznikami sprzedaje za ok. 2k. Finalnie transport rowerow kosztowal mnie  3.5k - 2k = 1.5k

-po sprzedazy samochodu sprzedaje platforme za ok 3k. Finalnie transport rowerow kosztowal mnie 8k - 3k = 5k

Reasumując zestaw na hak jest drozszy od zestawu na dach o ok. 3.5k jednak komfort transportu na haku jest znacznie wyższy. Teraz nalezy sobie samodzielnie odpowiedziec na pytanie ile dla nas wart jest ten komfort ?

Ja wykorzystując zestaw max 2xRok w podróżach krajowych zdecydowalem się na dach. Dodatkowym argumentem za zestawem na dach był fakt, że po dojechaniu na miejsce docelowe i rozłodawaniu rowerów nie muszę dbać o przechowywanie platformy.

Tak wyglądał proces decyzyjny u mnie, może ktoś skorzysta z tych przemyśleń

 

 

 

Edytowane przez Jelly
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na hak, bo rowery wożę bardzo często.  Ten sam bagażnik służy mi już w piątym samochodzie (12 lat), bo na hak pasuje do każdego z hakiem - nie muszę zmieniać. Dach w passacie jeszcze ok, ale jak miałem suvy to moje 188cm nie wystarczało do obsługi dachu. Do tego platformę na hak ładuję w garażu i mogę z nią wjechać do garażu. No i z transportem na haku daje sobie radę żona, a na dach rowerów nie włoży. Rowerów na haku nie słychać. Platforma (moja) mieści się jak trzeba w bagażniku. Montaż to minuta, więc nie jeżdżę z pustymi belkami. Jak ma być wygodny passat, to powinien być wygodny bagażnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrb8fl - jechałeś z tymi rowerami autostradą ? Jakie prędkości ? Ja jechałem z maksymalną dozwoloną 130km/h i szum jest znaczny i to na pewno od rowerów, same stopy aż tak nie szumią. U mnie wrażenie szumu jak podczas lotu samolotem.

O ile wzrosło spalanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2021 o 08:48, Jelly napisał:

Piotrb8fl - jechałeś z tymi rowerami autostradą ? Jakie prędkości ? Ja jechałem z maksymalną dozwoloną 130km/h i szum jest znaczny i to na pewno od rowerów, same stopy aż tak nie szumią. U mnie wrażenie szumu jak podczas lotu samolotem.

O ile wzrosło spalanie ?

Cześć. S7 nad morze i max 130km/h (kawałek ekspresówki i spora część "normalnej" drogi, w tym korki). Szum był spory powyżej 100km/h (porównuję z kombi, którym jechałem w ubiegłym roku z tymi samymi rowerami i belkami Thule Wingbar Evo 118 i stopami zamocowanymi do relingow (Thule 757 o których wspominalem). 

Rowery-oczywiście "swoje szumią", niemniej same stopy i belki też (bardziej niż się spodziewałem). Jak mówisz-można to porównać do lotu samolotem.

Mimo wszystko jechało się komfortowo i stabilnie, więc polecam ten zestaw.

Spalanie-10l/100km przy 130-140/h, ale samochód oprócz rowerów na dachu, wiózł cztery osoby i na maksa dopchany bagażnik.

Z rowerami średnie spalanie na trasie 1374km wyszło 7,7l/100km. 

Ta sama trasa, nieco wyższe prędkości, 4 osoby i bagażnik na full ale bez belek i rowerów: 5,7l/100km.

Edytowane przez Piotrb8fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wybrałem oryginalne belki akcesoryjne Volkswagena dostępne w ASO. 
 

Z samymi belkami nie widzę różnicy w hałasie. Oczywiście guma na całej długości szyny mocującej. 
 

Box Thula pożyczony od kumpla. Jest głośniej oczywiście ale bez przesady. Do samolotu nie można tego porównać, ale wydaje mi się że najwiecej zależy od klasy/kształtu/aerodynamiki boxa. 
Jechałem z Rzeszowa do Krynicy Morskiej 4 osoby + dziecko + bagażnik full(kombi)+ box full, średnia prędkość z trasy 700km wyszła 105km/h( na autostradzie 160km/h - nie więcej) i spalanie 8,5l ON. 
 

9D35A8D1-69B6-4564-AF70-1C120764CD4C.jpeg

Edytowane przez lolekb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że belki od vw to też thule. U mnie też jest guma na całej szynie. U Ciebie ciszej wynika z tego, że montujesz do relingów a ja mam sedana i montuje do rantu dachu - to są inne stopy i z tego co tu czytam one głównie szumią. 

Btw.160km/h z boxem, odważnie

 

Edytowane przez Jelly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2021 o 10:50, lolekb6 napisał:

Ja natomiast wybrałem oryginalne belki akcesoryjne Volkswagena dostępne w ASO. 
 

Z samymi belkami nie widzę różnicy w hałasie. Oczywiście guma na całej długości szyny mocującej. 
 

Box Thula pożyczony od kumpla. Jest głośniej oczywiście ale bez przesady. Do samolotu nie można tego porównać, ale wydaje mi się że najwiecej zależy od klasy/kształtu/aerodynamiki boxa. 
Jechałem z Rzeszowa do Krynicy Morskiej 4 osoby + dziecko + bagażnik full(kombi)+ box full, średnia prędkość z trasy 700km wyszła 105km/h( na autostradzie 160km/h - nie więcej) i spalanie 8,5l ON. 
 

9D35A8D1-69B6-4564-AF70-1C120764CD4C.jpeg

Mam te same belki i tez jestem zadowolony 

 

15 godzin temu, Jelly napisał:

Domyślam się, że belki od vw to też thule. U mnie też jest guma na całej szynie. U Ciebie ciszej wynika z tego, że montujesz do relingów a ja mam sedana i montuje do rantu dachu - to są inne stopy i z tego co tu czytam one głównie szumią. 

Btw.160km/h z boxem, odważnie

 

160 to dobra prędkość , znam wariatów co latają szybciej z box-ami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mike- napisał:

Mam te same belki i tez jestem zadowolony 

 

160 to dobra prędkość , znam wariatów co latają szybciej z box-ami :) 

No też miałem obawy bo wiem że bezpieczna prędkość dla boxa to okolice 120-130km/h jednak kumpel od którego go pożyczałem często z nim jeździ po 180 wiec stwierdziłem że…? Ale na dłuższą metę i trasy autostradowe to nie dla mnie. Wiem że zaraz będziecie jechać po mnie, ale nie ukrywam że jeżdżę szybko i z takim boxem na dachu łapie się co chwile że kurde za szybko i co chwile trzeba zwalniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dachu B8 variant zmieszczę 4 rowery?

może ktoś polecić sprawdzone belki+uchwyty rowerowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 09:34, Mr.Fasol napisał:

Czy na dachu B8 variant zmieszczę 4 rowery?

może ktoś polecić sprawdzone belki+uchwyty rowerowe?

przewiń kilka postów do góry, pls...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/16/2022 at 1:44 PM, IgnisDriver said:

przewiń kilka postów do góry, pls...

Nie zauważyłem tego wcześniej, ale ja głupi jestem :)

 

dziękówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie temat handlowy ale gdyby ktoś chciał się pozbyć cichych belek na B8 kombi to proszę o kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Panowie, konfigurator thule pokazuje aktualnie konfigurację stopy 7106 + kit 6009 do passata variant b8 fl. Chciałbym kupić bagażnik (belko mam, wingbar 135cm).

Czekam na odbiór (rocznik 2023).

Pytanie - w sprzedaży są dostępne zestawy stopy 753 + kit 4059, niby do passata kombi po 2015. Czy one będą pasować do auta z 2023 roku? Ma ktoś może taki zastaw w variancie po fl? Wie ktoś, czym się różnią / w czym są np. gorsze od aktualnie dostępnych zestawów?

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Shadow1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzi mi ktoś, czy ten zestaw będzie pasował do b8 variant 2023? Thule 753 + 4059?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności