Skocz do zawartości
Bastii

Dziwne zachowanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim samochodem a w zasadzie z silnikiem tzn. Jadąc kiedyś samochód mi zdechł na"leżącym policjancie " i próba ponownego uruchomienia silnika nie przyniosła efektu, podejrzenie przeskoczył rozrząd bo kilka dni temu wymieniany. Laweta i do serwisu po sprawdzeniu rozrządu wszystko ok a silnik jak nie palił tak nie pali co jest? Próba odpalenia z "plaka" pyk pali od kopa, po zgaszeniu próba pali na dotyk. Po kilkunastu dniach podobna sytuacja zdechł, plak pali. Po pierwszych przymrozkach poranne palenie i lipa co się okazało padła pompa paliwa w zbiorniku, wymieniona silnika działa. Jednak euforia nie trwała długo następnego dnia poranne palenie i nic chce a nie może zapalić i tak z 10 s po czym zapala. Następny dzień temp ok 6st pali od strzała ( po kilku krotnym wsadzeniu kluczyka). Teraz pytanie co mu może dolegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw sprawdził filtr paliwa i czy nie dostaje się powietrze do układu paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr był wymieniony przy ostatniej wymianie oleju. Czy to mogą być świece żarowe, jednak żadnego błędu komputer nie pokazuje. Mają już przynajmniej 7,8 lat a może i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe w plusowych temp. nie są potrzebne w nowszych silnikach choć się włączają na kilka sekund i po odpaleniu grzeją dla lepszych spalin. Zgasł Ci jak już jechałeś więc to nie świece. Może leżący policjant to zbieg okoliczności bo po prostu się zapowietrzył i zgasł w tym miejscu?. Może przejeżdżając spodem uderzyłeś w przewód paliwowy... tyle że one idą w podłużnicy i tak szybko by nie zgasł bo musiał by z filtra wypalić. A jak już odpali po tych 10 sekundach kręcenia to po sekundzie już równo chodzi czy kuleje przez chwilę jakby się odpowietrzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpali to pracuje równo , dzisiaj temp ok 4st kilkakrotnie włozenie kluczyka (4X) pali od strzała. Chuba to beda siwece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś to wszystko dziwnie brzmi. napisz, proszę, o tym co ty się dowiesz - mi to ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności