Skocz do zawartości
krzysbiker

czujnik uderzeniowy (wstrzasowy)gdzie się znajduje?

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie posiadam passata b6 2.0 tdi rok 2006 grudzień i tak zastanawiam się gdzie się znajduje taki czujnik ponieważ może się zdarzyć że włączy się na jakiejś dziurze tylko gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że kolega obejrzał TVN Turbo:D

jeżdżę pastuchem od 2lat, wpadłem w niejedną dziurę i jak do tej pory żaden czujnik nie zadziałał. Małe prawdopodobieństwo, że zadziała. Myślę, że passat b6 nie ma takowego czujnika, a jeśli jest też chętnie dowiem się gdzie się znajduje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

comingsoon

ale to są czujniki uderzeniowe a nie wstrząsowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego właśnie widziałem to w tvn turbo i mnie to zaciekawiło zeby wiedziec na przyszłosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VW jeszcze nie widziałem, nie raz jechałem autem po dachowaniu lub bez tyłu, bez kawałka przodu itp. i odpalają normalnie. Co innego Fiaty, Peugeoty, Citroeny, Kia, Renault i jeszcze trochę innych gdzie występują takie guziki w przeróżnych miejscach. Opel omega miał pod kołem zapasowym. PSA ma w komorze silnika, włoskie też różnie. W schematach elektrycznych silnika danego auta od razu widać czy ma czujnik wstrząsowy. Pamiętam jak kiedyś pracowałem w serwisie Peugeota i na lawecie przywieźli Partnera, klient mówił że jechał polami i nagle silnik zgasł. Żeby zadzwonić po pomoc drogową to musiał 2 kilometry się wrócić na pieszo bo zasięgu nie miał w telefonie. Zapytałem czy droga była ładna czy raczej poligon, odparł że bardziej w stronę poligonu. No to wskoczyłem na pomoc drogową, maskę w górę w jego aucie, nacisnąłem magiczny przycisk i zjechałem jego autem o własnych siłach z pomocy. Ale miał minę... Myślę że klient już do końca życia będzie wiedział że czasami warto przeczytać instrukcję gdzie jeżeli to ma to zawsze jest to opisane z rysunkami, tak właśnie było w tym przypadku. Działo się to wszystko w okolicach 2000r gdzie z zasięgiem bywały problemy a żeby wejść w telefonie w internet i znaleźć odpowiedź to trzeba by było jeszcze trochę postać na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hondzie z prawej strony na słupku. W razie czegos trzeba rwac plastiki. Takie systemy tylko w benzynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , czasami są tak poukrywane że trzeba trochę rozebrać auto zanim się go znajdzie. Przeważnie odcinają dopływ paliwa tzn. odcinają zasilanie przekaźnika pompy paliwa lub przekaźnika zasilania sterownika silnika. Diesle też to mają, jak już jest montowane w danym aucie i roczniku to czy benzyna czy diesel to nie ma znaczenia. Ten Partner na pomocy o którym pisałem wcześniej to był HDI. Czasami auto nie odpala na benzynie a na gazie (LPG) odpali... ktoś sprawdza pompę... nie chodzi... zaciera ręce i wymienia... a wystarczy sprawdzić zasilanie i przycisk czy to on jej nie wyłączył. Też tak raz było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie jest umiejscowiony tzw czujnik uderzeniowy w tym passacie, podobno są one w drzwiach kierowcy i pasażera, ale gdzie jest ten co odpowiada za zderzenie przodem który odpala poduszkę kierowcy i pasażera?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Paska to ja mam w drzwiach przednich i w tylnych słupkach (nadkolach) od poduszek w tylnych siedzeniach (boczkach). Na przednim pasie nie miałem żadnych czujników i Pasek chyba ich nie ma. Audi i inne ale nie wszystkie marki mają na pasie przednim z prawej i z lewej lub na środku. Passat ma chyba centralny czujnik w sterowniku poduszek, uruchamia on przednie poduszki, boczne czujniki są od informacji aby wystrzeliły kurtyny i siedzenia. Czujniki ich nie wyzwalają, przesyłają tylko info do jednostki sterującej aby podjęła decyzję o wystrzale poszczególnych poduszek. Obiło mi się o uszy że czasami komp poduszek korzysta z czujnika przeciążenia ESP. Może nie w VW ale innej marce. Ale wątpię aby coś tak ważnego musiało polegać na innym sterowniku. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czujnik był w drzwiach od kierowcy, kolega już sobie z tym poradził i poduszki zaczęły mu działać a wcześniej były jakieś błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności