Skocz do zawartości
Krycho

VW Leasing a inne leasingi?

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam to jest opłata 300/500 zł za odesłanie dowodu rejestracyjnego, więc przyciemnienie szyb z przodu nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie zastanawia w tabeli opłat pozycja: Zgoda na wyjazd pojazdu za granicę (cytuję z pamięci ;)) Rozumiem, że jak tego nie zrobię i mam wypadek to się na mnie wypną, ponieważ nie zgłosiłem wyjazdu?

 

Ja już któryś kolega napisał, zgodę na wyjazd załatwiasz za 50zł netto (najlepiej od razu przy podpisywaniu leasingu) i masz problem z głowy na cały okres finansowania auta. To nie jest jednorazowa zgoda na wyjazd na knedliki do Liberca tylko zgoda na całą Europę na cały okres finansowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w VW leasing jest "biała" lista kierowców? Sprzedawca mnie zapewnia, że mogę auto użyczyć każdemu, ale coś mi się nie chce wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W umowie VW nie ma żadnych wpisów kto będzie jeździł autem. Tym bardziej nie ma ograniczeń, kto może nim jeździć. Tak jest u mnie, podejrzewam, że w każdej umowie VW leasing też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może czy w VW leasing jest "biała" lista kierowców? Sprzedawca mnie zapewnia, że mogę auto użyczyć każdemu, ale coś mi się nie chce wierzyć

 

 

Ja również o to pytałem. Auto jest kupowane na firmę - spółkę cywilną. Podobno będzie wpis że pracownicy plus najbliższa rodzina. Ale jak to będzie ujęte to nie wiem. Obecne auta mamy w Masterleasie i również jest podobne zabezpieczenie przez leasingodawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§ 14 Szczególne prawa i obowiązki

1. Korzystający nie może wynająć ani oddać do bezpłatnego użytkowania

przedmiotu leasingu z wyjątkiem udostępnienia przedmiotu leasingu

osobom bliskim, swoim pracownikom oraz osobom stale świadczącym

na jego rzecz usługi, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie uprawnienia.

W przypadku oddania przedmiotu leasingu do używania osobom

trzecim, Korzystający ponosi ryzyko zniszczenia lub przypadkowej utraty

przedmiotu leasingu.

 

Wypis z OWUL VW Financial.

 

Także ogólnie nie ma zastrzeżeń, jeśli jest wszystko powiązane z działalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobom bliskim,
No właśnie kim jest osoba bliska wg tej definicji. Moja dziewczyna? Kumpel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba Bliska, czyli:

- Małżonek

- Teść

- Rodzic

- Dzieci

 

To mi wpajali na szkoleniach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, wcale nie jest tak jakbym chciał.

Nie mogę dać auta dziewczynie (ślubu nie ma :sese), jak pojadę w dalszą trasę to z kumplem za kierownicą zamienić się nie możemy.

Da się to obejść jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki w nic nie gwiźnie, to problemu nie ma. To samo się tyczy mandatów, bo przecież VWL wskazuje tylko użytkowanika, który dostaje mandat, a to kogo użytkownik później poda, czy też nie to też inna sprawa.

 

Niemniej faktycznie zalecam ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma definicji legalnej "osoby bliskiej" jest natomiast "osoba najbliższa".

Czyli:

-małżonek/małżonka,

- zstępny,

- wstępny,

- rodzeństwo,

- powinowaty w tej samej linii lub stopniu,

- osoba pozostająca w stosunku przysposobienia bądź kurateli oraz jej małżonek, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a przy leasingu z wysokim wykupem VW to co trzeba wziąć? RTI? Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was po pierwszym roku leasingu zmieniał ubezpieczyciela (OC,AC itd) z VW leasing na innego?

Jeżeli nie to powiedzcie czy oferta kwotowo na drugi rok była wyższa czy niższa niż za pierwszy rok przy kupnie samochodu? Ta przy kupnie za 2,99 procenta byla nawet nienajgorsza...

A jezeli zmieniliście to na jakiego ubezpieczyciela i jakie mniej wiecej różnice kwotowe?

Patrzyłem do cennika Vw leasing i za samo sprawdzenie czy oferta z innej firmy może być biorą 300zł netto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ROK ubezpieczenie w warcie - wychodziło ok. 600zł taniej ok 2700zł za calość

2 ROK ubezpieczenie w Raiffaisen leasing (PZU) wyszło tyle samo co w pierwszym roku (a były podwyżki składek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy.

 

Czy ktoś ostatnio brał auto w leasing w VW? Czy macie jakieś porównanie do konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o leasing z wysokim wykupem, to jest korzystnie w porównaniu do konkurencji. Przy 10% wpłacie własnej, 20.000 km/rok, 3 lata wychodzi 104,3%, oczywiście bez ubezpieczeń. Ale już dla skody wychodzi ok 112% mimo, że to ten sam bank. Inne banki/firmy też raczej mają drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś szuka dobrego i taniego wynajmu długoterminowego ( lepszy niż Leasing EasyDrive ) to mogę pomoc , VW i kilka innych marek, odbiór auta na terenie całej Polski, więcej info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu Passata 1.8 TSI Highline. Byłem dziś u Dealera i dostałem poniższą ofertę leasingu na auto (auto katalogowo 144440zł, po proponowanym rabacie 123000zł).

Licząc na piechotę, to po wykupie auta całkowity leasing będzie mnie kosztował aż 14,7% więcej (chyba, że coś źle liczę). Czy ktoś może bardziej doświadczony ocenić tę ofertę? Mi się wydaje ona mało atrakcyjna...

Czy można  bez problemu kupić VW a leasing wziąć z innego banku niż ten Volkswagen Leasing?

leasing.png

Edytowane przez Rivam
ważne poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Rivam napisał:

całkowity leasing będzie mnie kosztował aż 14,7% więcej (chyba, że coś źle liczę)

 

Bez kosztów ubezpieczenia, które masz zawarte w koszcie raty całkowitej wychodzi jakieś 2,5% ;-) Czyli OK. 

11 minut temu, Rivam napisał:

Czy można  bez problemu kupić VW a leasing wziąć z innego banku niż ten Volkswagen Leasing?

 

Oczywiście, że możesz wziąć leasing gdzie indziej. Ale wtedy możesz nie uzyskać takiego rabatu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić o ofertę bez ubezpieczeń to będzie taniej. 320zł z tych 1700zł miesięcznie to ubezpieczenia i z tego co widać zawiera się w tym ubezpieczenie komunikacyjne (AC, OC ale to tylko na pierwszy rok), ubezpieczenie RTI na pierwsze 3 lata (a tak naprawdę na 2 i 3 rok bo w pierwszym pokrywa to AC) oraz jakieś LifeUP czyli pewnie ubezpieczenie na życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności