Skocz do zawartości
Krycho

VW Leasing a inne leasingi?

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku wyszło 100.99 % bez GAPa i 104.53 % z GAPem czyli GAP (RTI) na 3 lata kosztował 3,54 %

 ubezpieczenie też biorę zawsze gotówkową ale gapa mam zawsze w racie  leasingu , nie wiedziałem że można GAPa płacić gotówką O.o

napisz proszę ile  % wyjdzie GAP za gotówkę i czy to jest RTI z Vw leasingu czy jakieś inne ubezpieczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję zainteresować się ofertą Hitachi Capital Polska. Współpracuję z nimi od trzech lat i nie dość, że są bardzo tani, to jeszcze nie jest to bankowy moloch i można dużo rzeczy załatwić po myśli klienta :-) Żeby nie było, że sprzedaję ich ofertę - po prostu polecam dobrego i solidnego  leasingodawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy VW Leasing istnieje możliwość wykupu na osobę prywatna ? Jak to wyglada w praktyce ?

Oczywiscie chodzi o Leasing operacyjny brany na firmę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wykupu na osobę prywatną ale wyłącznie jeśli firma odda samochód do leasingodawcy bez jego wykupu. Niestety VW Leasing nie policzy kwoty samego wykupu tylko dołoży swoją marżę i oby nie policzyli Ci po cenach rynkowych :-) Dopytaj dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2018 o 10:00, grzeko napisał:

Czy ktoś się orientuje czy VW Leasing istnieje możliwość wykupu na osobę prywatna ? Jak to wyglada w praktyce ?

Oczywiscie chodzi o Leasing operacyjny brany na firmę. 

Jeśli chodzi o sprawy podatkowe to nie wchodź w to, śliski temat. Wykup prywatny by później sprzedać bez wliczania w przychód był naciąganiem i jest obecnie zwalczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki problem mieć leasing a ubezpieczać auto gdzie się chce, tzn. tam gdzie taniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są odwrotne: taniej wychodzi mi ubezpieczenie poprzez leasingodawcę, niż załatwiane samemu. Leasingodawca ubezpiecznia rocznie dziesiątki tysięcy pojazdów i zawsze ma lepsze stawki, niż ja. 

Dodatkowo łatwiej jest opłacić kolejną fakturę od leasingodawcy z refakturą kosztów ubezpieczenia, niż bujać się z nowym dostawcą. To też zjada x czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wielu zmiennych. mi leasing wyliczył 4850pln w hestii, i 5580 w alianz, po targach i przedstawieniu mojej oferty zeszli do 4250, jako minimalna, jaką mogą dać, a zawarłem u swojego agenta za 3574 w pzu, co nawet doliczając opłatę 300pln netto i tak wychodzi taniej. trzeba szukać i pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Macmaciek napisał:

Moje doświadczenia są odwrotne: taniej wychodzi mi ubezpieczenie poprzez leasingodawcę, niż załatwiane samemu. Leasingodawca ubezpiecznia rocznie dziesiątki tysięcy pojazdów i zawsze ma lepsze stawki, niż ja. 

Dodatkowo łatwiej jest opłacić kolejną fakturę od leasingodawcy z refakturą kosztów ubezpieczenia, niż bujać się z nowym dostawcą. To też zjada x czasu.

U mnie różnica pomiedzy leasingiem a ubezpieczeniem z wolnego rynku to blisko 1500 zł. Oczywiście na korzyść innego agenta. Mam mała firmę - 6 samochodów i agent daje nam super ceny, pomimo tego że jest z drugiego końca Polski. Wszystko mailowo załatwiane, szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przybliżyć szczegóły w Twoim przypadku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% wpłaty własnej, 4 lata, 1% wykupu

rozważam leasing w VW i wychodzi z GAP 106,31%; 

ubezpieczenie 3,2%

jednorazoa opłata za pozwolenie wyjazdu za granice 50zł netto

 

sprawdziłem w PKO Leasing i tam warunki są gorsze, wychodzi ok 110% z GAP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał ktoś może rekalkulację leasingu od VW leasing (albo innego)? Wibor 1M poleciał o 1pp, a przy zmianie o więcej niż 0,25 powinni zmienić wysokość rat. Zgodnie z tym co mam w umowie to 7 kwietnia powinni sprawdzić wysokość i 20 kwietnia dokonać rekalkulacji ale faktura przyszła z identyczną kwotą. Wygląda mi na to, że lecą sobie w kulki ale może nie ze wszystkimi?

Dużej oszczędności nie będzie, max parędziesiąt złotych miesięcznie, ale wiem, że gdyby poszło w górę to podwyższyliby ratę najszybciej jak to możliwe, więc fajnie gdyby trzymali się tego również w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2016 o 14:01, kriss555 napisał:

Teraz sie troche zmienilo, jak nie u nich ubezpieczenie to trzeba dac do vw banku do autoryzacji czy spelnia wymogi i to kosztuje podobno 300 zl

Teraz jest dokładnie tak jak kolega pisze. W razie chęci ubezpieczenia poza towarzystwami proponowanymi przez VW - Alianz oraz Hestią - trzeba przedstawić do rozpatrzenia formularz weryfikacji ubezpieczenia wypełniony i podstemplowany przez agenta ubezpieczyciela z którym chcielibyśmy zawrzeć umowę. Koszt rozpatrzenia takiego formularza to 300 PLN + VAT

Edytowane przez LombokSpicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś ubezpieczalnie, w których taki pakiet jest dostępny i wyjdzie taniej? Do tej pory raz miałem w Warcie ubezpieczenie w Warcie, która dała lepszą ofertę niż Allianz i Hestia. W kolejnym roku inna agentka ubezpieczeniowa powiedziała, że jest lepszy sposób i wysłała ofertę Warty do Hestii chyba, a ci wtedy ją zrównali i nie trzeba było płacić za ten formularz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce spłacić auto 2 lata przed końcem leasingu, ale nie uśmiecha mi się płacić 2% wartości początkowej auta, aby VW Leasing mi na to pozwolił... komuś udało się obniżyć te 2%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, patriot said:

Panowie, chce spłacić auto 2 lata przed końcem leasingu, ale nie uśmiecha mi się płacić 2% wartości początkowej auta, aby VW Leasing mi na to pozwolił... komuś udało się obniżyć te 2%?

a jak długo masz samochód w leasingu już? W VW Leasing aby móc spłacić go wcześniej musi upłynąć minimum 24 miesiące leasingowania.

Nie wiem czy nie lepiej byłoby Ci skrócić czas leasingowania, to jest koszt 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 roku, a leasing był wzięty na 5 lat. Ok, dzięki za sugestię.

Edit:

Niestety - Skrócenie czasu trwania umowy leasingu lub przedterminowe rozwiązanie umowy 2% wartości początkowej przedmiotu leasingu netto*

Edytowane przez patriot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rosną Wam teraz co miesiąc raty leasingu w VW Leasing? Ja mam leasing od marca i póki co nie było żadnych zmian wysokości raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arken napisał:

Czy rosną Wam teraz co miesiąc raty leasingu w VW Leasing? Ja mam leasing od marca i póki co nie było żadnych zmian wysokości raty.

Do listopada 2021 były niezmienne, a od grudnia co miesiąc jest więcej. Stała płatność w banku już bez sensu. Obecnie przyrost o 17,5% względem pierwotnej wartości. Może masz lepszą umowę? Moja z początku 2021. Jak od marca, to może za wcześnie - start był z innego poziomu i dopiero następna będzie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności