Skocz do zawartości
passatcik6

Problem z pedałem sprzęgła przy mrozach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam problem z moim b6 . Chodzi o to ze jak wsiadam po tym jak auto długo stoi na parkingu i temperatura jest ujemna to pedał sprzęgła nie chodzi jak powinnien . Jest taki jakby zapowietrzony, wolno odbija i cieżko sie naciska . Auto miało wymienione sprzęgło dwumase i docisk z łożyskiem . Myślicie ze pomoże wymiana płyny hamulcowego ? Przyczyna jest zapowietrzony układ czy moze cos innego ? Ogólnie tez często zauważam np przy cofaniu do tylu tak z 50 metrów ze naciskając gaz a odciskając sprzęgło i tak naprzemiennie cos jednostronnie stuka , tak jakby był tak w sprzęgle jakiś luz .

 

Dzięki zA pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień płyn hamulcowy ( DOT 4) i przede wszystkim mechanik, który wymieniał Ci dwu masę źle lub wcale nie odpowietrzył wysprzęglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu: czy odpowietrzenie wysprzęglika odbywa się w podobny sposób jak w b5 - tzn, jest gdzieś króciec, podobny do tych jakie są na zaciskach hamulcowych i trzeba pompą podciśnieniową odessać ileś płynu? Jeśli tak to gdzie takowego dzyndzla znajdę? ;)

mi też przez chwilę po odpaleniu sprzęgło nie wraca jak należy i ciężko wchodzi, dodatkowo są przy zimnym aucie problemy z wrzuceniem biegów, a sprzęgło bierze przy puszczaniu go, prawie od samej podłogi.

Dopiero co miałem wymieniony komplet sprzęgła z dwumasą i wysprzęglikiem + regeneracja skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślicie ze pomoże wymiana płyny hamulcowego ?
Wymień płyn hamulcowy ( DOT 4)
Panowie oświećcie mnie. Co da wymiana płynu hamulcowego przy problemach ze sprzęgłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspólny płyn działający we wspomaganiu hamulców i sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej , wymienie plyn i oddam auto do aso na odpowietrzenie ukladu tylko zostanawia mnie dlaczego czesto slycsze pojedynczy stuk przy odpuszczniu sprzeglla i dodawwaniu gazu , jakby dwumasa byla zle skrecona ale mialem to samo na starej dwumasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszysz stuk jak jedziesz normalnie na biegu, zdejmiesz noge z gazu i pozniej dodasz nie dotykajac sprzegla??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie orson czasami tak jest , pamietam jak cofalem ponad 50 m i puszcxzalem i dodawalem gazu to tak wlasnie bylo .... i czasami jest tak ze na poastoju wciskam i odpuszczam sprzeglo to to slysze tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mialem takie "pukanie" przy operowaniu samym gazem to winowajca okazal sie jeden z przegubow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam auto do ASO i nie patrzą co ze dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie patrzą co ze dzieje

 

 

:wmorde O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności