Skocz do zawartości
Krycho

VW Leasing a inne leasingi?

Rekomendowane odpowiedzi

oferta Millenium:

wplata 20%

47 m-cy

wykup 21%

koszt 109,50 %

 

 

Mam jeszcze taki pomysł - kupuje za gotówkę z max rabatem, szukam najkorzystniejszego leasingu niekoniecznie związanego z VW, odsprzedaje im auto za 1,00 PLN więcej żeby US się nie czepiał i następnie odkupuję je. Poszukam ofert, zobaczę jak będzie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie, nie ma tu błędu oprocentowanie 0,74

to jest prawie za darmo - suma opłat 0,74%?? napisz proszę szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to jest z ubezpieczeniem? To VW Leasing wskazuje? Po kolejnym roku mogą sobie wybrać innego?

Czy są jakieś dodatkowe koszty za zmianę ubezpieczyciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a jak to jest z ubezpieczeniem? To VW Leasing wskazuje? Po kolejnym roku mogą sobie wybrać innego?

Czy są jakieś dodatkowe koszty za zmianę ubezpieczyciela?

 

Pierwszy rok zawsze brałem w salonie. Przebijali pakietem nawet max zniżki.

A kolejne lata juz gdzie chciałem, zero ingerencji. Tylko kopię polisy wysyłałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem poprzedniego Passata w styczniu 2012 to nie było lepszej oferty niż VW Leasing (ale to była akcja promocyjna dla aut z poprzednika rocznika), natomiast przy aktualnym Passacie oferta VW już nie była taka dobra, właśnie przez RFI i wybrałem Millennium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a jak to jest z ubezpieczeniem? To VW Leasing wskazuje? Po kolejnym roku mogą sobie wybrać innego?

Czy są jakieś dodatkowe koszty za zmianę ubezpieczyciela?

Teraz sie troche zmienilo, jak nie u nich ubezpieczenie to trzeba dac do vw banku do autoryzacji czy spelnia wymogi i to kosztuje podobno 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! O Millennium nie pomyślałem, ale z chęcią sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raiffaisen też ma dobry leasing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinienem mieć ofertę Raiffa i Millennium. Zobaczymy who will be the winner. Choć jakiś czas temu jak robili mi leasing Raiff vs VW to VW było ciut tańsze. Przynajmniej procentowo, nie sprawdzałem treści OWULi czy Tabeli Opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro powinienem mieć ofertę Raiffa i Millennium. Zobaczymy who will be the winner. Choć jakiś czas temu jak robili mi leasing Raiff vs VW to VW było ciut tańsze. Przynajmniej procentowo, nie sprawdzałem treści OWULi czy Tabeli Opłat.

 

Ja brałem w mLeasing na tamten moment (03.2015) mieli najlepszą ofertę na rynku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś u nich jakieś konto firmowe? Czy przyszedłeś z ulicy?

 

Wydaje mi się, że różnice w leasingach obecnie nie są aż tak duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, nie ma tu błędu oprocentowanie 0,74

 

Też chciałbym poznać tajniki tej oferty. Suma opłata 100,74% oznaczała, że nie było wykupu za 1%?

Obecnie WIBOR 1M to 1,66%

Ja zawsze myslałem że jak mam np 105,95% to przy wykupie za 1% suma opłat jest 106,95%

 

Dla osób bioracych auta w leasing operacyjny

Proszę pamiętać że czasami czynsz inicjalny zawiera również opłatę manipulacyjną czyli płacisz 10% to 9% idzie do kalkulacji a 1%do kieszeni.

Trzeba również pamiętać co chcemy zrobić z autem po zakoczeniu umowy. Jak go wykupimy na firmę za 1% a będziemy go chcieli sprzedać np po 2 latach to należy pamiętać że różnica pomiędzy ceną sprzedaży a zakupem (za1%) bedzie stanowiła nasz dochód do opodatkowania. Należy również doliczyć VATdo transakcji zbycia.Sprzedaż taka jest traktowana jako odpłatna dostawa towarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to robi sie wykup na uzytek prywatny (problem vat) i sprzedaje po pol roku (problem pit). Cos sie zmienilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to robi sie wykup na uzytek prywatny (problem vat) i sprzedaje po pol roku (problem pit). Cos sie zmienilo?

 

nie ale przy tej klasie/cenie często te auta trafiają do leasingu wtórnego , a Ty nie możesz wtedy wystawić fa vat.

Jezeli leasing doliczy 23% do ceny , a musi to zrobić , to już jest po frytkach, bardzo drogo....

 

Ja teraz robię tak: dość duża wpłata, mała rata, dość duży wykup.

Jezeli auto będzie dobre to zostawiam i mam duży koszt. Jeżeli wykupie i sprzedam zaraz dalej , to mam pokrycie do wystawionej fa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz robię tak: dość duża wpłata, mała rata, dość duży wykup.

Jezeli auto będzie dobre to zostawiam i mam duży koszt. Jeżeli wykupie i sprzedam zaraz dalej , to mam pokrycie do wystawionej fa.

 

ja zrobiłem tak samo: dość duża wpłata, bardzo mała rata i bardzo duży wykup, do tego leasing na 5 lat i przedłużona gwarancja na 5 lat, a więc przez 5 lat opłacam malutką ratę mając jednocześnie spokój ze względu na to, że mam gwarancję na auto przez ten cały okres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to robi sie wykup na uzytek prywatny (problem vat) i sprzedaje po pol roku (problem pit). Cos sie zmienilo?

Nic. Przy tym wariancie należy dodać, że w trakcie użytkowania pojazdu nie mamy prawa do kosztów (paliwo,serwis), odliczeń VAT ani amortyzacji środka trwałego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic. Przy tym wariancie należy dodać, że w trakcie użytkowania pojazdu nie mamy prawa do kosztów (paliwo,serwis), odliczeń VAT ani amortyzacji środka trwałego.

chyba ,że po wykupie na siebie jako osobę prywatną wniesiemy go aportem rzeczowym do firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z tym ubezpieczeniem w innej firmie (ED) to faktycznie tylko 300 zł za zbadanie wniosku? co prawda sprzedawca mówił że wystarczy wysłać tylko "prośbę" do VW i bez problemu przechodzi ubezpieczenie w innej firmie po roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia w tabeli opłat pozycja: Zgoda na wyjazd pojazdu za granicę (cytuję z pamięci ;)) Rozumiem, że jak tego nie zrobię i mam wypadek to się na mnie wypną, ponieważ nie zgłosiłem wyjazdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi tu o fakt że nie jest się właścicielem pojazdu tylko jest nim bank. Przy wyjeździe za granice warto mieć tzw. upoważnienie do korzystania z pojazdu. O ile u nas wytłumaczy się bez problemu panu mundurowemu

o tyle za granica jest czasem z tym problem.

Opłata to 50 zl netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SKODĘ z VW Leasing - oczywiście za każdy mandat doliczają 50 PLN - ale to chyba wszyscy lesingodawcy tak robią. Natomiast wkurzyli mnie z jedną sprawą. Pierwszy raz brałem auto w leasing i po wnikliwym przeczytaniu umowy znalazłem punkt że muszę poinformować leasingodawcę o chęci wykupu auta na zakończenie leasingu - co też uczyniłem jakieś 3 miesiące przed końcem. Ktoś z VWL nie doczytał (nie chciał doczytać, miał to w d.pie, czy inna sprawa) i wykonał ponowne przeliczenie leasingu dodatkowo kasują mnie 50 czy 100 PLN. Za cholerę nie chcieli uznać reklamacji i przerzucaliśmy się pismami. W końcu olałem to i zapłaciłem tą drobną kwotę ale kolejne auto wziąłem dla zasady w Reiffeisen'ie... i nie narzekam miałem stłuczkę - wszytko załatwił leasingodawca łącznie z autem zastępczym na czas naprawy - sam leasing też był tańszy o około 1 punkt procentowy - uwaga można się "targować" z kwotą leasingu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności