Skocz do zawartości
szamper

RNS510 po włączeniu zapłonu nie włącza się automatycznie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam maly problem:

Otoz. Po uktualizacji softu zauważyłem ze po włączeniu zapłonu radio się włącza, pojawia się logo startowe, jednak zamiast się uruchomić przechodzi w tryb "standby" (na czarnym ekranie wyświetla godzinę)

 

 

Spotkal sie ktos z takim problemem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie radio pamięta swój ostatni stan. Jeśli było wyłączone gdy gasiłeś silnik to tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio przy gaszeniu jest włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz navi (wersja) i jaki soft instalowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka rozwiązana.

Co sie okazało? Żona przed kazdym wylaczeniem zapłonu, klikała na "off", myśląc że da ulge akumulatorowi....

Ja zauważyłem to dopiero po zmianie softa, wogole nie podejżewając że za ten stan rzeczy odpowiada żona.

 

Temat zamkniety, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapobiegliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój temat został zamknięty i zostałem przekierowany tutaj, chociaż tutejsze odpowiedzi nie mają u mnie rozwiązania - radia nikt nie wyłączał.

 

Otóż:

 

Od pewnego czasu mam problem ze swoim radiem. Otóż radio przestało się uruchamiać przy włączeniu zapłonu. Nie działało podświetlenie ani nic. Radio uruchamia się po ręcznym włączeniu przyciskiem głośności, jednak nie podświetlają się klawisze i nie wyłącza się po zgaszeniu auta.

Dodatkowo, na początki wystarczyło lekko puknąć radio, aby załapało i uruchomiło się podświetlenie oraz reszta funkcji - teraz już całkowicie nie da się tak zrobić. Dodatkowo straciło komunikację z autem, bo wyskakuje prośba o PIN oraz VCDS nie może się z nim połączyć.

Jedyna rzecz, to gdy nacisnę przycisk wysuwania płyty, radio zapali się na chwilę po czym gaśnie. 

 

Potrzebowałbym jakiś punkt zaczepienia, czy objawy są poprzez padnięte radio czy muszę szukać gdzieś dalej.

Niestety nie mam możliwości podmianki na inne radio, żeby wykluczyć np. problem okablowania. Obecne radio odłączałem oraz podłączałem do wtyczek oraz zmieniłem bezpiecznik z tyłu radia.

 

Ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mowi skan vcds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ElNinijo napisał:

co mowi skan vcds?

nic ..bo nie ma języka .....i przeciez napiał ze nie ma radeim komunikacji , więc pokaze -  Sterownik nie moze byc osiagnięty 

 

radio nie ma CAN .

albo padł CAN w radio, albo  cos na stykach CAN / wiązki

jak nie masz opcji by podłaczyc  inne radio lub to podłaczyc do innego auta  to ciągnij 2 nowe kable CAN z radia do GW 

zeby wykluczyć  usterke w kablach 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 09:58, Major napisał:

 

jak nie masz opcji by podłaczyc  inne radio lub to podłaczyc do innego auta  to ciągnij 2 nowe kable CAN z radia do GW 

zeby wykluczyć  usterke w kablach 

 

Czy możesz jaśniej wyjaśnić? Które kable i gdzie dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne już rozwiązałeś temat, więc napiszę dla potomnych bo sam się z tym zmagałem.

Problemem jest brak napięcia na układzie od obsługi Can. Rozwiązać można robiąc zworę między nóżkami Vcc i Bat- czego nie polecambo niby będzie ok, ale przy włożeniu kluczyka się nie włączy. Inn rozwiązania opisane są tu:
https://www.drive2.ru/l/470122036052623827/

oraz:

 

Ja miałem fajnie pokombinowane radio bo awarię miałem na obu płytach, wystarczy pomierzyć miernikiem przejścia- uszkadza się połączenie w miejscu lutowania złączki łączącej 2 płyty ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności