Skocz do zawartości
IQM1

Ogrzewanie postojowe, webasto itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowane.

Wyszło 1100E netto zestaw webasto z modułem dfreeeze.

Montaż 1900PLN.

 

Jest to zestaw fabryczny, działa. Serwis mówił że montaż udokumentowany wzorowo i nie mieli żadnych problemów.

Z minusów to po aktywacji webasto znikła trzecia strefa z radia, serwis ma sprawdzić jak to przywrócić.

 

Zasięg pilota dość spory, mam samochód ok 100m od okna i bez problemu działa.

Mam też dodatkowy moduł dreeeze, super sprawa. To moduł który komunikuje się z fabrycznym webasto po can, ma gsm i mamy do tego aplikację na komórkę. Wtedy możemy włączyć ogrzewanie z dowolnego miejsca. Super sprawa jak ma się samochód pod metrem i wracamy do niego. Można sprawdzić stan ogrzewania, temperaturę wnętrza, włączyć sam nawiew w lecie i zaprogramować godzinę kolejnego włączenia.

Czego brakuje, harmonogramu na dni tygodnia i powiadomienia że temperatura już osiągneła oczekiwaną.

W fabrycznym radiu ustawienia niestety marne, mamy trzy "miejsca programowe" gdzie ustalamy dzień tygodnia i godzinę odjazdu, jak wybierzemy dzień tygodnia jako "0" to oznacza jutro. Logiczne prawda? I z tych trzech wybieramy aktywny program. Czyli co najwyżej wybieramy jutro o godzinie lub że najbliższy poniedziałek o godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie konfiguracji nowego Passka - czy warto wybrać webasto? Zależy mi też na chłodzeniu w lecie - czy fabryczna instalacja daje taką opcje? do ilu stopni mozna schłodzić auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się kolego nie zastanawiaj, super sprawa. Przychodzisz w zimę do autka a w środku ciepelko i szyby odmrozone. W lato natomiast jest wentylacja nie klima. Przedmuc***e z auta gorące powietrze. Także że nie ma w nim ok 60s jak stoi w słońcu tylko jak na zewnatrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie popiolek4! A na jaką odległosć pilot działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem raz u mamy z drugiego pietra z bloku. Po prostej do parkingu ok 150m, ale mysle ze da rade sporo dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyłożysz kluczyk do głowy zasięg się zwiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wszystkich przywitać - to pierwszy mój wpis na forum.

 

Przymierzam się do zakupu B8 w wersji benzynowej, sedan.

Auto będzie garażowane ale w pracy będzie parkowało pod chmurką.

W związku z tym chciałbym prosić użytkowników B8 o odpowiedzi na poniższe pytania dotyczące fabrycznie montowanego Webasto:

1. Czy jest funkcja przewietrzania aby nie wsiadać do "piekarnika" po pracy?

2. Jeśli jest w/w funkcja to ile minut wcześniej trzeba ją włączyć aby auto( prawdopodobnie czarne) miało znośną temperaturę przy wsiadaniu w trakcie słonecznych, lipcowych dni?

3. Czy inwestując w Webasto jest sens zamawiania podgrzewanej szyby, kierownicy?

4. Jaki jest zasięg pilota uruchamiającego Webasto? Czy budynki ograniczają ten zasięg istotnie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, wskazówki i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kolega odwiedza często forum - ale może inni użytkownicy webasto odpowiedzą na poniższe pytanie.

 

3. Czy inwestując w Webasto jest sens zamawiania podgrzewanej szyby, kierownicy?

 

podgrzewana kierownica to +640 pln, a podgrzewana przednia szyba to +1440 pln (dodatkowo wymusza dołożenie zestawu telefonicznego za + 1710/1980 pln - w zależności czy to comfort czy business)

razem daje nam to około 4000 pln więc już nie daleko do webasto za 7010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy kolega odwiedza często forum - ale może inni użytkownicy webasto odpowiedzą na poniższe pytanie.

 

 

 

podgrzewana kierownica to +640 pln, a podgrzewana przednia szyba to +1440 pln (dodatkowo wymusza dołożenie zestawu telefonicznego za + 1710/1980 pln - w zależności czy to comfort czy business)

razem daje nam to około 4000 pln więc już nie daleko do webasto za 7010 :)

 

Witam

Ja się odpowiedzi nie doczekałem ale już mam autko z Webasto bez w/w dodatków i jestem bardzo zadowolony.

Bardzo bardzo zadowolony:)

Ponadto, czytałem narzekania na to podgrzewanie kierownicy więc imho Webasto wystarczy.

Mój rodzaj Webasto ma dodatkowo funkcję przewietrzania latem ale nie wiem jak to będzie się spisywało więc jeszcze nie mogę tego polecić.

 

ps.

Znajomy narzeka, że słabo mu to Webasto grzeje więc ja profilaktycznie kupiłem mocniejszą wersję...bodajże 5 kW i nie mam tego problemu.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy narzeka, że słabo mu to Webasto grzeje więc ja profilaktycznie kupiłem mocniejszą wersję...bodajże 5 kW i nie mam tego problemu.

 

w cenniku nie widzę podziału na wersje - jest tylko jedna :)

mam rozumieć, że masz "dokładaną" instalacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w cenniku nie widzę podziału na wersje - jest tylko jedna :)

mam rozumieć, że masz "dokładaną" instalacje ?

 

Tak, ta z cennika to nikt nie wiedział kto ją produkuje i jaka jest dokładnie.

W salonie zamówiłem dołożenie oryginalnego Webasto i dlatego miałem wybór wersji.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne to jest Webasto i ma 5 kW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ta z cennika to nikt nie wiedział kto ją produkuje i jaka jest dokładnie.

W salonie zamówiłem dołożenie oryginalnego Webasto i dlatego miałem wybór wersji.

 

Pozdr.

Cena dolozonego podobna jak z kofiguratora czy wychodzi to taniej? Tak nawiasem podgrzewana kierownica to moj ulubiony element tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena dolozonego podobna jak z kofiguratora czy wychodzi to taniej? Tak nawiasem podgrzewana kierownica to moj ulubiony element tego auta.

Witam

 

Cena wyższa ale jak wspomniałem, mam przewietrzanie a z opisu u dealera wynikało, że w fabrycznym nie ma.

Może dziś mają już lepsze informacje więc sugeruję dokładnie sprawdzić i negocjować cenę.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie kierownicy może idealne nie jest (nie grzeje cały wieniec, tylko jakieś 70%, są punkty chłodniejsze, ale z czasem i one się ogrzewają), ale i tak jest to zajebista rzecz w zimie.

 

Webasto może i fajna sprawa, ale jak ma się garaż/postój przy domu, gdzie zza okna sobie można pilotem włączyć grzanie, albo zawsze się wyjeżdża od jednej porze i mieć to ustawione w harmonogramie. Ja mieszkam w bloku i pilotem go nie zagrzeję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Webasto może i fajna sprawa, ale jak ma się garaż/postój przy domu, gdzie zza okna sobie można pilotem włączyć grzanie, albo zawsze się wyjeżdża od jednej porze i mieć to ustawione w harmonogramie. Ja mieszkam w bloku i pilotem go nie zagrzeję.

 

Kolego mylisz się.

Znajdź na forum pod hasłem SIM STER informację.

Ja od niedawna (jakieś 3 tygodnie) mam webasto sterowane zdalnie poprzez smartfona i jestem zadowolony.

Można włączyć / wyłączyć kiedy się chce, nawet gdy pilot nie ma zasięgu (a dodam, że pilota nie mam).

Również mieszkam w bloku, włączam przed wyjściem z domu jakieś 15 - 30 minut (w zależności od temperatury na zewnątrz), wsiadam do ciepłego auta, przekręcam kluczyk i jadę. Nie mówiąc o komforcie pracy silnika, który już jest wstępnie rozgrzany (mam diesla).

Można również zadać czas włączenia / wyłączenia z wyprzedzeniem na jakie pozwala zaplanowanie wysłania SMS-a, więc na dzień dzisiejszy nic więcej mi nie potrzeba. No może jedynie poprawka aplikacji tak by z niej można było programować wyprzedzenie włączenia / wyłączenia, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

Natomiast ciepła kierownica, owszem fajny gadżet, ale gdybym miał wybierać, to stawiałbym na webasto. :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie w garażu też nie ma zasięgu gsm, tak że ten...

Ale tak jak napisałem - webasto dobra rzecz jak się ma możliwość sterowania. Pomijając jego cenę ;)

Grzana kiera mimo wszystko bardzo dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że u mnie w garażu też nie ma zasięgu gsm, tak że ten...

 

Aaaa no to chyba że tak :victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na wesoło ale pomysł warty uwagi.

Sam się zastanawiam nad takim patentem tyle że zamiast przełącznika dać sterownik czasowy. Zawsze wyjeżdżam o tej samej porze. Roboty z tym tyle co założenie maty na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tak na wesoło ...... Roboty z tym tyle co założenie maty na szybę.

 

Eeeeee, dla mnie straszna "partyzantka".

Jakbym miał gdzie się podpiąć pod 230V to zainwestowałbym w jakiś piecyk Defy. Albo coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności