Skocz do zawartości
Krycho

VW Leasing a inne leasingi?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy ktoś kupił Passka finansując go przez VW Leasing? Jak go oceniacie? Czy jest godny polecenia? Czy sa jakies "gwiazdki"?

Dostałem ofertę, która jest teoretycznie bardziej korzystna niż ta, która otrzymałem z mojego leasingu.

Zastanawiam sie, czy rzeczywiście ich oferta jest tak dobra, czy jest dobra, ale są jakies dodatkowe ukryte koszty.

 

Z gory dzieki za wszelkie opinie i sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krycho napisał:

"Dostałem ofertę, która jest teoretycznie bardziej korzystna niż ta, która otrzymałem z mojego leasingu."

Więc skoro tak jest a masz wątpliwosci to poproś o pisemne przedstawienie wszystkich warunków i kosztów oferowanego leasingu i przeanalizuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w sieci i opinie o VW Leasingu nie są zbyt pochlebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co chcesz zrobic potem z samochodem. Jak chcesz go wykupic na koniec to sa inne lepsze oferty ale znowu bez przesady, moze z 1max do 2 proc tansze, pewnie ze przy 200tys zl robi sie to zawsze jakas kwota...

Natomiast jak chcesz im zostawic samochod po 3 latach to mysle ze nie ma lepszej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o treść postanowień. Ludzie piszą, ze VW często nie respektował Tabeli Opłat i ogólnie naliczał za rożne czynności zawyżone opłaty. Byly to wpisy sprzed 2-3 lat, wiec moze teraz jest inaczej. Zapytałem, bo byc moze Ktoś z Was korzysta z VW Leasingu i moze powiedzieć, ze np. Wszystko jest ok, bez większych problemów.

 

A ja samochód chce wykupić po okresie leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj niepochlebne opinie są od osób które niezbyt sumiennie płacą faktury. Ja słyszałem wiele złego o getinie a miałem tam już 3 leasingi i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez interesuja mnie opinie o leasingu VW. Dostalem oferte 102.9% (48 miesiecy, 20% wplaty, 1% wykup).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w VWL miałem kredyt i dwa leasingi, wszystko na samochody. Nigdy z niczym nie miałem problemu. Kojarzę nawet akcję,że potrzebowałem koszty i nadpłacałem raty, wszystko bez łachy zafakturowane, kontakt zawsze dobry, chociaż nigdy nie miałem "swojego" opiekuna.

Z czystym sumieniem polecam.

 

Nie wiem natomiast jaką mają teraz ofertę. A tematem jestem żywotnie zainteresowany , bo Easy Drive zdecydowanie odpada.

Jeszcze nie zgłębiłem szczegółowo zapisów umowy ale sytuacja, w której rzeczoznawca na koniec umowy ocenia i wycenia mój samochód jest dla mnie nie do przejścia. W przypadku skóry zawsze coś znajdzie i co wtedy? Dopłacam za wymianę foteli? no way!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tez interesuja mnie opinie o leasingu VW. Dostalem oferte 102.9% (48 miesiecy, 20% wplaty, 1% wykup).

 

u kogo?

Może powrzucajmy tu otrzymane oferty? Myślę,że będzie to bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o rzeczoznawcy przy Easy Drive (z wysokim wykupem), a nie przy leasingu operacyjnym chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale piszesz o rzeczoznawcy przy Easy Drive (z wysokim wykupem), a nie przy leasingu operacyjnym chyba?

 

tak, o ED.

To za fajnie wygląda, żeby nie było jakiejś gwiazdki.

Zaczęło nurtować mnie pytanie, jak to jest że ja dbam o auto , a ktoś inny ma chlew i na koniec umowy każdy z nas ma auto teoretycznie warte tyle samo.

Lekko przyciśnięty (akcja z piątku po południu, jutro mam nadzieję na pełną jasność) sprzedawca poinformował mnie ,że przyjeżdża rzeczoznawca ( na ich koszt) i wycenia auto w/g jakiejś książki.

W ramach anegdoty opowiedział historię zwrotu 20 aut po przedstawicielach. Dopłata za zużycie - a podobno wcale nie było tak źle - była koszmarna. I w zasadzie nic z tym zrobić nie można, pozostaje jedynie wykup auta i sprzedawanie go dalej samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam drugi leasing w vw pierwszy bez problemu. obecny na 3 lata od wczoraj(9.01.2016) cena auta 169000 brutto wkład własny 60000 brutto rata 3456 brutto wykup 1% 1690 w racie wliczone jest ubezpieczenie rti oraz 1 rok OC/AC/NW suma opłat 100,74 % oprocentowanie zmienne według wskaźnika WIBOR 1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam drugi leasing w vw pierwszy bez problemu. obecny na 3 lata od wczoraj(9.01.2016) cena auta 169000 brutto wkład własny 60000 brutto rata 3456 brutto wykup 1% 1690 w racie wliczone jest ubezpieczenie rti oraz 1 rok OC/AC/NW suma opłat 100,74 % oprocentowanie zmienne według wskaźnika WIBOR 1m

 

100,74?? nie ma tu błędu? czy 107,40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu oferta z Audi dla takich samych parametrow jak w VW (48m, wplata 20%, wykup 1%) to 104.2%. W Reiffeisen to samo za 107.9%. Nie znalazlem aktualnie lepszej oderty niz VW.

 

W VW RTI fakturowe 4-ro letnie wliczone juz w rate. W Audi juz nie, a w Reiffeisen GAP fakturowy to dodatkowo 55pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie ma tu błędu oprocentowanie 0,74

 

100,74?? nie ma tu błędu? czy 107,40?
Edytowane przez pablos85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem poczatkowo o ten leasing easy drive i jest tak ze przyjezdza ich rzeczoznawca, jak sie nie zgadzasz z jego opinia powolujesz swojego, jezeli twoj wyceni lepiej ida w wycene rzeczoznawcy klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla przykladu oferta z Audi dla takich samych parametrow jak w VW (48m, wplata 20%, wykup 1%) to 104.2%. W Reiffeisen to samo za 107.9%. Nie znalazlem aktualnie lepszej oderty niz VW.

 

W VW RTI fakturowe 4-ro letnie wliczone juz w rate. W Audi juz nie, a w Reiffeisen GAP fakturowy to dodatkowo 55pln.

No wlasnie będę porównywał z Raiffem. Czyżby to znaczyło,ze VW Leasing jest tańszy?

A to RTI to taki GAP?

 

wezcie pod uwagę, ze do tych wartości, które wychodzą w symulacji trzeba doliczyć ok. 3% za RTI. Czyli masz leasing 104% do tego trzeba doliczyć 3% za RTI.(wychodzi zatem 107%)

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wzięliście pod uwagę,że promocyjny leasing w vw ,oznacza mniejszy rabat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobili mniejwiecej od połowy roku, promocyjny leasing to mniejszy rabat i brak rabatu zawodowego. Wczesniej można było dostac bez problemu 11-12 proc rabatu w leasingu...wiekszy rabat był przy leasingu niz przy zakupie za gotówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie leasing był droższy.Teraz jest tańszy,ale rabat jest mniejszy.Albo,albo.Nigdy niczego nie dają za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności